Aktualności 2017

Trener i sportowiec roku 2016

W dniu 10 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom plebiscytu na najlepszego sportowca i trenera Rawy Mazowieckiej  w 2016 roku.  Plebiscyt organizowany jest od 2005 roku przez redakcję Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy. Pierwszymi laureatami byli  Małgorzata Buda i Andrzej Babis  oboje reprezentujący klub UKS Judo Rawa.

Tegoroczny plebiscyt został zdominowany przez przedstawicieli tenisa stołowego. W kategorii trener laureatem został Zbigniew Bajan, a w kategorii na najlepszego sportowca Wiktoria Wrzosek (oboje MLUKS Dwójka).
Drugie miejsca w plebiscycie zajęli Paweł Dębski (trener piłki siatkowej) i pływak Adrian Jastrzębski. Trzecie miejsca przypadły trenerowi Karate Kiokushinkai Marcinowi Kopczyńskiemu i Tomaszowi Trzonkowi zawodnikowi trzecioligowej drużyny siatkarskiej.

Zwycięstwo przedstawicieli tenisa stołowego nie jest zaskoczeniem i świadczy o bardzo mocnej pozycji tej dyscypliny sportu w naszym mieście. Rokrocznie rawscy tenisiści zdobywają wiele medali w rozgrywkach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych. Po raz pierwszy w historii naszego miasta jedna dyscyplina sportu ma dwie drużyny w rozgrywkach II ligi. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy jak największych sukcesów w kolejnych zawodach sportowych.

• autor: Z. Urbański