Aktualności 2016

RAWSKI FESTIWAL BIEGOWY – POLSKA BIEGA – RAWA BIEGA

To już 10 odsłona ogólnopolskiej imprezy biegowej Polska Biega w naszym mieście.
W Rawie ze względu na dużą ilość biegów imprezę nazwaliśmy Rawskim Festiwalem Biegowym. Rywalizacja odbywała się na 4 dystansach. Uczniowie klas I –III szkół podstawowych biegali na dystansie 600 m, klasy IV – VI miały do pokonania 1000 m, a gimnaziści rywalizowali na dystansie 1500 m. Punktem kulminacyjnym imprezy był bieg na 10 km czyli tzw. Rawska Dycha o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

Na wszystkich dystansach wystartowało w sumie 402 uczestników (ponad 100 osób więcej niż w roku ubiegłym). Do udziału w  biegu głównym zarejestrowało się 88 osób.  W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów pierwszych ośmiu zawodników sklasyfikowanych na każdym dystansie otrzymało pamiątkowe medale. Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali dystans 10 km również zostali udekorowani medalami. W biegu głównym w kategorii pań zwyciężyła Katarzyna Hołownicka (Skierniewice) przed Justyną Adamczyk (Stara Wojska) i Justyną Gałecką (Rawa Mazowiecka). W kategorii mężczyzn zwyciężył Piotr Tomczyk (Prusy), przed Wojciechem Pawlakiem i Tobiaszem Olszakiem (obaj z Rawy Mazowieckiej). Zwycięzcy biegu głównego zostali nagrodzeni tabletami.

Najmłodszą uczestniczką niedzielnej imprezy została czteroletnia Joasia Świąder, która pokonała samodzielnie dystans 600 m. Najstarszymi uczestnikami zostali pani Iwona Bartkiewicz (Warszawa) i Tadeusz Szymczakowski (Rawa Mazowiecka). Nagrody specjalne otrzymali: Antoni Pardo, Andrzej Pasik i Mariusz Włodarski wszyscy panowie pokonali dystans 10 km na wózkach inwalidzkich. Nagrodę specjalną otrzymała również Patrycja Adamczyk, która pokonała 10 km na rolkach w towarzystwie sympatycznej suczki Akity. Patrycja swój udział w imprezie dedykowała bezdomnym zwierzętom (ma trzy adoptowane psy).

Klasyfikacji na najliczniej reprezentowaną szkolę zwyciężyło Gimnazjum nr 1 (42 uczniów). Co prawda najliczniejszą reprezentację wystawiło Gimnazjum nr 2 (62 osoby), lecz zgodnie z regulaminem pod uwagę brany jest procent uczniów biorących udział w imprezie w stosunku do całkowitej liczby uczniów szkoły. Na zakończenie przeprowadzono konkurs, w którym nagrodą były rowery. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka.