UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017, Imieniny: Joanny, Kazimierza, Emiliana

Ułatwienia dostępu

Animacja

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

Baner o rewitalizacji

Treść strony

Rawscy motocykliści w drodze do Nyirbator

Dzisiaj rano 17 sierpnia blisko dwudziestu rawskich motocyklistów wyruszyło po raz 11 do węgierskiego Nyirbator.

Od początku nawiązania współpracy, czyli od 11 lat, z węgierskim partnerem, rawscy i węgierscy motocykliści każdego roku spotykają się w maju na Dniach Rawy, a w sierpniu w Nyirbator na Węgrzech.

Grupę motocyklistów pożegnał i życzył bezpiecznej podróży Zastępca Burmistrza Marek Pastusiak.

 

Raz na ludowo już 20 sierpnia

Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejną i jakże barwną odsłonę cyklicznej imprezy, która na trwale wpisała się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Odbędzie się  na scenie przy hali sportowej OSiR-u nad rawskim zalewem 20 sierpnia.

„Raz Na ludowo”, bo o niej tu mowa, tym razem będzie miała podtytuł „Weselna Reymontówka”, a to dlatego ponieważ w tym roku w województwie łódzkim obchodzimy rok Władysława Stanisława Reymonta. Imprezie towarzyszyć będą liczne warsztaty, w których każdy znajdzie coś dla siebie, m.in. pojawią się warsztaty gliniarskie, wikliniarskie, wycinankarskie i taneczne. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach, m.in. przyśpiewek i pieśni weselnych, czy w tanecznej rywalizacji w kategorii taniec ludowy. Nim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, odbędzie się także plenerowa potańcówka na dechach.

Imprezę zakończy występ Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich, zaprezentuje on program pt. „Wesele Boryny”.

Zaczynamy o godz.16. Wstęp wolny!

 

 • autor: Miejski Dom Kultury

„Mały Książę” w rawskim MDK

Przedstawienie „Mały Książę” już 19 sierpnia o godz. 11.00 w sali widowiskowej MDK. Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej zaprasza nie tylko młodszych widzów, ale i tych starszych marzycieli na spektakl, który z pewnością oczaruje wszystkich.

Jest nim teatralna adaptacja „Małego Księcia”, której dokonał Teatr MER. Artyści z Łodzi przeniosą nas w bajkowy świat muzyki, sztuki lalkarskiej i magicznej scenografii. Znów będziemy świadkami niezwykłego spotkania, które miało miejsce na Saharze. Właśnie tam pewien pilot spotkał małego chłopca, tajemniczego przybysza z innej planety i wraz z nim wyruszył na poszukiwanie prawdziwej przyjaźni i miłości. Czy je znajdzie?

Zapraszamy w sobotę na spektakl. Cena biletu 5 zł.

 

 

 • autor: Miejski Dom Kultury

Noc Mazurka 2017 „Zapomniane Piosenki"

FIDEO, Nieformalne Stowarzyszenie Artystów Rawskich i Klub Miła 4 zapraszają na kolejną odsłonę „Nocy Mazurka”. Rozpoczęcie w sobotę 12 sierpnia w domu FIDEO przy ulicy Miłej 4 o godz. 18:00.
 
Festiwal Noc Mazurka 2017 trwa. Tym razem na Miłej 4 wystąpi trio w składzie: Paulina Pomykała-Przeździecka – wokal, Maciej Zaforemski – fortepian, Michał Przeździecki – kontrabas. Motywem przewodnim koncertu są  „zapomniane piosenki". Usłyszymy
między innymi Sex appeal (Eugeniusz Bodo), Gdy mi Ciebie zabraknie (Ludmiła Jakubczak), Fly me to the moon (Frank Sinatra), Feeling good (Nina Simone), (Natural woman), Aretha Franklin i wiele innych utworów.

Po koncercie wernisaż wystawy malarstwa Oliwii Janowskiej absolwentki Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. St. Reymonta w Rawie Mazowieckiej, która od października rozpocznie studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Zapraszamy.

Projekt „Noc Mazurka 2017" jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka.

 

 • autor: info: FIDEO

Srebrny medal Mistrzostw Polski Magdy Ciołak

Znakomity występ Magdy Ciołak w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych na stadionie AZS AWF w Warszawie. Srebrny medal, rekord życiowy i rekord klubu poprawiony aż o 8 sekund (4.32.08) i zaledwie 0.08 sekundy od pierwszej klasy sportowej. Jeszcze nigdy żaden zawodnik klubu MLUKS Rawa nie był tak blisko pierwszej klasy.

Fascynujący pojedynek ze srebrną medalistką Europejskiego Festiwalu Młodzieży Klaudią Kaźmierską z Vectry Włocławek. Dwójkowy popis obydwu zawodniczek i prowadzenie przez większość dystansu. Niespełna 2,5 sekundy straty Magdy do Klaudii na mecie i ponad 6 sekund przewagi nad trzecią Aleksandrą Styś. To 11 medal Mistrzostw Polski w historii klubu. Trenerem Magdy Ciołak jest Pan Jarosław Wasiak.

Gratulujemy wspaniałego występu i ogromnego sukcesu rawskiej zawodniczki.

 

 • autor: MLUKS Rawa

Kolejna Noc filmowa w rawskim MDK

Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnej Nocy Filmowej, która odbędzie się w najbliższy piątek 11 sierpnia 2017 r. w sali widowiskowej. Rozpoczęcie seansów o godz. 21.

Jak poprzednim razem, w pakiecie została wyemitowane dwa filmy. Pierwszy obraz to film Woody’ego Allena pt. „O północy w Paryżu”. Historia toczy się w magicznej stolicy Francji, a jej głównymi bohaterami są Inez i Gil, którzy przyjeżdżają do miasta zakochanych, by zaplanować ślub. Czas spędzają jednak osobno – Inez widuje się z byłym chłopakiem, a Gil odbywa podróże do lat 20.

Drugi z filmów to oferta dla widzów o mocniejszych nerwach. „Ostatnia klątwa” to horror, który osnuty jest na prawdziwej historii 18-letniego Teksańczyka, Johnny’ego Franka Garretta, skazanego na karę śmierci m.in. za brutalne morderstwo. Zostawia on po sobie list, w którym poprzysięga zemstę. Wkrótce po egzekucji zaczynają ginąć ludzie zamieszani w sprawę.

Cena biletu - 10 zł. Zapraszamy.

 

 • autor: Miejski Dom Kultury

„Wilk, koza i koźlęta” dla dzieci w rawskim MDK

„Wilk, koza i koźlęta” to spektakl, na który zapraszamy dzieci od 3 lat w najbliższą sobotę do rawskiego MDK. To przedstawienie na podstawie baśni Braci Grimm w humorystycznej wersji w której wilk, stary bluesman, cierpi na przewlekły katar. Ta przykra dolegliwość sprawia, że nie potrafi wyczuć zdobyczy, a co za tym idzie - jest pierońsko głodny. Los jednak jest dla niego łaskawy i Wilk przypadkiem znajduje zagrodę pełną śliczniutkich i smaczniutkich kózek. Czy będzie z tego uczta o jakiej nawet nie marzył?

Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie serdecznie zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury 5 sierpnia 2017 r. na godz. 11.00. Cena biletu to jedynie 5 zł.

 

 • autor: Miejski Dom Kultury

Triathlon w Rawie po raz ósmy

W ostatni weekend lipca spotkają się w Rawie ci, dla których jedna dyscyplina to za mało. Oni lubią rywalizować w trzech konkurencjach: pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. O nieprawdopodobnej wytrzymałości triathlonistów krążą legendy. Nie zważając na pogodę, cały rok hartują ducha i ciało. Wypracowaną miesiącami formę zaprezentują już za kilka dni nad rawskim zalewem Tatar i sąsiadujących z nim terenach.

Zawody rozpoczną dzieci w sobotę 29 lipca, o godz. 9.00. Dla nich organizowany jest aquathlon. Najmłodsi spróbują więc swoich sił w pływaniu i bieganiu.

Potem na starcie pojawią się dorośli zawodnicy, przed którymi będzie 1/10 IM. Oznacza to, że ponad setka osób (liczba zapisanych na dziś to 141) przepłynie 380 m, przejedzie na rowerze 18 km i przebiegnie 4 km 200 m. Zwycięzca otrzyma m.in. Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

W niedzielę natomiast będzie królował dystans olimpijski, na którym rozegrane zostaną też Mistrzostwa Polski Sztafet Samorządowych. Dystans olimpijski to duże wyzwanie i ogromny wysiłek dla zawodników. Najpierw sportowcy wskoczą do wody. Przed nimi odległość 1,5 km. Potem wyjadą rowerem na 40-kilometrową trasę, a rywalizację zakończą po 10 km biegu. Na dziś swój udział zadeklarowało już 150 zawodników z całej Polski. Będziemy też gościć triathlonistę z Wenezueli.

Trzeba wspomnieć, że zapisy jeszcze trwają, więc można się spodziewać, że liczba startujących w ten weekend w Rawie przekroczy 300 osób. To dobra frekwencja dla naszych zawodów.

Na triathlonistów i kibiców czekają też atrakcje pozasportowe. Na scenie przy hali OSiR wystąpią bowiem lokalne zespoły muzyczne. Będzie też funkcjonowała tzw. Wioska Europejska, gdzie wystawcy zaprezentują swoje produkty i osiągnięcia.

Organizatorem Ósmego Rawskiego Triathlonu jest Klub Sportowy Triathlon Rawa.

Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Miasta Rawa Mazowiecka.

Więcej informacji na: zawody.triathlonrawa.pl

fot. Z. Urbański

Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna - wyniki

W minioną sobotę, na wodach zalewu Tatar, odbył się Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna. To już 23. edycja tej imprezy poświęcona pamięci zmarłego przedwcześnie instruktora i ratownika WOPR.

Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 40 zawodniczek i zawodników, którzy popłynęli w siedmiu kategoriach na dystansach od 500 do 3000 m. Mimo niezbyt optymistycznych prognoz, pogoda dopisała, więc pływacy i kibice mogli cieszyć się z udanej imprezy. Głównym jej celem jest wykształcenie bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku nad wodą.

Na poszczególnych dystansach zwyciężyli: 500 - m Aleksandra Kośka (WOPR Rawa Mazowiecka) i Rafał Żółtowski (UKS G. Osiem Bielany), 1000 m – Zuzanna Nowakowska Pałka i Jakub Nowakowski Pałka (UKS Nawa Skierniewice), 2000 m Pamela Boniarek (UKS Nawa Skierniewice) i Jacek Woźniak (Iron Team), 3000 m Szymon Dębski (UKS Nawa Skierniewice). Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk zastępcy Burmistrza Rawy Mazowieckiej Marka Pastusiaka i dyrektora OSiR-u Tadeusza Kotusińskiego.

Puchary i nagrody ufundowało Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka.

Organizator Maratonu, tj. rawskie WOPR zaprasza do Rawy Mazowieckiej za rok.

 • autor: Z. Urbański

fot. Z. Urbański

Trwa remont muzeum

Od kilku tygodni ekipa budowlana prowadzi prace na terenie Muzeum Ziemi Rawskiej. Ich zakres jest szeroki i obejmuje zarówno sam zabytkowy budynek, jak i teren wokół. Willa z lat 30. XX w. wymagała gruntownych prac restauratorskich, instalacyjnych i adaptacyjnych, związanych m.in. z dostosowaniem muzeum do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W tej chwili zakończyły się już roboty demontażowe, została też wykonana nowa instalacja elektryczna. To wewnątrz głównego budynku, natomiast na zewnątrz wykonano opaskową kanalizację deszczową i przystąpiono do odtworzenia terenu. Ten element jest jednym z części prac mających na celu zabezpieczenie siedziby muzeum i jego zbiorów przed niszczącym działaniem wilgoci. Zwiększy się również powierzchnia przechowywania eksponatów dzięki odpowiedniemu zaadaptowaniu na ten cel istniejącego budynku gospodarczego. Docieplenie jego ścian i stropodachu, wymiana okien i drzwi, doprowadzenie centralnego ogrzewania spełni standardy dla magazynowania zasobów muzealnych.

