Aktualności 2016

Tenisowe wieści

W miniony weekend w Drzonkowie odbyło się II Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. Klub MLUKS Dwójka reprezentowali: Wiktoria Wrzosek i Kuba Kwapiś. Bardzo dobrze zaprezentowała się Wiktoria, która zakończyła turniej na miejscu III. W meczu półfinałowym uległa zwyciężczyni turnieju Dominice Gilewskiej 3:4.Kuba natomiast uplasował się na miejscu IX. Jedyny przegrany pojedynek stoczył ze zwycięzcą turnieju Jakubem Jankowskim, któremu uległ 3:4.

W sobotę w Koluszkach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa LZS. W kategorii seniorów zwycięstwo odniosła nasza drużyna w składzie: Jakub Polański, Jakub Gierach i Przemysław Zwierz. W kategorii seniorek zawodniczki „Dwójki" zajęły miejsce I (Eliza Brzęczek i Katarzyna Gierach) oraz miejsce II (Paulina Stachecka i Diana Wrzosek).

Kolejny dzień weekendu to z kolei II WTK Seniorek i Seniorów. Tym razem rawski klub reprezentowali: Katarzyna Gierach, Eliza Brzęczek, Diana Wrzosek, Paulina Stachecka, Maja Janiszewska, Kuba Gierach, Kuba Polański i Kuba Kwapiś. Wśród seniorek tym razem najlepsza była Kasia, która zajęła II miejsce. Tuż za nią uplasowała się Eliza na miejscu III i Diana na miejscu IV. VII lokatę zajęła Paulina, a Maja zakończyła rozgrywki w przedziale 14-17. Najlepszym seniorem w klubie okazał się Kuba Gierach, który w finale uległ Tomaszowi Wiśniewskiemu z IKS „Start" Zduńska Wola. W przedziale 9-12 zakończył rozgrywki Kuba Polański, a w przedziale 17-24 Kuba Kwapiś. Kasia i Kuba dzięki zdobyciu II miejsce awansowali na II GPP Seniorów.

W sobotę w Moszczenicy odbył się II WTK Juniorek i Juniorów. Rawę reprezentowali: Eliza Brzęczek, Katarzyna Gierach, Kuba Kwapiś, Jakub Gierach, Marcel Błaszczyk, Filip Kwapiś, Tomasz Winiarski i Paweł Nowacki. Zwyciężczynią turnieju została Eliza, która w finałowym pojedynku pokonała zawodniczkę MKS Jedynka Łódź Agatę Uchnast 3:1. Również na podium na miejscu III uplasowała się Kasia, która uległa łódzkiej przeciwniczce w półfinale. Wśród juniorów najlepiej wypadł Kuba Kwapiś pokonując w finale klubowego kolegę Kubę Gieracha 3:0. Wysoką V lokatę zajął Marcel Błaszczyk. W przedziale 9-12 zakończył rozgrywki Filip Kwapiś. Tomasz zajął miejsce w przedziale 25-28, a Paweł 29-32. Dzięki wysokim lokatom Eliza, Kuba Kwapiś i Kuba Gierach awansowali do II Grand Prix Polski Juniorów, które odbędzie się w Piątnicy.

• autor: MLUKS Dwójka