Aktualności 2016

Triathlon i duathlon w Rawie Mazowieckiej

W ostatni weekend rawski zalew i jego okolice zostały opanowane przez ludzi o żelaznej kondycji. W sobotę na dystansie 1/10 Iron Mena odbyły się zawody triathlonowe o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Pomimo dość nietypowej pory roku  dla tego typu zawodów na starcie stanęło 65 zawodników w tym 7 pań. Na trasie składającej się z pływania (380 m), jazdy na rowerze (18 km) i biegu (4200 m) w kategorii mężczyzn zwyciężył reprezentant Rawy Mazowieckiej Jarosław Antosik. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Piekarski (Opoczno), a na trzecim Grzegorz Michalski (Gomulin). Wśród pań tryumfowała Katarzyna Baran (Namysłów) przed Ewą Wonko (Łódź) i Pauliną Chmiel (Łódź). W sumie w sobotnich zawodach wystartowało 6 zawodników z Rawy Mazowieckiej, którzy zajęli w klasyfikacji generalnej następujące miejsca: 6. Krzysztof Pocentek, 14. Jacek Woźniak, 22. Daniel Gorgas, 47. Łukasz Janowski i 55. Konrad Makowski.

W niedzielę zostały przeprowadzone na dystansie sprinterskim „Mistrzostwa Polski” w duathlonie. Na starcie tych zawodów stanęło 100 uczestników, w tym 17 kobiet. W kategorii open zwyciężył  Daniel Formela (Gdynia), na drugim miejscu uplasował się Sylwester Kuster (Dąbrowa Górnicza), a na trzecim  Maciej Kubiak (Rumia). W klasyfikacji pań najlepsza okazała się Oliwia Kwaśkiewicz (Dąbrowa Górnicza) przed Justyną Woźniak (Kraków) i Marią Pytel (Starachowice). Również w niedzielnych zawodach bardzo dobry występ zanotowali rawianie. W kategorii M40 na pierwszym miejscu uplasował się sobotni zwycięzca triathlonu Jarosław Antosik. W tej samej kategorii  reprezentant KS Triathlon Rawa Sławomir Janiszewski zajął trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy w ostatni weekend września zawitali do Rawy Mazowieckiej.

• autor: Z. Urbański