W całym obiekcie zostanie też zamontowane energooszczędne oświetlenie, a sale ekspozycyjne zostaną wyposażone w nowoczesny system wystawienniczy. Remont całego obiektu wraz zagospodarowaniem otoczenia potrwa do jesieni.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „ZAWISZA”. Ich wartość wynosi 750 tys. zł. Zadanie jest jednym z czterech składających się na projekt pn. „Rewitalizacja Miasta Rawa Mazowiecka”. Miasto, w lutym tego roku, złożyło wniosek o dofinansowanie całego projektu, w tym robót dotyczących muzeum, ze środków Unii Europejskiej. Obecnie wniosek przechodzi ocenę formalną. Jej wyniki będą znane niebawem.

 • autor: WRGPiIE

fot. MZR i T. Brzeziński

Noc Mazurka na Miłej

Fundacja FIDEO zaprasza do swojej siedziby przy ul. Miłej 4 na koncert i wystawę malarską w ramach kolejnej Nocy Mazurka. W sobotę 22 lipca, o godz. 18.00 wystąpi zespół w składzie: Szymon Szyszka, Ewelina Kisiel, Jakub Rusiński i Krystian Lizak. Muzycy zaprezentują się m.in. w repertuarze Krzesimira Dębskiego, Janusza Strobla, Astora Piazzolli. Publiczność zostanie również zaproszona na wystawę malarską prac Elwiry Konopki.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków budżetu Miasta Rawa Mazowiecka.

 • autor: WRGPiIE

Maraton Pływacki już w sobotę

Przed nami 23. edycja Maratonu Pływackiego, organizowanego na naszym zalewie przez rawski WOPR. Patronem zawodów jest Burmistrz Rawy Mazowieckiej, a pływacy powalczą o Puchar Burmistrza. Chętnych do udziału w maratonie oraz kibiców zapraszamy 22 lipca, na godz. 13.00 - przystań Zalewu Tatar.

Zawodnicy będą rywalizowali w następujących kategoriach: dziewcząt do 12 lat – 500 m, chłopców do 12 lat – 500 m, dziewcząt od lat 13 do 16 – 1000 m, chłopców od lat 13 do 16 – 1000 m, OPEN kobiet –2000 m, Open mężczyzn – dystans 3000 m, MASTERS KOBIET – pow. 40 lat – 2000 m, MASTERS MĘŻCZYZN – pow. 50 lat – 2000 m. Poszczególne kategorie zostaną rozegrane przy udziale minimum 5 osób. Zawodnik może startować tylko w jednej kategorii.

Zapisy na listy startowe: osobiście w biurze Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej przy ul. Katowickiej 20, korespondencyjnie - wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: jankes21@poczta.onet.eu lub osobiście w dniu zawodów - na przystani od godz. 11.00 do godz. 12.45.

Warunkiem startu w maratonie jest:

- wpłata wpisowego w wys. 25 zł powyżej 18 lat i 15 zł poniżej 18 lat (liczy się data urodzenia),

- dostarczenie zaświadczenia lekarskiego lub pisemnego oświadczenia o dobrym stanie zdrowia, a w przypadku dzieci i młodzieży - oświadczenia rodziców (do pobrania ze strony www.woprrawa.pl),

Zawodnicy do lat 18 muszą posiadać zezwolenie rodziców lub prawnych opiekunów na start w maratonie.

Organizację XXIII. Maratonu Pływackiego im. Pawła Pioruna wspiera Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie „Topory” oraz Miasto Rawa Mazowiecka.

 

 

II Francuskie Podwórko i koncerty Moutzikasch

W imieniu Fundacji Fideo zapraszamy na koncerty Moutzikasch, młodego zespołu muzycznego z Nancy, którego koncerty usłyszymy w Rawie Mazowieckiej w dniach 12-14 lipca.
A 14 lipca na placu przy Urzędzie Gminy w Rawie Mazowieckiej odbędzie się II Francuskie Podwórko. Chętnych zapraszamy. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Zespół Moutzikasch przybywa do Polski w ramach projektu wspartego finansowo przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

 

Rawa Gra Szanty

Stowarzyszenie Topory serdecznie zaprasza wszystkich miłośników muzyki żeglarskiej, folkowej, piosenki turystycznej na tegoroczną edycję Festiwalu Rawa Gra Szanty. Festiwal odbędzie się w najbliższy weekend w dniach 14-15 lipca nad zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej.

Wystąpią m.in. zespoły: North Cape, Mietek Folk, Mechanicy Shanty, zespół Caryna czy Lubelska Federacja Bardów. Oprócz wspaniałej muzyki będziecie mogli wziąć udział w grze terenowej czy smacznie zjeść na terenie miasteczka festiwalowego. W konkursie dla zespołów oraz solistów o Złotą Szeklę Burmistrza Rawy Mazowieckiej są do zdobycia cenne nagrody pieniężne!
Wstęp na festiwal jest BEZPŁATNY. Więcej informacji znajdziecie na profilu Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej Rawa Gra Szanty na Facebooku.

Organizacja ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „Rawa Gra Szanty” jest współfinansowana z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&noapp=1&v=jpZaFczMbAQ

W sobotę 15 lipca o godz. 12:00 podczas trwania Festiwalu Rawa Gra Szanty rozpocznie się Gra Miejska. Udział w niej może wziąć każdy, indywidualnie lub zespołowo (do 3 osób). Zapisać można się już teraz, wysyłając zgłoszenie na kizior@topory.org lub w dniu festiwalu obok „wiewiórki” nad zalewem. Każdy z zespołu graczy na początku rozgrywki dostanie specjalnie przygotowaną kartę startową, na której będą umieszczone różne zagadki. Teren miasta stanie się planszą do gry, po której poruszać się będą rywalizujące ze sobą drużyny. Celem gry będzie odwiedzając różne miejsca w Rawie skompletowanie mapy i odnalezienie ukrytego skarbu. Dla pierwszej drużyny, której się to uda przewidziana jest atrakcyjna nagroda. Więcej szczegółów dostępne na: https://www.facebook.com/events/444810345891484/

 

 

 • gra miejska
 • program festiwalu

Spotkanie ze sportowcami

W dniu 7 lipca Burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal spotkał się z trenerami i zawodniczkami, które w ostatnim okresie osiągnęły bardzo dobre wyniki sportowe. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci dwóch klubów sportowych. Klub MLUKS Rawa reprezentowali: trener Jarosław Wasiak i Natalia Borowiec, zdobywczyni srebrnego medalu Pucharu Europy Środkowej, rozgrywanego pod patronatem Czwartków Lekkoatletycznych na dystansie 300 m. Klub MLUKS Dwójka reprezentowali: trener Zbigniew Bajan wraz zawodniczkami, które wywalczyły awans do I ligi w tenisie stołowym: Dianą Wrzosek, Wiktorią Wrzosek, Elizą Brzęczek, Katarzyną Gierach, Pauliną Stachecką, Mają Janiszewską i Julią Bachurą.

Burmistrz  wręczył wyróżniającym się sportowcom i ich trenerom listy granulacyjne i drobne upominki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dariusz Misztal podkreślał zasługi obu trenerów i ich wychowanków dla sportu rawskiego i dziękował za godne reprezentowanie miasta na sportowych arenach kraju i za granicą.

Trenerzy i zawodniczki z kolei podziękowali burmistrzowi za pomoc jaką oba kluby otrzymują na swoją działalność  od władz Rawy Mazowieckiej i obiecali dołożyć starań do osiągania jeszcze lepszych wyników sportowych.

 

 • autor: Z. Urbański

fot. Z. Urbański

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne i „Złota rybka”

Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne pt. „Złota rybka”, które odbędzie się 8 lipca 2017 r. o godz.11.00. Bilety na spektakl w cenie 5 zł.

Spektakl ten to zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm. Opowiada ona o kochającym się i niezamożnym małżeństwie – Rybaku i Babie, którzy pewnego dnia wyławiają „charakterną” i spełniającą wszelkie życzenia Złotą Rybkę.

Następnego dnia, czyli 9 lipca, o godz. 17.00 w ramach Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w sali widowiskowej rawskiego MDK-u zagoszczą trzy znakomite zespoły z Gruzji, Rumunii i Serbii, które zaprezentują polskiej publiczności tańce, pieśni, fragmenty obrzędów charakterystycznych dla tych krajów. Spotkania te odbywają się w Rawie cyklicznie, co dwa lata, i za każdym razem mamy przyjemność gościć zespoły nawet z odległych stron świata.  Warto więc wybrać się na to wydarzenie i zanurzyć się w tajemniczy, niezwykle żywiołowy i barwny świat folkloru, do którego zaproszą nas nasi goście.
Wstęp na spotkania folklorystyczne – wolny.

 • autor: Miejski Dom Kultury

Deblowe Mistrzostwa Rawy

W dniach 1-3 lipca na kortach nad zalewem Tatar rozegrano Otwarte Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w tenisie ziemnym w grze deblowej. W zawodach wystartowało 8 par, które zostały podzielone na dwie grupy. Po grach eliminacyjnych do półfinałów awansowały po dwie najlepsze pary z każdej grupy. Do finału awansowali: Tomasz i Szymon Leszczukowie, którzy pokonali parę Woźniak-Gorzkiewicz w stosunku 6:4, 6:3 oraz Bartosz Kruszona i Damian Rybak zwycięzcy meczu (6:2, 6:0) z parą  Szymański-Krajewski. Mecz finałowy miał bardzo zacięty przebieg (grano około 2 godzin) i stał na dobrym poziomie.

Ostatecznie zwycięzcami turnieju została para Bartosz Kruszona, Damian Rybak, którzy pokonali w finale rodzinną parę Leszczuków 7:5, 6:3. Zwycięzcy i zdobywcy drugiego miejsca otrzymali pamiątkowe puchary i drobne upominki ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny turniej w kategorii kobiet, który odbędzie się na początku sierpnia.

 

 • autor: Z. Urbański

fot. Z. Urbański

Noc Mazurka już jutro

Zapraszamy na trzecie wydarzenie artystyczne tegorocznego festiwalu Nocy Mazurka. Koncert odbędzie się w siedzibie fundacji im. Dr Edwarda Otto przy ul. Miłej 4 w piątek 7 lipca. Rozpoczęcie o godz. 19, wstęp wolny.

Koncertowi fortepianowemu w wykonaniu Marcina Rogalskiego będzie towarzyszył Maciej Woch na altówce. Odbędzie się również wystawa Elżbiety Pietrzak „Mój kosmos”.

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka.

 

Wakacje z Toporami

Stowarzyszenie Topory otwiera swój klub przy ul. Zwolińskiego dla wszystkich, którzy lubią m.in. planszówki i turnieje z grami, konkursy muzyczne i filmowe, brydża. Przez okres wakacji, we wszystkie dni tygodnia poza poniedziałkiem, członkowie stowarzyszenia zapraszają rawian do swojej siedziby. Każdy dzień to inna propozycja. Szczegółowy harmonogram znajduje się na plakacie.

 • autor: WRGPiIE

Informacja - zamknięcie parku miejskiego

W związku z rozpoczęciem robót elektrycznych realizowanych w ramach inwestycji „REWALORYZACJA ZABYTKOWEGO PARKU MIEJSKIEGO W RAWIE MAZOWIECKIEJ” i związanymi z tym zagrożeniami teren parku zostanie wyłączony z użytkowania od piątku, 7 lipca br. Całość prac rewaloryzacyjnych trwać będzie do października przyszłego roku.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 • autor: WRGPiIE

I Nocny Rajd Rowerowy

1 lipca odbył się w Rawie Pierwszy Nocny Rajd Rowerowy. Inicjatorem i głównym organizatorem tej  imprezy jest zapalony rawski rowerzysta Tomasz Walas. Punktualnie o godz. 22.30 na trasę rajdu wyruszyło 20 rowerzystów.

