UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 23 Października 2018, Imieniny: Marleny, Seweryna, Jana

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Strona główna »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka
Rok 2010 w inwestycjach
2010.10.21
Rok 2010 w inwestycjach
Nakłady na inwestycje stanowią najważniejszą część budżetu miasta i rosną dynamicznie od kilku lat. Ich efektem jest zmodernizowana baza oświatowa i sportowa, nowa infrastruktura w mieście i na osiedlach oraz rozwinięcie funkcji rekreacyjnych OSiRu - podsumowuje Paweł Piątkiewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Godpodarczego, Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miasta.

Obecnie prowadzone są prace związane z budową krytej pływalni ze sztucznym lodowiskiem oraz modernizacją stadionu miejskiego.
Mieszkańcy od roku z uwagą obserwują kolejne etapy robót basenowych. Wykonawca, firma TIWWAL, zamierza do końca 2010 roku zamknąć stan surowy obiektu. Dzięki temu zimą będą trwały prace wewnątrz budynku. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, pływalnia powinna zostać oddana do użytku latem 2011 r.
Dzień Edukacji Narodowej
2010.10.21
Dzień Edukacji Narodowej
W środę 20 października 2010 r. odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie z nagrodzonymi nauczycielami rawskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów odbyło się w kameralnej atmosferze kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. W spotkaniu oprócz nagrodzonych nauczycieli udział wzięli również Pan Dariusz Klimczak Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Ks. prałat Mieczysław Iwanicki, Grażyna Dębska Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka, Jolanta Kosińska Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka oraz Grzegorz Klimczak Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.
Dzień Papieski
2010.10.20
Kolejny raz rawscy skauci ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego włączyli się w obchody Dnia Papieskiego. W sobotę 9 października Skauci Europy i młodzież z Gimnazjum nr 1 kwestowała na ulicach miasta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Łącznie na ulice miasta wyszło ponad 100 wolontariuszy zbierając kwotę kwotę 3150,71 zł. W niedzielę, 10 października (już tradycyjnie), na terenie parku miejskiego, odbyła się tym razem VII Papieska Gra Terenowa.
Rawskie talenty po eliminacjach
2010.10.18
W sobotę 16 października 2010 r. w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje konkursu „Pokaż się”, organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Rawa Mazowiecka. Do udziału zgłosiło się 14-tu odważnych uczestników, którzy samodzielnie, bądź w grupach zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności.

Uczestników oceniało trzyosobowe jury w składzie: Anna Kraćkowska – dziennikarka Głosu Rawy i Okolicy, Wiktoria Wielgus – rzecznik prasowy MRM oraz Szymon Kowalczyk – instruktor muzyki Miejskiego Domu Kultury. Wśród wykonawców największą popularnością cieszył się śpiew i taniec, ale nie zabrakło również pokazów teatralnych, gimnastyki, rapu i beatboxu.
Spotkanie mieszkańców
2010.10.06
ZAPRASZAM MIESZKAŃCÓW ULIC: Aleja Konstytucji 3 Maja ... na spotkanie z Państwa radnym – Włodzimierzem Błędkiem i Burmistrzem Miasta – Eugeniuszem Górajem.

Treść strony

Baner

Baner Budżet Obywatelski

Banery

Wybory 2018
Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2018 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.