UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 24 Października 2018, Imieniny: Antoniego, Marcina, Rafała

Ułatwienia dostępu

Animacja

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

O „Czystym powietrzu” w Rawie

W środę 13 czerwca o godz. 16 w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z mieszkańcami miasta, w którym uczestniczyli Piotr Woźny - pełnomocnik premiera Mateusza Morawieckiego ds. programu „Czyste powietrze” i Zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Katarzyna Włodarczyk inspektor ds. informacji o Funduszach Europejskich.

Spotkanie otworzył i powitał przybyłych Dariusz Misztal burmistrz miasta Rawa Mazowiecka. Burmistrz opowiedział o działaniach jakie są podejmowane przez lokalną społeczność i władze samorządowe na rzecz poprawy jakości powietrza w Rawie Mazowieckiej.

Minister Piotr Woźny w swoim wystąpieniu przedstawił założenia rządowego programu „Czyste powietrze”. Potwierdził również, że Rawa Mazowiecka, jako jedno z kilku pierwszych miast
w województwie jest uprawniona do ubiegania się o dofinansowanie w ramach przedmiotowego programu. Jednocześnie wskazał, iż adresatami programu będą osoby zamieszkałe w budynkach jednorodzinnych, których obecnie nie stać na przeprowadzenie przedsięwzięć związanych
z wymianą urządzeń grzewczych czy przeprowadzeniem prac termomodernizacyjnych. Wyjaśnił również, że dofinansowanie nie będzie opodatkowane. Po zakończonej prezentacji, uczestnicy spotkania przedstawiali swoje uwagi do funkcjonowania dotychczasowych programów oraz pytali o szczegóły przedstawionego programu. Pani Katarzyna Włodarczyk z Urzędu Marszałkowskiego przedstawiła aktualne i nowe programy w ramach RPO Województwa Łódzkiego,  z jakich mieszkańcy województwa oraz jednostki samorządowe i przedsiębiorcy będą mogli skorzystać w odniesieniu do działań służących ochronie powietrza.

Zapraszamy do obejrzenia obszernych fragmentów spotkania

https://www.facebook.com/urzad.miasta.rawa.mazowiecka/videos/695061240825359/

https://www.facebook.com/urzad.miasta.rawa.mazowiecka/videos/695063487491801/

https://www.facebook.com/urzad.miasta.rawa.mazowiecka/videos/695087887489361/

https://www.facebook.com/urzad.miasta.rawa.mazowiecka/videos/695088604155956/

fot. Z. Karpiński

wstecz

Baner

Baner Budżet Obywatelski

Banery

Wybory 2018
Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2018 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.