Co prawda rajd rozpoczął się w deszczowej aurze, ale jak mówi pan Tomasz dodało to tylko uroku nocnej wycieczce. Rajdowicze pokonali 15-to km trasę odwiedzając po drodze rawski park, siedzibę Urzędu Miasta i Zamek Książąt Mazowieckich. Cała wycieczka zakończyła się około północy przy hali sportowej Tatar, gdzie uczestnicy jeszcze przez około 2 godziny bawili się przy muzyce i pieczonych kiełbaskach.

Wybrano miss rajdu, którą została pani Agata Mews. Uczestnicy rajdu otrzymali poprawiające bezpieczeństwo światełka odblaskowe. Kolejnym pomysłem pana Tomasza jest zorganizowanie w dniu 13 sierpnia wycieczki do Spały na organizowany tego dnia Jarmark Spalski.

 

fot. T.Walas

Seniorzy uczestniczyli w marszu

Burzowa pogoda nie była przeszkodą dla nieustraszonych uczestników Miejskiego Marszu Nordic Walking zorganizowanego dla rawskich seniorów przez Zarząd Stowarzyszenia Rawski Uniwersytet Trzeciego Wieku w czwartek 29 czerwca 2017 r. Profesjonalnych porad na temat maszerowania udzielała Pani instruktor Anna Smyczek. Po rozgrzewce przyszedł czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce pod fachowym okiem. Teraz uczestnicy będą się spotykali na marszowym szlaku w pełni wykorzystując zdobyte umiejętności.

Marsz został zorganizowany w ramach zadania z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym (w tym zamieszkałych na obszarze rewitalizacji), polegającego na tworzeniu warunków do integracji i aktywności osób w wieku emerytalnym.

 

 • autor: T. Sekuter

fot. Głos Rawy

Egzamin w RKKK

„Dzięki ciężkiemu treningowi słabość staje się siłą” Mas Oyama

Do egzaminu w Rawskim Klubie Karate Kyokushin przystąpiło ponad stu karateków z Rawy i Tomaszowa. Dla wielu młodych wojowników był to pierwszy test ich umiejętności. Egzamin zdali wszyscy młodzi karatecy, choć niektórzy muszą jeszcze trochę poprawić swoje umiejętności. Gratulacje dla wszystkich karateków oraz trenera  Marcina za znakomite przygotowanie zawodników. A wszystkim dzieciom życzymy dalszej wytrwałości i sumienności w doskonaleniu umiejętności.

 

 • autor: informacja Z. Pacho

fot. RKKK

ART-PIKNIK już w sobotę nad zalewem Tatar

ART-PIKNIK to rodzinna impreza plenerowa, która będzie jednocześnie oficjalnym powitaniem lata i otwarciem wakacyjnego sezonu z Miejskim Domem Kultury. Wydarzenie to będzie miało miejsce przy hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tatar" na znajdującej się tam scenie i w jej okolicach 2 lipca 2017 roku o godz. 16.

ART-PIKNIK to przede wszystkim szeroka gama warsztatów, z której będą mogli skorzystać i najmłodsi i ci odrobinę starsi. Będzie więc można spróbować swoich sił na zajęciach z czerpania papieru, lepienia gliny, czy też druku na tkaninie.
Niektórzy spośród uczestników być może zechcą nauczyć się nowych technik szydełkowania, dzięki którym powstaną oryginalne zabawki.

Oprócz wymienionych warsztatów będą i inne atrakcje, takie jak: „Zagadki z bibliotecznej szufladki", „Plastyka dla smyka", „Mały Edison - czyli małe talenty robią eksperymenty - co chemia może zmalować".

W czasie powitania lata najmłodsi zapewne zapragną zamienić się w batmana, myszkę Miki, czy różowego słonia i będzie to możliwe, ponieważ jedną z naszych niespodzianek jest malowanie twarzy.

ART-PIKNIK to nie tylko warsztaty, ale również przedstawienie dla dzieci pt. „Podróże dookoła świata", z emocjonującymi konkursami. Na tej samej scenie wystąpią również niezwykle sympatyczne „Wesołe Nutki", których nie trzeba rawianom przedstawiać.
Imprezę zakończy szalona potańcówka przy piosenkach warszawskiej ulicy, a wykona je dla nas zespół Łódzkiej Grupy Kreatywnej.

Współorganizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nieformalne Stowarzyszenie Artystów Rawskich oraz LINGO-STAR.

 

 • autor: MDK

Seniorzy na start

Zarząd Stowarzyszenia Rawski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza mieszkańców Rawy Mazowieckiej z kijkami na Miejski Marsz Nordic Walking – trening prozdrowotny dla seniorów. Rozpoczynamy o godz. 18.00 w czwartek 29 czerwca 2017 r. Miejsce spotkania – dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich (obszar rewitalizacji).

 

 • autor: T. Sekuter

fot. Rawski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Nocny Rajd Rowerowy

Przedstawiamy kolejną inicjatywę zapalonego rowerzysty - Tomasza Walasa.

Pan Tomasz zaprasza do udziału w pierwszym w Rawie Mazowieckiej nocnym rajdzie rowerowym. Rajd odbędzie się 1 lipca. Zbiórka uczestników o godz. 22.00 nad zalewem Tatar, przy szachownicy. Start rajdu o godz. 22.30. Planowane zakończenie - około północy.  Udział w rajdzie jest bezpłatny, każdy uczestnik jedzie na swoją odpowiedzialność.

Ze względu na nocne godziny zakończenia rajdu rowerzyści powinni być wyposażeni w kamizelki odblaskowe, a rower powinien mieć sprawne oświetlenie. Osoby poniżej 16. roku życia mogą wziąć udział w rajdzie tylko w obecności opiekuna. Osoby niepełnoletnie powyżej 16 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Trudność trasy i planowana prędkość – dostosowana do wszystkich rowerzystów, bez względu na stopień zaawansowania.

Do przejechania będzie około 13 km.

Formularz rejestracyjny https://goo.gl/forms/ZvHGzP9u3GrOruDC3

Poniżej mapka z proponowaną trasą rajdu.

Wakacje w mieście

Dzisiaj rozpoczynamy wakacje. Dla tych, którzy planują spędzić ten czas w Rawie proponujemy wydarzenia kulturalno-rozrywkowe i rekreacyjno-sportowe zaplanowane na nadchodzące wakacyjne tygodnie.

Zaczynamy cyklem organizowanym przez Miejski Dom Kultury „Lato z kulturą” i Art-Piknikiem (02.07) na powitanie lata, który odbędzie się przy hali sportowej Tatar.

Od 3 lipca dla dzieci i młodzieży w Miejskim Domu Kultury rozpoczną się warsztaty artystyczne, które potrwają do 28 lipca. Będą to warsztaty teatralne, ceramiczne, plastyczne i taneczne. Dla maluchów przygotowane zostały przedstawienia teatralne: „Złota rybka” (08.07), „Wilk, koza i koźlęta” (05.08) i „Mały Książe” (19.08). Dla nieco starszych polecamy kinową propozycję Noce filmowe, czyli nocną projekcję filmów wybranych przez mieszkańców miasta w głosowaniu internetowym (28.07 i 11.08).

W programie na lato są przewidziane również wydarzenia muzyczne: Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne (09.07), koncert Powróćmy jak za (nie)dawnych lat oraz piosenek z Powstania Warszawskiego  (30.07), Raz na ludowo (20.08) i Rawa gra rap 9 (26.08).

Dużą muzyczną imprezą, której nie wolno przegapić, będzie Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „Rawa Gra Szanty” (14-15.07). Festiwal odbędzie się nad zalewem Tatar. Organizatorem imprezy jest Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „TOPORY”, a projekt współfinansuje Miasto Rawa Mazowiecka.

Bardziej aktywnych, preferujących ruch na świeżym powietrzu zapraszamy na wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Dużym wydarzeniem sportowym będzie zapewne Rawski Triathlon, dlatego zapraszamy do udziału i kibicowania. Zawody odbędą się w dniach 29-30 lipca, oczywiście nad zalewem Tatar. A na zakończenie wakacji odbędzie się XVII Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy (02.09). Zapraszamy wszystkich rawian i gości do czynnego w nim uczestnictwa.

Aktywnie czas można również spędzić na miejskiej pływalni Aquarium. Dzieci i młodzież w letnie tygodnie (26.06-18.08) będą mogły bezpłatnie skorzystać z kąpieli od poniedziałku do piątku w godz. 8-14, a ich rówieśnicy spoza Rawy zapłacą 50 %. Obie zniżki obowiązują za pierwszą godzinę pobytu na pływalni. ZGO Aquarium przygotował także bezpłatne zajęcia nauki pływania dla klas 0 i I-III (26.06-30.07), od poniedziałku do czwartku.
 
Pasjonatów historii natomiast rawskie muzeum zaprasza na Muzealny dzień z duchami (25.08), który odbędzie się na terenie baszty i dziedzińca Zamku Książąt Mazowieckich. W programie zwiedzanie baszty z duchem Ludmiły i poszukiwanie skarbu Ludmiły.

O wszystkich imprezach będziemy Państwu na bieżąco przypominać. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. A dla tych, którzy chcą po prostu spokojnie wypocząć zapraszamy nad zalew Tatar. Wszystkim uczniom, nauczycielom, urlopowiczom, mieszkańcom i gościom, życzymy udanych wakacji w Rawie.

 

Dywan kwiatowy u Ojców Pasjonistów

Długoletnia tradycja układania dywanu kwiatowego w kościele oo. Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej na Oktawę Bożego Ciała jest kultywowana od kilkudziesięciu lat. Wczoraj wieczorem w rawskiej świątyni zjawili się wszyscy, którzy chcieli uczestniczyć w usypywaniu dywanu w kościele przy ul. Skorupki 3. Projektantem dywanu jest artysta-plastyk Rajmund Gałecki.

Grafika tegorocznego rawskiego dywanu nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego 2017 „Idźcie i głoście” oraz roku św. Brata Alberta. Kwiatowe arcydzieło można podziwiać do wieczora.  

 

 

fot. Z. Urbański

Złota Natalia Borowiec

13-latka Natalia Borowiec, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 i zawodniczka klubu lekkoatletycznego MLUKS „RAWA” (trener Jarosław Wasiak) zdobyła złoty medal Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych na dystansie 300 m (z wynikiem 43,43) największej imprezy lekkoatletycznej dla dzieci w Polsce, uważanej za nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dzieci. Tym samym Natalia poszła w ślady 3-krotnego medalisty tej imprezy Kacpra Gosa. 27 czerwca Natalia Borowiec będzie reprezentować Polskę podczas Europejskiego Pucharu Lekkoatletycznego.

 

 • autor: MLUKS Rawa

fot. Mluks Rawa

Dwa srebra Marcela Błaszczyka

Podsumowaniem rozgrywek w najmłodszej kategorii były rozgrywane w Krakowie Mistrzostwa Polski Żaków. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: indywidualnie i w grze podwójnej. „Dwójkę" reprezentował w tym turnieju Marcel Błaszczyk. W grze indywidualnej zawody prowadzone były systemem grupowo-pucharowym. Fazę grupową Marcel zakończył z kompletem zwycięstw nie tracąc ani jednego seta. W turnieju głównym również bez problemu dotarł do finału gdzie musiał uznać wyższość Alana Kulczyckiego, któremu uległ 0:3. W grze podwójnej Marcel startował w parze z Michałem Wandachowiczem z UKS Chrobry Międzyzdroje. Chłopcy pewnie dotarli do finału gdzie ulegli parze Kulczycki/Zguczyński 1:3.

Marcel zakończył turniej zdobywając dwa srebrne medale Mistrzostw Polski Żaków.

 

 • autor: MLUKS Dwójka

fot. MLUKS Dwójka

Bezpłatne badania mammograficzne

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka  i NZOZ Medica w Łodzi zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej.
Badania odbędą się 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek) w Rawie Mazowieckiej przy ul. Jana Sobieskiego 1 obok Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Mammografia skierowana jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały badania w tym zakresie.

Zapisy na badania pod nr tel. 42 254 64 10, 517 544 004
*do rejestracji telefonicznej należy przygotować numer PESEL i numer telefonu

 

 • autor: T. Sekuter

Ruszają prace w parku

Park jest jednym z ulubionych miejsc odpoczynku w centrum miasta. Stanowi też element strefy ścisłej ochrony konserwatorskiej. Duża część tej strefy znalazła się w projekcie pn. Rewitalizacja miasta Rawa Mazowiecka. Na projekt składają się cztery zadania, w tym rewaloryzacja parku.

Zależy nam, aby park wyróżniał się w zabytkowym centrum charakterem, pięknem i funkcjonalnością. Chcielibyśmy, żeby był dostępny dla jak najszerszej grupy mieszkańców, również dla tych, którzy mają kłopot z poruszaniem się.

Podstawowy zakres prac

W rawskim parku były prowadzone kilka lat temu prace rewaloryzacyjne. Objęły one wówczas jedynie część terenu i dotyczyły głównie kształtowania zieleni. Natomiast taki obiekt jak rawski park, stale otwarty i będący zarazem zabytkiem, wymaga raz na jakiś czas, kompleksowych i gruntownych prac. Uwzględnia je nasza rewaloryzacja. Zadanie, na które miasto otrzymało dotację z WFOŚiGW w Łodzi, będzie realizowane na całym obszarze parku i będzie odnosiło się do zieleni, małej architektury, ciągów komunikacyjnych, oświetlenia. Dodatkowo planowany jest montaż monitoringu oraz wzbogacenie małej architektury o nowe, atrakcyjne wizualnie elementy takie jak berso.

Berso przypomina kryty chodnik zamknięty półkolistą konstrukcją podtrzymującą pnącza lub gałęzie drzew. Będzie zlokalizowane w dotychczas mało dostępnej części parku, tej od strony ul. Łowickiej. Generalnie, wspomniany fragment parku zyska na atrakcyjności, a jego nowe zagospodarowanie pozwoli na lepsze dostosowanie do potrzeb użytkowników.

Pomyślano także o osobach niepełnosprawnych. Przewidziano więc prace związane z usunięciem na terenie parku barier architektonicznych. Z efektów projektu ucieszą się też najmłodsi. Obecny plac zabaw zostanie powiększony i zyska nowe urządzenia. Udogodnienia czekają też rowerzystów. Wzdłuż rzeki Rawki zostanie wybudowana ścieżka rowerowa.

Cel zadania

Reasumując, celem zaplanowanych prac jest przede wszystkim:

- wydobycie i podkreślenie walorów zabytkowych parku w odniesieniu do założeń z okresu międzywojennego,

- zadbanie i wyeksponowanie wartości przyrodniczych oraz kompozycyjnych zieleni parkowej, w tym przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych i usunięcie chorego lub obumarłego drzewostanu oraz dokonanie uzupełniających i nowych nasadzeń,

- odtworzenie dawnych powiązań widokowych i osi kompozycyjnych parku, w tym lepsze, bardziej funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni parkowej,

- stworzenie czytelnego i wygodnego układu komunikacyjnego wraz z poprawą infrastruktury drogowej,

- wzrost bezpieczeństwa poprzez instalację monitoringu.

Efekt projektu

Jak będzie wyglądał rawski park po zakończeniu prac, ilustrują załączone plansze. Pokazują one efekt finalny, również jeśli chodzi o nowe nasadzenia. Wiadomo, że potrzebują one czasu, żeby nabrać pełni i właściwej formy.

Dołożymy starań, aby rzeczywisty rezultat rewaloryzacji odpowiadał wizualnej prezentacji, a prace uniemożliwiające Państwu korzystanie z parku od 26.06.br. do października 2018 r., prowadzone były sprawnie i z jak najmniejszą uciążliwością.

Bardzo liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Wartość inwestycji pn. „Rewaloryzacja zabytkowego parku miejskiego w Rawie Mazowieckiej” wynosi 4.861.917 zł brutto, a pozyskana dotacja z WFOŚiGW w Łodzi – 2.197.000 zł brutto.

 • autor: WRGPiIE

Zawody strzeleckie

W dniu 24 czerwca Zarząd Powiatowy LOK w Rawie Mazowieckiej organizuje zawody strzeleckie. Zawody odbędą się na strzelnicy LOK Podlas o godz. 11.00 w strzelaniu z karabinka pneumatycznego 4,5 mm. Do rywalizacji mogą przystąpić uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Prowadzona będzie punktacja w kategoriach indywidualnych.
Zapraszamy do udziału w zawodach wszystkich miłośników sportów obronnych.

 

 • autor: Z. Urbański

Park czasowo wyłączony z użytkowania

W związku z realizacją zadania pn. Rewaloryzacja zabytkowego parku miejskiego w Rawie Mazowieckiej, teren parku zostanie czasowo wyłączony z użytkowania od poniedziałku, 26 czerwca br. Prace potrwają do października przyszłego roku.

Proszę Państwa o wyrozumiałość i przepraszam za utrudnienia.

Miasto, wraz z wykonawcą – firmą EDEN, dołoży starań, aby prace przebiegały sprawnie i były jak najmniej uciążliwe dla otoczenia. Ich efektem będzie przestrzeń rekreacyjna, nawiązująca do historycznych założeń parkowych, zadbana i funkcjonalna.

Zadanie jest częścią projektu pn. Rewitalizacja Miasta Rawa Mazowiecka. Na jego realizację Miasto uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

O dalszych postępach prac będziemy Państwa informować.

Dariusz Misztal, Burmistrz Rawy Mazowieckiej

Tenisistki MLUKS Dwójka w I lidze

Rawianki nie dały szans przeciwniczkom i przypieczętowały w meczu rewanżowym swój awans do I ligi. W meczu rozegranym w Krośnie w minioną środę, nasze dziewczęta wygrały - identycznym jak w Rawie - stosunkiem punktów 9:1.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Wrzosek, Paulina Stachecka, Katarzyna Gierach, Diana Wrzosek, Maja Janiszewska i Eliza Brzęczek. Trenerem drużyny jest Zbigniew Bajan.

Gratulujemy pięknej walki i historycznego awansu!

Gala Mistrzów – mistrzowie nauki

W dniu 12 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej odbyło się spotkanie władz miasta z uczniami rawskich szkół podstawowych i gimnazjów, osiągającymi wysokie wyniki w nauce. Na sali widowiskowej rawskiego MDK-u zgromadziło się 48 mistrzów nauki. Dopisali dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, nauczyciele, rodzice i bliscy laureatów, którzy kibicowali uczestnikom gali. Laureaci otrzymali nagrody i listy gratulacyjne z rąk Burmistrza Rawy Mazowieckiej Dariusza Misztala, Przewodniczącego Komisji Oświaty Leszka Jarosińskiego oraz Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury, Zdrowia i Sportu Jolanty Kosińskiej. Otrzymane wyróżnienia są szczególną nagrodą za sumienność i pracowitość w nauce oraz powodem do dumy. Niech nauka będzie nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel. W zaszczytnym gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie:
 
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki: Juli Lis, Jakub Trębacz, Paweł Pietrzak, Marta Kołodzińska, Bartłomiej Słomka, Michał Gniadek, Aleksandra Kamińska, Jakub Chylak, Michał Majewski, Mieszko Chojnacki, Maksymilian Majewski, Katarzyna Stępień, Oliwia Owczarek, Norbert Kobus, Jakub Nosek. Grono Pedagogiczne: Katarzyna Urbańska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nauczyciele prowadzący: Marzena Gniadek, Anna Dębska, Magdalena Sitarek, Sylwia Sabat.
 
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej: Emilia Łakomiec, Aleksandra Machnicka, Igor Włodarski, Bartosz Czajka, Aleks Pikus.
Grono Pedagogiczne: Romana Sawicka Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nauczyciele prowadzący: Jolanta Lipska, Anna Dębska, Dorota Kryczka, Iwona Kocik, Edyta Gacparska-Socha.
 
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Rawie Mazowieckiej: Damian Libera, Krystian Krupa, Anna Zielińska, Jakub Bińkiewicz, Wiktor Iwański.
Grono Pedagogiczne: Wiesława Rokicka Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 oraz nauczyciele prowadzący: Elżbieta Gawarczyk, Adam Miśkiewicz, Danuta Dębska.
 
Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Rawie Mazowieckiej: Hubert Cynkier, Laura Zwolińska, Jakub Kacprzyk, Adrian Fiutowski, Katarzyna Pietrzak, Mikołaj Kołodziński.
Grono Pedagogiczne: Elżbieta Górska Dyrektor Gimnazjum nr 1 oraz nauczyciele prowadzący: Katarzyna Luchowska, Teresa Trojanowska, Ludmiła Firek.
 
Gimnazjum nr 2 im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej: Monika Szwed, Julia Szymańska, Maria Jarzębska, Beata Rudnicka, Julia Bagińska, Piotr Bigos, Jakub Morawski, Patrycja Gałaj, Jakub Frącz, Piotr Kotynia, Natalia Stefańska, Filip Przerwa, Julia Kacprzyk, Szymon Krzemiński, Nikola Maciejewska, Julia Fydrych, Karolina Stępniak.
Grono Pedagogiczne: Irena Wiśniewska Dyrektor Gimnazjum nr 2 oraz nauczyciele prowadzący: Katarzyna Ochlik, Agnieszka Szostek, Ewa Irla, Barbara Skonieczna, Zofia Adamczyk, Katarzyna Węglewska, Iwona Guzewska, Monika Sarna, Małgorzata Jastrząbek, Ksiądz Konrad Świstak.

 

 • autor: M. Janeczek

fot. Foto Milejka

I liga w Rawie Mazowieckiej

W dniu wczorajszym na hali sportowej OSiR Tatar odbył się pierwszy mecz barażowy o wejście do I ligi kobiet w tenisie stołowym. Miło nam zakomunikować, że rawskie zawodniczki odniosły wysokie zwycięstwo nad KSTS MOSiR PANMAR Krosno w stosunku 9:1 i są już praktycznie w I lidze.

Rawiankom do awansu brakuje tylko dwóch zwycięstw w meczu rewanżowym, który zostanie rozegrany dzisiaj w Krośnie o godz. 18.00. Wczorajszy pojedynek nie był tak jednostronny jak sugeruje wynik końcowy. Co prawda po 6 meczach był wynik 5:1 dla rawskiej drużyny (wygrane trzy pojedynki singlowe i dwa deble), lecz w kolejnych meczach rawskie zawodniczki przegrywały już w stosunku 2:0. Jednak czuwający nad zawodami trener Zbigniew Bajan spowodował, iż dziewczęta szybko wróciły do właściwej koncentracji i oba mecze zakończyły się ich zwycięstwami.

Co prawda z gratulacjami należy wstrzymać się do wyniku rewanżowego spotkania, ale wydaje się, że tylko jakiś kataklizm może pozbawić zawodniczki MLUKS Dwójka awansu do I ligi. Rawski zespół grał w następującym składzie: Wiktoria Wrzosek, Paulina Stachecka, Katarzyna Gierach, Diana Wrzosek, Maja Janiszewska i Eliza Brzęczek. Trenerem drużyny jest Zbigniew Bajan.

 

 • autor: Z. Urbański

fot. Z. Urbański

Gala Mistrzów - najlepsi sportowcy

12 czerwca w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie władz miasta z uczniami rawskich szkół podstawowych i gimnazjów osiągających bardzo dobre wyniki w sporcie i nauce.
W tym roku nagrody i listy gratulacyjne otrzymało ponad 140 laureatów w tym ponad 70-osobowa grupa sportowców i ich trenerów. Zgromadzonych laureatów i ich rodziców powitał Burmistrz Miasta Dariusz Misztal.  Nagrody i kwiaty  wręczali: przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Leszek Jarosiński oraz naczelnik wydziału OKZiS Jolanta Kosińska.

Poczet sportowych laureatów rozpoczęli  lekkoatleci zawodnicy MLUKS Rawa, wśród których znaleźli się medaliści Mistrzostw Polski, Mistrzostw Województwa i zawodów międzywojewódzkich: Wojciech Sowik, Kacper Gos, Magdalena Ciołak, Szymon Staroń, Maciej Budziński, Natalia Borowiec, Wojciech Pawlak, Wojciech Pawłowski, Marcelina Mordaka, Mateusz Sypniewski Filip Mejer, Mario Barra –Strzemiński, Cezary Rybak, Maciej Sadowski, Kalina Gos, Julia Borowiec.

Kolejne wyróżnienia otrzymali czołowi rawscy tenisiści stołowi, zawodnicy MLUKS Dwójka: Marcel i Brajan Błaszczykowie, Tomasz Winiarski, Kuba Kwapiś, Filip Kwapiś, Jakub Gierach, Jakub Polański, Arkadiusz Kukla, Wiktoria Wrzosek, Julia Bachura, Katarzyna Gierach, Paulina Stachecka, Eliza Brzęczek i Paweł Nowacki. W tym roku wśród laureatów znalazły się siatkarki, reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 1, srebrne medalistki wojewódzkiego finału w kategorii  czwórek w rozgrywkach SZS. W medalowej drużynie wystąpiły: Natasza Misztal, Laura Stępniak, Izabela Kaczorowska, Roksana Kraćkowska, Lena Grochal, Wiktoria Laskowska, Maja Pietrzykowska, Aleksandra Murgrabia, Patrycja Szymańska, Dominika Galach.

Nagrody otrzymały również siatkarki i siatkarze MUKS Juvenia powołani do kadry województwa łódzkiego na turniej Nadziei Olimpijskich i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Są to: Aleksandra Supeł, Izabela Zendeł, Amelia Niezgoda oraz  Michał Gawrzydek, Daniel Zys,  Przemysław Kowalski, Michał Kępka, Jakub Stalmach, Rafał Szewczyk i Jakub Świąder.
Kolejna grupa wyróżnionych to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, zawodnicy LUKS Boguszyce: Amelia Stefańska i Julia Modelewska.

Wśród laureatów nie mogło zabraknąć Adriana Jastrzębskiego, członka kadry narodowej i kilkukrotnego medalisty Mistrzostw Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych, do którego dołączyły w tym roku brązowa medalistka Zimowych Mistrzostw Województwa w pływaniu Zuzanna Chylak oraz Julita Niewczas i Oliwia Kłos.

Po raz pierwszy w gronie laureatów znalazła się Aleksandra Kośka medalistka zawodów w łyżwiarstwie szybkim.

Poczet laureatów zamknęli rawscy wojownicy, reprezentanci Rawskiego Klubu Karate Kyokushin: Jakub Klasztorny Mistrz Polski w kickboxingu, Martyna Gasińska, Katarzyna Pacho, Bartłomiej Słomka i Piotr Czyrka.

Podziękowania z rąk władz miasta odebrali również trenerzy wyróżnionych sportowców: Zbigniew Bajan i Sebastian Szczerkowski (MLUKS Dwójka), Jarosław Wasiak (MLUKS Rawa), Elżbieta Majcher (LUKS Boguszyce), Piotr Zimecki i Bartosz Szczerkowski (WOPR), Renata Milczarek – Madej (MUKS Jedynka) Paweł Dębski, Jacek Pietrzyk, Ireneusz Kaczorowski (MUKS Juvenia), Marcin Kopczyński i Adrian Bajan (RKK Kyokushin). Wyróżnienia otrzymali również nauczyciele wychowania fizycznego. Iwona Jedwabna (SP nr 1) i Sławomir Kępa (Gimnazjum nr 2).

Serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej takich sukcesów w latach następnych.

 

 • autor: Z. Urbański

fot. Foto Milejka

Rawski Festiwal Biegowy już za nami

To już 11 odsłona największej imprezy biegowej  w naszym mieście, którą ze względu na dużą ilość biegów nazwaliśmy Rawskim Festiwalem Biegowym. Rywalizacja odbyła się na 5 dystansach. Uczniowie klas 0 i młodsze dzieci biegały na dystansie 400 m, Klasy I –III szkól podstawowych biegały na dystansie 600 m. Klasy IV – VI miały do pokonania 1000 m. Gimnaziści rywalizowali na dystansie 1500 m. Punktem kulminacyjnym imprezy był bieg na 10 km czyli tzw. Rawska Dycha o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

Na wszystkich dystansach wystartowało w sumie 250 uczestników. Do udziału w  biegu głównym zarejestrowało się 67 osób. Ostatecznie na starcie stanęło 54 uczestników. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów pierwszych 10  zawodników sklasyfikowanych na każdym dystansie otrzymało pamiątkowe medale. Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali dystans 10 km również zostali udekorowani medalami.

W biegu głównym w kategorii pań zwyciężyła Beata Klimek (Boguszyce) przed Natalią Koperską (Rawa Mazowiecka) i Mariolą Maszewską - Wach (Rawa Mazowiecka). W kategorii mężczyzn  zwyciężył Daniel Skoneczny (Cielądz), przed Maciejem Budzińskim (Rawa Mazowiecka) i Kamilem Czarneckim (Skarżysko Kamienna). Zwycięzcy biegu głównego zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami. Ponadto wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych: K16 Beata Klimek, M16 Maciej Budziński, K20 Anna Przyborek, M20 Daniel Skoneczny, K30 Mariola Maszewska-Wach, M30 Kamil Czarnecki, K50 Bogusława Romaldowska, M40 Ireneusz Mazurek, M50 Ireneusz Kaźmierczak, M60 Stefan Goryczka i M70 Witold Błądek. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka.

Zwycięzcy poszczególnych dystansów:
Szkoły podstawowe
Klasy 0 i młodsi – Hania Jurecka, Maciek Pietrzak
Klasy I - Nadia Smyczek, Maciek Gruszweld
Klasy II - Zosia Miszczak, Gabryś Rzeźnicki
Klasy III - Julia Modzelewska, Hubert Lewandowski
Klasy IV - Amelia Dobrowolska, Jarosław Jankiewicz
Klasy V - Amelia Zagrajek, Mateusz Sypniewski
Klasy VI - Natalia Borowiec, Daniel Jednorowski

Gimnazja
Klasy I - Patrycja Sokołowska, Kuba Gołota
Klasy II - Sylwia Błażejewska, Mikołaj Kołodziński
Klasy III - Julia Górska, Tomasz Ambrozik

 • autor: Z. Urbański

fot. Z. Urbański, Z. Paprzycki

„Róż się z nami seniorami”

W dniu 8 czerwca 2017 r. ulica Rawy Mazowieckiej zaróżowiła się  dzięki projektowi Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Rawie Mazowieckiej „Róż się z nami seniorami” – śladami Jana Pawła II i Ludmiły. Rawskie seniorki pokazały jak  na nowo odkrywać nasze piękne miasto. Zapoznały się z lokalnym planem rewitalizacji Rawy Mazowieckiej, a następnie odwiedziły Izbę Pamięci  św. Jana Pawła II oraz dowiedziały się o działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej, adresowanej do seniorów. Pod pomnikiem papieża zapalone zostały znicze i krótką modlitwą uczciły pamięć naszego niezapomnianego Ojca Świętego. Zwiedzanie rawskiego zamku  zakończyła refleksja „jak dobrze, że nie żyliśmy w  tamtych trudnych czasach…. „

Projekt został zrealizowany w ramach zadania z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym (w tym zamieszkałych na obszarze rewitalizacji), polegającego na tworzeniu warunków do integracji i aktywności osób w wieku emerytalnym, dofinansowanego z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka.
 

 

 

 • autor: T. Sekuter

fot. Z. Karpiński

Mecz barażowy o I ligę

Wszystkich miłośników sportu zapraszamy we wtorek 13 czerwca o godz. 14.30 do hali sportowej Tatar na pierwszy mecz barażowy o wejście do I ligi kobiet. Rawskie zawodniczki, reprezentantki MLUKS Dwójka podejmować będą zespół KSTS MOSiR PANMAR Krosno, który zajął pierwsze miejsce rozgrywkach II ligi małopolsko – podkarpackiej. Według opinii trenera rawskiego zespołu Zbigniewa Bajana jego podopieczne mają duże szanse na zwycięstwo nad swymi przeciwniczkami i awans do I ligi.
Jeszcze raz zapraszamy do kibicowania rawskim zawodniczkom.

 

Dobre występy rawskich lekkoatletów

Szymon Staroń (MLUKS „RAWA” trener Jarosław Wasiak) zdobył złoty medal w kategorii U-18 na dystansie 800 m podczas Mistrzostw Polski LZS jakie w miniony weekend odbywały się w Pile. Szymon jednocześnie ustanowił znakomity rekord życiowy 1.55.72. Dokonał tego w swoim stylu atakując na wejściu w ostatni łuk i na ostatnią prostą wychodząc za plecami najgroźniejszego rywala Filipa Ostrowskiego (2-krotny medalista MP PZLA). Drugi z reprezentantów rawskiego klubu Maciej Budziński, na 3000 m poprawił rekord życiowy aż o 8 sekund uzyskując 9.08.32 co dało mu szóstą lokatę.

 

 

 • autor: MLUKS Rawa

Pierwsze punkty rawian w Świętokrzyskiej Lidze Karate

Niedawno odbyły się pierwsze zawody w ramach Świętokrzyskiej Ligi Karate Koronea. Z rawskiego klubu karate wzięło w nich udział 18 zawodników. Wielu z nich zdobyło medale, co przyniosło naszemu klubowi III miejsce drużynowo. Warto podkreślić, że w turnieju walczyli sportowcy z kilkunastu klubów z całej Polski, m.in. z Legnicy, Łodzi, Sochaczewa, Skierniewic, Szydłowca, Brzezin. 

Dorobek medalowy RKKK:

ZŁOTE MEDALE

Martyna Gasińska

Adam Karalus

Bartłomiej Słomka

SREBRNE MEDALE

Katarzyna Pacho

BRĄZOWE MEDALE

Antonina Pacho

Lena Szymczak

Wiktor Galiński

Mateusz Grzejszczak

Michał Grzejszczak

Paweł Krajewski

Tymoteusz Wojtasik

Ponadto klub godnie reprezentowali: Filip Grochowalski, Julita Kopczyńska, Blanka Włodarczyk, Igor Rafalski, Bartosz Milczarek, Marcel Pietraszek i Róża Sitkowska.

Informacja: Zbigniew Pacho

Zapraszamy na Tydzień Rodziny

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” Koło Rawa Mazowiecka Miasto wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Konfederacją Kobiet RP zapraszają do skorzystania z zabaw rodzinnych i warsztatów podczas „Tygodnia Rodziny”.

W środę (7.06) na rawską pływalnię (do sali konferencyjnej) zapraszamy tylko mężczyzn na warsztat inicjatywy Tato.net pt. „Serce Ojca”. W czwartek w restauracji „Klimaty” rodziny (i nie tylko) będą mogły spędzić czas przy grach planszowych (gościem i współorganizatorem wieczoru będzie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory”). W piątek w MDKu o godzinie 18.30 będzie można bezpłatnie obejrzeć film „Miłość z netu”, a w sobotę potańczyć na zabawie tanecznej z wodzirejem na terenie „Aquarium”.

Organizatorzy zakończą „Tydzień Rodziny” w naszym mieście podczas „Marszu dla życia i rodziny”, którego początek będzie miał miejsce w niedzielę 11 czerwca o godz.12.30 w kościele oo. Pasjonistów.  

 

 • autor: info: Związek Dużych Rodzin Trzy Plus

Rawski Festiwal Biegowy - 10 czerwca

Już  w najbliższą sobotę 10 czerwca największa impreza biegowa w Rawie Mazowieckiej - Rawa Biega - Rawski Festiwal Biegowy. W tym roku przygotowaliśmy dystanse dla wszystkich lubiących spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Rozpoczniemy biegiem dla najmłodszych na dystansie 400 m. Kolejne dystanse to 600, 1000 i 1500 m. Na zakończenie imprezy oczywiście Rawska Dycha czyli bieg na dystansie 10 km.

Na każdym dystansie prowadzona będzie oddzielna  klasyfikacja dla  dziewcząt i chłopców, kobiet i mężczyzn. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymają pamiątkowe statuetki. Najlepszych 10 zawodniczek i zawodników otrzyma pamiątkowe medale. Uczestnicy Rawskiej Dychy otrzymają specjalnie zaprojektowane pamiątkowe medale. Po raz pierwszy zostaną przeprowadzone klasyfikacje w następujących kategoriach:  K16, M16, K20, M20, K30, M30, K40, M40,K50, M50, M60 i M70.

Zapisy do biegów w formie elektronicznej pod linkiem http://zapisy.sts-timing.pl/182/ do dnia 8 czerwca do godz. 24.00. Zapisy dla młodzieży  w szkołach u nauczycieli wychowania fizycznego oraz w dniu 10 czerwca w godzinach pracy biura zawodów (8.30 – 12.00). Biuro będzie usytuowane przy hali sportowej Tatar. Szczegółowe informacje w regulaminie i pod numerem telefonu 781 700 509.

Jeszcze raz zapraszamy w dniu 10 czerwca nad zalew Tatar.

 • autor: Z. Urbański

Mapa biegu

Piąty Marsz dla Życia i Rodziny

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej oraz Parafia św. Pawła od Krzyża Konfederacja Kobiet RP informują, że 11 czerwca 2017 r. przejdzie ulicami Rawy Mazowieckiej  piąty Marsz dla Życia i Rodziny.
Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą w kościele ojców Pasjonistów o godz. 11:30, następnie wymarsz sprzed kościoła o godz. 12:30. Potem marsz przejdzie ulicami miasta, a finał odbędzie się przed rzeźbą ks. prałata Mieczysława Iwanickiego przy ul. Kościuszki.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Tegoroczne hasło brzmi „Czas na Rodzinę!”. Marsz jest przede wszystkim świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.
Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze. Imprezę tę wyróżnia jej afirmatywny charakter.

Marsze odbędą się w ponad 160 polskich miejscowościach. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W Rawie Mazowieckiej Marsz jest inicjatywą organizacji pozarządowych.

 

Akcja honorowego oddawania krwi w Rawie

Informujemy, że w dniu 7 czerwca w godz. 9-11.30 w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. Twoja krew może uratować czyjeś życie.

KTO MOŻE ODDAĆ KREW?
- osoba pełnoletnia (do 65 roku życia)   
- osoba ważąca powyżej 50 kg    
- osoba zdrowa      

DYSKWALIFIKACJE STAŁE                                                                                            
- Choroby układu krążenia
- Choroby układu pokarmowego
- Choroby skóry
- Choroby układu nerwowego
- Choroby układu oddechowego
- Choroby układu moczowego
- Choroby zakaźne
- Choroby metaboliczne i układu endokrynologicznego (cukrzyca, tarczyca)
- Choroby krwi i układu krwiotwórczego
- Nowotwory złośliwe
- Nosiciele wirusa HIV
- Alkoholicy

DYSKWALIFIKACJE CZASOWE NA 2 TYGODNIE
- Po kuracji antybiotykowej
- Grypa oraz infekcje grypopochodne

DYSKWALIFIKACJE CZASOWE 6 MIESIĘCY
- Tatuaż
- Kolczykowanie
- Zabiegi operacyjne
- Akupunktura
- Ciąża i okres karmienia piersią

DYSKWALIFIKACJE INNE
- Aspiryna 7 dni
- Usunięcie zęba i leczenie kanałowe 1 tydzień
- Opryszczka
- Okres menstruacji i 3 dni po jej zakończeniu

PRZYWILEJE HONOROWEGO KRWIODAWCY
- Kontrola swojego stanu zdrowia (morfologia krwi)
- Oznaczenie grupy krwi
- Badanie na bakterię kiły oraz na wirusy: HIV, żółtaczka typu B i C
- Legitymacja HDK (Honorowego Dawcy Krwi) – do niej zbiera się wpisy dotyczące ilości oddanej krwi
- Karta identyfikacyjna grupy krwi -  Każdy Honorowy Dawca Krwi lub jej składników (np.: osocza, płytek) może uzyskać plastikową kartę z grupą krwi, ważną jako dokument potwierdzający posiadaną grupę krwi w przypadku konieczności wykonania transfuzji krwi
- 8 tabliczek czekolady, napój energetyczny oraz batonik – to najbardziej znany “bonus” za oddanie krwi. Każdy dawca opuszczając punkt poboru krwi otrzymuje ekwiwalent kaloryczny o wartości 4,5tyś. Kcal
- Wolny dzień w pracy, uczelni, szkole – na prośbę dawcy wystawiane jest zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność. Honorowemu Dawcy Krwi, zgodnie z art. 9 ustawy o Publicznej służbie krwi przysługuje zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi i na czas okresowego badania lekarskiego z zachowaniem prawa do wynagrodzenia
- Ulga podatkowa – możliwość odliczenia darowizny w formie ekwiwalentu pieniężnego za oddaną krew od podstawy do opodatkowania.
- Rabaty w sklepach internetowych i punktach usługowych – aktywni dawcy krwi mogą liczyć na różne rabaty np. na  basenie czy  siłowni. Pasjonaci turystyki górskiej mogą skorzystać z rabatów udzielanych przez partnerów akcji „Dawcom w Darze”
- Obsługa poza kolejnością w przychodniach i aptekach
- Status Zasłużonego HDK uzyskuje się, jeśli jako mężczyzna odda się co najmniej 6 litrów krwi, a jako kobieta – co najmniej 5 litrów
- Bezpłatna komunikacja miejska - w wielu miastach Zasłużeni Krwiodawcy mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej
- Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi przysługuje także zniżka na leki znajdujące się na liście leków refundowanych

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?
- być wyspanym i wypoczętym
- zjeść lekkostrawne śniadanie!
- wypić więcej niż zazwyczaj szklanki: herbaty, wody, soku
- ograniczyć palenie papierosów
- nie pijemy alkoholu

 

 

Pomóż dzieciom - oddaj głos w konkursie

Świat jest barwny i ciekawy. Sprawmy, żeby dzieci - podopieczni Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej - mogły się o tym przekonać. Jest szansa na utworzenie sali doświadczania świata - potrzebny jest tylko głos każdego z nas, oddany w konkursie "To dla mnie ważne". Rawski projekt nosi nazwę "Pomóżmy dzieciom poznać świat". Głosowanie trwa do 11 czerwca http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1289,pomoacutezmy-dziec. Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie.

 • autor: WRGPiIE

Rowerem do Reymonta

Rawianin, pan Tomasz Walas, zaprasza na wycieczkę rowerową do Lipiec Reymontowskich. Okazją są obchodzone w ten weekend Dni Reymonta. Udział w wycieczce jest bezpłatny, każdy uczestnik jedzie na swoją odpowiedzialność. Do przejechania będzie około 100 km. Wyjazd 4 czerwca o godz. 9.00, zbiórka koło altanki grillowej przy hali OSiR Tatar. Rowerzyści powinni być wyposażeni w kamizelki odblaskowe, a rower powinien mieć sprawne oświetlenie.

Wyczerpujący dzień pracy Małego Burmistrza

Zwycięzca konkursu „Mały Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka” Kacper Sagan, uczeń klasy IIIc Szkoły Podstawowej nr 1 w dniu dzisiejszym urzędował w miejskim ratuszu. Chwila rozmowy z burmistrzem Dariuszem Misztalem, podpisanie protokołu przekazania władzy, zapoznanie się z zakresem pracy wydziałów Urzędu Miasta, tak rozpoczęło się urzędowanie Małego Pana Burmistrza.

Odwiedziny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 podczas uroczystości związanych z Dniem Dziecka, wizyta w Szkole Podstawowej  nr 2 i wręczenie nagród młodym sportowcom, spotkanie z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 4, to poważne wyzwania, z którymi z powodzeniem poradził sobie Mały Pan Burmistrz. Potem kilka spotkań z mieszkańcami miasta, a na koniec wyczerpującego dnia spotkanie z lokalnymi mediami.

Mały Burmistrz odważnie, ale i z uśmiechem podszedł do swoich obowiązków. Mamy nadzieję, że Dzień Dziecka 2017 na długo zapadnie w jego pamięci.
 
Pomysłodawcą akcji i konkursu plastycznego Mały Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka jest Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka. Swój pomysł MRM zrealizowało już po raz siódmy.

 

 • autor: Młodzieżowa Rada Miasta

fot. Z. Urbański

fot. M. Winiarski

Sukcesy rawskich karateków na skierniewickim turnieju

W skierniewickim turnieju Kyokushin Karate Skierniewice Cup 2017 / Puchar 560-lecia Skierniewic w dniu 27 maja 2017 r. wzięło udział 179 zawodników z kilkunastu miast Polski. Organizatorem zawodów była Academia Gorila Skierniewice. Rawski klub wystawił 33 zawodników z Rawy i tomaszowskiej filii i wzbogacił się w Skierniewicach o 22 medale: 7 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych. Na podium rawski klub stanął  u boku gospodarzy ze Skierniewic oraz otrzymał tytuł teamy fair play.
Gratulacje dla Academii Gorila Skierniewice za organizację wspaniałych zawodów i dla naszych wspaniałych karateków.

Medale dla RKKK zdobyli:

ZŁOTE MEDALE - Maja Czapnik, Martyna Gasińska, Filip Mazurkiewicz, Adam Kalarus, Bartłomiej Słomka, Jakub Lipski, Jakub Kaźmierczak

SREBRNE MEDALE - Antonina Pacho, Katarzyna Pacho, Lena Szymczak, Adam Kaźmierczak, Przemysław Lipski, Maja Dziubek /RKKK filia Tomaszów Maz.

BRĄZOWE MEDALE - Emilka Czapnik, Martyna Berezowska, Filip Grochowalski, Damian Gierach, Mateusz Grzeszczak, Paweł Krajewski, Marcel Celiński, Aleksander Kopczyński, Bartosz Milczarek/ RKKK filia Tomaszów Maz.

Ponadto klub reprezentowali: Mateusz Kopczyński, Mateusz Kijo, Wiktor Galiński, Alan Gierach, Michał Grzejszczak, Tymoteusz Szajner, Antoni Słomka, Igor Rafalski, Gabriel Grabowski, Amelia Twardowska, Marcel Pietraszek.

 

 • autor: informacja Z. Pacho

fot. Gasin

Dziecięca Noc Mazurka – w sobotę

3 czerwca w siedzibie Fundacji FIDEO przy ulicy Miłej 4 odbędzie się Dziecięca Noc Mazurka. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 16.30. Organizatorami Dziecięcej Nocy Mazurka są Fundacja Fideo i Klub Miła 4, a partnerem wydarzenia jest Miasto Rawa Mazowiecka. Zapraszamy.

 

Z okazji Dnia Dziecka składamy Wam drogie Dzieci najlepsze życzenia

 

Samych pogodnych i radosnych chwil, spełnienia najskrytszych marzeń oraz wielu przyjaciół, z którymi będziecie mogli cieszyć się każdym błogim i radosnym dniem Waszego życia.

Życzymy, abyście zawsze były kochane i otaczane opieką i miłością przez Waszych rodziców i bliskich, rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy i dużo uśmiechu.

Życzymy, aby uśmiech i zadowolenie towarzyszyły Wam przy zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności przez kolejne lata szczęśliwego dzieciństwa. Żyjcie najpiękniej jak umiecie. Spełniajcie się i bądźcie szczęśliwi.

 

Dariusz Misztal
Burmistrz Rawy Mazowieckiej

Zbigniew Sienkiewicz                
Przewodniczący Rady Miasta

 

 

Już jutro dwóch burmistrzów w rawskim ratuszu

Już po raz siódmy Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka postanowiła uatrakcyjnić rok szkolny najmłodszym uczniom ogłaszając konkurs Mały Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka. W tym roku dzieci z klas I-III szkół podstawowych tworzyły prace pod tytułem „Rawa z opowieści moich przodków”. W tym roku na konkurs wpłynęło 21 pięknych prac, z których jury wybrało tę najlepszą.

Prace złożone na konkurs oceniała Komisja w następującym składzie:
1/ Pani Małgorzata Jastrząbek - Przewodnicząca Komisji Konkursowej – nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 2
2/ Pani Teresa Głuszcz – plastyk Miejskiego Domu Kultury,
3/ Pani Katarzyna Gierach – opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka,
4/ Anna Machnicka  – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka,
5/ Michał Winiarski  – Radny Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka.

Zwycięzcą konkursu został Kacper Sagan uczeń klasy IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Oprócz nagrody rzeczowej Kacper otrzymał również tytuł Mały Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka 2017 oraz fotel burmistrza miasta w dniu 1 czerwca. Laureatowi konkursu składamy serdeczne gratulacje.

Komisja konkursowa przyznała również tytuł wiceburmistrza Darii Wróblewskiej, Małemu Burmistrzowi Miasta 2016, uczennicy  kl. IIc Szkoły Podstawowej nr 4.

Komisja Konkursowa postanowiła również przyznać trzy wyróżnienia. Otrzymały je następujące osoby:  Kinga Krupińska kl. IIc SP nr 4, Maciej Kuba kl. IId SP nr 2, Małgorzata Zielińska kl. IIIa SP nr 4.

Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie, ale nie mieli szczęścia znaleźć się wśród nagrodzonych dziękujemy za piękne prace i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.

Zwycięzca konkursu, Kacper Sagan już jutro będzie urzędował razem z Burmistrzem Rawy Mazowieckiej Dariuszem Misztalem w rawskim ratuszu.

 

fot. A. Gruchała

Uwaga! praca

Firma Baker Hughes poszukuje do pracy mechaników, techników mechatroników i techników elektroników. Szczegóły oferty zostaną przedstawione na spotkaniu, organizowanym w Rawie w najbliższy piątek 9 czerwca. Więcej informacji na ten temat na plakacie oraz pod linkiem: https://bakerhughes.taleo.net/careersection/bhiexternal/jobdetail.ftl?job=1706749

 • autor: WRGPiIE

Dni Rawy za nami

Za nami weekend dobrej zabawy na świeżym powietrzu - Dni Rawy Mazowieckiej. Była to bogata i ciekawa dwudniowa impreza. Zamkowe atrakcje rozpoczęły się w sobotę we wczesnych godzinach popołudniowych.

Przenieśliśmy się kilkaset lat w przeszłość, przypomnieliśmy jak wyglądał namiot rycerski, a przy pomocy mincerza chętni mogli wybić sobie historyczną monetę Rawy. Zobaczyliśmy efektowny pokaz muszkieterów i halabardników oraz występy żonglerów z flagami. Niesamowite emocje wzbudziła polsko-węgierska parada motocyklowa.

Dla dzieci na zamku pojawił się ogromny latający smok, wokół którego przygotowaliśmy atrakcje ze smoczymi zabawami i strefą namiotową z malowaniem twarzy i fotobudką.

Równocześnie rozpoczął się program sceniczny. Imprezę poprowadzili Krzysztof Łobodziński i Tomasz Combrzyński, a na zamkowej scenie oprócz świetnych artystów coverowych z zespołu Nareszcie wystąpiły gwiazdy: Urszula oraz Pectus.

W niedzielę dużą gratką były pokazy StrongManów, musztry ułańskiej i prezentacja Sił Specjalnych Wojska Polskiego.   

Dziękuję za Państwa obecność, sympatyczną i spokojną zabawę oraz wspólnie spędzone chwile. Mam nadzieję, że impreza spełniła Państwa oczekiwania i że każdy z uczestników spędził weekend w miłej atmosferze.

Jednocześnie dziękuję wszystkim instytucjom, mediom i firmom zaangażowanym w organizację Dni Rawy Mazowieckiej 2017.

Dariusz Misztal
burmistrz Rawy Mazowieckiej

fot. Foto Milejka

Rawski Festiwal Biegowy

Już 10 czerwca zapraszamy do udziału w imprezie sportowej Rawa Biega - Rawski Festiwal Biegowy. W tym roku przygotowaliśmy dystanse biegowe absolutnie dla wszystkich lubiących spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Rozpoczniemy biegiem dla najmłodszych na dystansie 400 m. Kolejne dystanse to 600, 1000 i 1500 m. Na zakończenie imprezy oczywiście Rawska Dycha czyli bieg na dystansie 10 km. Na wszystkich dystansach prowadzona będzie oddzielna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców, kobiet i mężczyzn. Przygotujemy atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Uczestnicy Rawskiej Dychy otrzymają specjalnie zaprojektowane pamiątkowe medale. Zapisy do biegów w formie elektronicznej pod linkiem http://zapisy.sts-timing.pl/182/ do dnia 08.06. do godz. 24.00. Zapisy dla młodzieży w szkołach u nauczycieli w-f. W dniu imprezy zapisy będą prowadzone w godzinach pracy biura zawodów (hala sportowa OSiR Tatar). Szczegółowe informacje w regulaminie i pod numerem telefonu 781. 700 509.

Jeszcze raz zapraszamy w dniu 10 czerwca nad Zalew Tatar.

 • Plakat: Rawa Biega - Rawski Festiwal Biegowy.
 • Mapa trasy: Rawa Biega - Rawski Festiwal Biegowy.

Dni Rawy Mazowieckiej w "Łodzią Po Regionie" TVP Łódź

Zachęcamy do obejrzenia materiału programu "Łodzią Po Regionie" zapraszającego do udziału w Dniach Rawy.

https://www.facebook.com/lodziaporegionie/videos/1703962066288452/

Drogie MAMY

z okazji Waszego święta składam Wam najserdeczniejsze życzenia.

Życzę, aby macierzyństwo dawało Wam radość i poczucie spełnienia. Życzę, żeby wzajemna troska, zrozumienie, ciepło rodzinne gościło w Waszym życiu każdego dnia.

Niech Wasze pociechy doceniają Waszą miłość, oddanie i  zaangażowanie, a każdy dzień będzie tak szczęśliwy, uroczysty i tak wyjątkowy jak dzisiejszy.

Dariusz Misztal        
Burmistrz Miasta  
     

 

Dodatkowe kursy komunikacji miejskiej na Dni Rawy

Informujemy wszystkich mieszkańców, że podczas Dni Rawy Mazowieckiej, tj. w dniach 27 i 28 maja 2017 r. zostaną uruchomiane dodatkowe przejazdy komunikacji miejskiej. Dodatkowe kursy obejmują dojazdy na trasie między Urzędem Miasta a Aquarium.

 

19 kandydatów na „Małego Burmistrza”

Konkurs Mały Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka dobiega końca. Na konkurs wpłynęło 21 prac z rawskich szkół podstawowych. Zgodnie z regulaminem odrzucono dwie prace konkursowe, ponieważ dwie uczestniczki złożyły po dwie prace. Komisja rozpatrywała więc 19 pięknych plastycznych arcydzieł. Temat prac konkursowych to „Rawa Mazowiecka z opowieści moich przodków”.

Mały Burmistrz będzie już siódmym z kolei w historii konkursu. I kto nim zostanie w bieżącym roku? Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 30 maja 2017 r. podczas wernisażu wystawy prac w holu wystawowym Miejskiego Domu Kultury o godz. 15.00. Główną nagrodą w konkursie będzie tytuł Małego Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka oraz fotel Dariusza Misztala burmistrza Rawy Mazowieckiej i dzień urzędowania w dniu 1 czerwca w miejskim ratuszu.

Organizatorem konkursu Mały Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka jest Młodzieżowa Rada Miasta.

 

 • autor: Młodzieżowa Rada Miasta

Sobota na sportowo

Dwie  imprezy sportowe w ciągu jednego dnia. Ostatnia sobota w Rawie Mazowieckiej  należała do biegaczy i miłośników kolarstwa. Była to już V edycja ŻTC Bike Race w naszym mieście w tym roku poszerzona o imprezę biegową. Pierwsi do rywalizacji przystąpili  biegacze, którzy zmierzyli się z 10 kilometrowym dystansem. Na starcie stanęło 39 zawodników i 7 zawodniczek. Uczestnicy mieli do pokonania dwie 5 kilometrowe pętle co przy ciągle wzrastającej temperaturze nie było wcale łatwe nawet dla wytrawnych biegaczy. Bardzo dobrze wypadli rawianie, zawodnicy MLUKS Rawa. Zwycięzcą biegu został Wojtek Pawlak przed Sebastianem Duszyńskim. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Oskar Szymczakowski (7 miejsce) i Patryk Pawlak (10), którzy stanęli na podium w kategorii M16. Najlepsz zawodniczką Rawy Mazowieckiej została pani Mariola Maszewska – Wach. Najlepszym zawodnikiem zwycięzca klasyfikacji open Wojciech Pawlak. Wyróżnionym zawodnikom pamiątkowe statuetki wręczył Przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu Leszek Jarosiński. Najstarszym zawodnikiem rawskiego biegu został redaktor sportowy Głosu Rawy Witold Błądek.

Po biegaczach na starcie sobotniej imprezy stanęli kolarze. Tu również wystartowali rawianie zawodnicy Rawskiej Grupy Kolarskiej jeżdżący obecnie w barwach firmy Ditta Seria. Już tradycyjnie najlepiej zaprezentował się Marian Mirowski (ubiegłoroczny zwycięzca cyklu w kategorii M 60) który  zajął II miejsce w wyścigu Fit Race. Ponadto wśród pań najlepszą zawodniczką Rawy została Aleksandra Botul, a najlepszym zawodnikiem dystansu Super Prestige Michał Fydrych. Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali podobnie jak biegacze pamiątkowe statuetki ufundowane przez miasto Rawa Mazowiecka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sobotnich zawodów i jednocześnie zapraszamy 10 czerwca na Rawski Festiwal Biegowy Którego zwieńczaniem będzie bieg na 10 km „Rawska Dycha”.

 

 • autor: Z. Urbański

fot. Z. Urbański, ŻTC

Złoto Igora Misztala i brązowy medal Kuby Kwapisia

Miło nam zakomunikować, że Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych, której członkiem jest wychowanek MLUKS Dwójka i trenera Bajana Igor Misztal, wywalczyła  złoty medal Mistrzostw Świata. Polacy w meczu finałowym pokonali reprezentację Rosji w stosunku 2:0. W złotej drużynie wystąpili oprócz Igora: Patryk Chojnowskl i Paweł Jabłoński.
Warto dodać, że Igor jest również złotym medalistą Mistrzostw Europy w grze podwójnej z 2015 r. Serdecznie gratulujemy polskim sportowcom, wśród których znalazł się wychowanek rawskiego klubu.

W Drzonkowie odbyła się XXIII Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym. W trakcie zawodów rozgrywane były gry indywidualne, podwójne, mieszane i drużynowe. W rozgrywkach drużynowych klub nasz reprezentowali: Kuba Kwapiś, Tomasz Winiarski i Paweł Nowacki. Rozgrywki prowadzone były systemem grupowo-pucharowym. W fazie grupowej chłopcy zmierzyli się z KS MARTEX Rybnik i KS BRONOWIANKA Kraków zwyciężając oba pojedynki 3:1. W meczu o awans do turnieju głównego ulegli drużynie LKS ODRA Głoska 2:3. W pozostałych kategoriach startował już tylko Kuba Kwapiś. W turnieju indywidualnym w grze o finał uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju Maćkowi Kubikowi 1:4. Tym samym zakończył rozgrywki na miejscu V. Również na miejscu V został sklasyfikowany w grze podwójnej w parze z Patrykiem Pyśkiem z LKTS Luboń. Chłopcy ulegli zwycięzcom turnieju Maksymilianowi Miastowskiemu i Michałowi Małachowskiemu. Turniej gier mieszanych przyniósł upragniony medal. W parze z Elżbietą Kwiatkowską z MKS ROKITA Brzeg Dolny wywalczyli brązowy medal.

 

 • autor: MLUKS Dwójka

fot. MLUKS Dwójka

Udany weekend zawodników RKKK

Sportowcy z rawskiego Klubu Karate Kyokushin mają za sobą udział w turnieju Calisia Cup oraz Pucharze Polski MMA w Sochaczewie.

Siedmioro zawodników naszego klubu walczyło w Kaliszu. Wystąpiło tam 140 zawodników z 14 klubów - m.in. Wrocławia, Sochaczewa, Kalisza, Skarżyska-Kamiennej, Szydłowca, Legnicy, Łodzi. Startowano w dwóch kategoriach: kata i kumite. Po zaciętych i pięknych walkach nasz team przywiózł 6 medali.

KATA
Bartłomiej Słomka – srebro
Krystian Krupa – brąz

KUMITE
Martyna Gasińska – złoto
Mateusz Grzejszczak – srebro
Krystian Krupa – srebro
Paweł Krajewski – brąz

Ponadto nasz klub godnie reprezentowali: Michał Grzejszczak oraz Mateusz Gasiński. Serdecznie gratulujemy karatekom oraz trenerowi prowadzącemu -Sensei Marcinowi Kopczyńskiemu i opiekunowi teamu RKKK - sempai Marekowi Gasińskiemu.

Natomiast w  Sochaczewie odbyła się 132. edycja Amatorskiej Ligi MMA, która była zarazem Pucharem Polski MMA 2017. Rawski Klub KK reprezentowało 3 zawodników. Na macie stanęli Piotr Czyrka, Jakub Klasztorny i Adrian Bartosiński. Każdy z nich jest już medalistą tej obecnie najmocniejszej ligi mieszanych sportów walki w Polsce. Piotrek i Kuba wystartowali w kategorii Junior do 70 kg. Nasi wojownicy walczyli znakomicie, niestety brakowało im chwilami zimnej krwi. Kuba dopiero po dogrywce musiał uznać wyższość swojego rywala, zaś Piotrek, po pierwszym zdecydowanym zwycięstwie, w kolejnej walce uległ przeciwnikowi. Na koniec pozostał Adrian Bartosiński, nasz najbardziej utytułowany zawodnik. Startował w kategorii Senior do 84 kg. Adrian po raz kolejny udowodnił swoją klasę, Stoczył cztery pojedynki, z których trzy wygrał -  przed czasem lub z wyraźną przewagą punktową. W finale spotkał się z Gerardem Bąkiem z zaprzyjaźnionego klubu Brawler FC Końskie. Po pięknej i ciężkiej walce Adrian został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski MMA 2017. Obecnie RKKK zajmuje 44. miejsce na 147 klubów. Jest duża szansa na podwyższenie lokaty, bo przed naszymi wojownikami jeszcze kilka występów do końca roku. Opiekunem teamu i trenerem prowadzącym jest Adrian Bajan, zaś wspierającym Marcin Kopczyński. Wszystkim gratulujemy postawy, a Adrianowi srebrengo medalu.

Informacje przekazał Zbigniew Pacho, rzecznik RKKK

 

 

Puchar Polski MMA Sochaczew, fot. G. Adamek

fot. Calisia Cup

Uczniowie gimnazjów powiatu rawskiego w parlamencie

Gimnazjaliści z Rawy Mazowieckiej i powiatu rawskiego byli uczestnikami wycieczki do Sejmu i Senatu w Warszawie. Była to nagroda dla tych, którzy dotarli do drugiego etapu IV Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni”. Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Miasta Dariusz Misztal, Rada Miasta Rawa Mazowiecka oraz Parlamentarzyści Ziemi Rawskiej Senator RP Rafał Ambrozik i Poseł RP Grzegorz Wojciechowski. Fundatorami wycieczki dla finalistów konkursu byli Parlamentarzyści Ziemi Rawskiej Poseł RP Grzegorz Wojciechowski i Senator RP Rafał Ambrozik. Wyjazd odbył się 16 maja 2017 roku.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego w Warszawie. Muzeum gromadzi zbiory sztuki starożytnej (egipskiej, greckiej, rzymskiej), malarstwa polskiego od XIII wieku, a także galerię malarstwa obcego (włoskie, francuskie, holenderskie, niemieckie i rosyjskie), zbiory numizmatyczne i rzemiosła artystycznego.
Kolejną atrakcją wycieczki był Parlament RP. W Sejmie młodzież przywitał Senator RP Rafał Ambrozik i specjalnie oddelegowany w tym dniu pracownik, który wprowadza w sejmowe korytarze. Każdy z młodych ludzi miał możliwość rozmowy z senatorem. Pan Senator podziękował młodzieży za udział w Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni”. A młodzież nie tylko pogłębiła swoją wiedzę, ale i odniosła korzyść biorąc udział w wyjątkowej wycieczce odwiedzając najważniejszą instytucję w kraju.

Kolejnym punktem wyprawy był Cmentarz Powązkowski znany potocznie Powązkami. Pochowani zostali tutaj zasłużeni dla Polski politycy, działacze niepodległościowi, pisarze myśliciele, artyści, lekarze oraz duchowni. Na tzw. Łączce na Cmentarzu Powązkowskim gimnazjaliści mieli okazję podziwiać stan zaawansowanych prac i działań, które właśnie trwają i doprowadzą do odnalezienia szczątków kolejnych bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego. Na terenie Łączki mogą znajdować się szczątki ok. 100 osób zamordowanych w latach 40. i 50. w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie.

Burmistrz Miasta Dariusz Misztal, Rada Miasta Rawa Mazowiecka oraz Parlamentarzyści Ziemi Rawskiej Senator RP Rafał Ambrozik i Poseł RP Grzegorz Wojciechowski składają serdeczne podziękowania uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, niech znakomite osiągnięcia i godna postawa będzie najwspanialszą nagrodą i zachętą do dalszej pracy i sukcesów, aby mądrość i uczciwość były dewizą w życiu.

 

 • autor: M. Janeczek

fot. M. Janeczek

MRM zaprasza na XVII Turniej Koszykówki Ulicznej

W sobotę 27 maja 2017 r. o godz. 11.00 Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza na 17. edycję Turnieju Koszykówki Ulicznej. Turniej odbędzie się na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 (wjazd od ul. Targowej).

Zgodnie z ideą koszykówki ulicznej do udziału w turnieju zapraszamy wszystkich,  którzy chcą się dobrze bawić na świeżym powietrzu, bez ograniczeń wieku i płci. Zawody będą rozgrywane w dwóch kategoriach: do lat 16 oraz w kategorii open. Rozgrywki w eliminacjach przeprowadzane będą systemem mieszanym, a w części finałowej - każdy z każdym.
Dla zwycięzców i uczestników turnieju przygotowaliśmy ciekawe nagrody.

Zapisy internetowe trzyosobowych drużyn już trwają. Zapisywać się można do 26 maja w wiadomości prywatnej wysłanej na profil Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka na Facebook’u oraz w dniu 27 maja od godz. 9.30 w miejscu odbywania się turnieju.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 • autor: Młodzieżowa Rada Miasta

Dni Rawy – zmiana organizacji ruchu

W związku z odbywającymi się 27 i 28 maja 2017 r. Dniami Rawy Mazowieckiej nastąpi zmiana organizacji ruchu i utrudnienia dla mieszkańców ulic: Ks. Skorupki, Zamkowa, Ziemowita, Zatylna, Krzywe Koło. Ww. ulice zostaną zamknięte dla ruchu samochodowego od dnia 27 maja od godz. 12.00 do dnia 28 maja do godz. 0.30.
Natomiast w niedzielę 28 maja będzie zamknięta ul. Zamkowa w godz. 9.00-19.00.

Jednocześnie informujemy, iż zezwolenia na wjazd można odebrać w siedzibie Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Rawa Mazowiecka przy Pl. Piłsudskiego 4, pokój nr 5.

 

 • autor: Miejski Dom Kultury

Rawa na sportowo – wyścig kolarski i bieg na 10 km

Już za niespełna dwa tygodnie kolejny sportowy weekend w naszym mieście. Tym razem rawianie (i nie tylko) będą mogli się sprawdzić w kolarskim wyścigu szosowym i biegu na dystansie 10 km. Kolarze będą mogli wystartować w wyścigach SUPERPRESTIGE i FITRACE. Biegacze natomiast zmierzą się z 10-kilometrowym dystansem w okolicach zalewu Tatar, który będzie się składał z dwóch 5-kilometrowych pętli. Trasa biegu tym razem została wytyczona nieco inaczej, jej fragment będzie prowadził między innymi wzdłuż ulicy Katowickiej. Zapisów do wyścigu kolarskiego i zawodów biegowych można dokonać elektronicznie na stronie internetowej www.ztc.pl lub 20 maja w biurze zawodów przy pływalni Aquarium. Dla młodzieży szkolnej z Rawy Mazowieckiej udział w biegu jest bezpłatny.
Wszelkie szczegóły dotyczące regulaminów biegu i wyścigu kolarskiego dostępne są na stronie ŻTC Bike Race.

Poniżej druk zgłoszeniowy i mapka trasy biegowej.

 

 • autor: Z. Urbański

III Bieg Flagi

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi. Z tej okazji po raz trzeci w naszym mieście zorganizowano Bieg Flagi o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse 800, 1500 i 5000 m, na których wystartowało 152 uczestników.
W rawskiej imprezie wzięli udział zawodnicy z Mińska Mazowieckiego, Łodzi, Skierniewic i kilku miejscowości Powiatu Rawskiego. Zwycięzcy poszczególnych dystansów otrzymali pamiątkowe statuetki. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale upamiętniające to sportowe wydarzenie. Sympatycznym akcentem uczczenia barw narodowych było rozdanie 50 flag, które później mogliśmy oglądać na trasach biegowych oraz w miejscu startu i mety.  

Na poszczególnych dystansach zwyciężyli:
Kobiety
800 m – I Kalina Gos, II Wiktoria Tomaszewska, III Magda Hudzik
1500 m – I Beata Klimek, II Sylwia Błażejewska, III Julia Górska
4000 m – I Monika Wach, II Beata Klimek, III Aleksandra Korolczuk

Mężczyźni
800 m – I Cezary Rybak, II Mario-Barra Strzemiński, III Tymoteusz Gruszczyński
1500 m – I Szymon Nosek, II Roger Sołtysiak, III Tomasz Ambrozik
4000 m – I Wojciech Pawlak, II Patryk Pawlak, III Krzysztof Wójciak

Zwycięzcami konkursu, w którym nagrodą były rowery ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka zostali: Kuba Nowak i Krzysztof Wójciak.
Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne imprezy biegowe: 20 maja bieg na 10 km organizowany przez Miasto Rawa Mazowiecka i Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów oraz 10 czerwca na Rawski Festiwal Biegowy z głównym dystansem 10 km. Szczegóły wkrótce.

 

 • autor: Z. Urbański

fot. Z. Karpiński

fot. W. Błądek

następna strona »

Baner

Baner Budżet Obywatelski

Banery

Konsultacje dotyczące zmiany nazwy osiedla
kampania "Czad i Ogień. Obudź czujność"
Podatki lokalne na 2017 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.