Aktualności 2017

Tenisowe wieści, złota Wiktoria

Informowaliśmy niedawno o sukcesach przedstawicieli tenisa stołowego w plebiscycie na najlepszego trenera i sportowca Rawy Mazowieckiej. Teraz przyszedł czas na sukcesy sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej co najlepiej świadczy o wysokim poziomie jaki prezentują rawscy tenisiści stołowi.

W Łodzi odbył się Wojewódzki Finał Drużynowego Pucharu Polski  w kategorii kobiet. W meczu decydującym o pierwszym miejscu rawskie zawodniczki uległy 1:4 reprezentantkom MKS Jedynka Łódź.  Trzeba nadmienić że zawodniczki z Łodzi prezentują bardzo wysoki poziom, gdyż na co dzień grają w polskiej ekstralidze czyli najwyższej klasie rozgrywkowej. „Dwójkę” reprezentowały: Eliza Brzęczek, Paulina Stachecka i Katarzyna Gierach. Honorowy punkt dla drużyny zdobyła Eliza.

Powoli zbliżają się do końca rozgrywki II ligi męskiej. W weekend nasi zawodnicy stoczyli dwa pojedynki. W pierwszym meczu spotkali się z drużyną LKS Stomil REMKOR Bełchatów zwyciężając 8:2. Zawodnikami punktującymi byli: Kuba Polański - 2, Kuba Gierach -2, Kuba Kwapiś -2 oraz deble Polański/Gierach -1 i Kwapiś/Zwierz -1. W następnej kolejce przeciwnikami naszych tenisistów byli reprezentanci KS Energetyk AMŁ Dzianiny Łódź. Ten pojedynek również zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 6:4. Punkty zdobyli: Kuba polański -2, Kuba Kwapiś -2, Kuba Gierach -1 i debel Polański/Gierach -1. Do końca sezonu zostało już tylko jedno spotkanie, w którym zawodnicy "Dwójki" spotkają się ze znajdującym się na pierwszym miejscu zespołem IKS "Start" Zduńska Wola.

Wielkim sukcesem zakończyło się rozgrywane w Gdańsku III Grand Prix Polski Młodzików i Młodziczek. Reprezentująca "Dwójkę" Wiktoria Wrzosek stanęła na najwyższym stopniu podium. Zawody rozgrywane były systemem grupowo-pucharowym. Etap grupowy Wiktoria zakończyła na miejscu pierwszym i tym samym awansowała do turnieju głównego. Dzięki kolejnym zwycięstwom dotarła do finału, w którym pokonała 3:2 Ilonę Sztwiertnię z LKS Lesznianka Leszna Górna.

Ponadto w rozgrywanym w Szwecji turnieju w kategorii młodziczek rawska zawodniczka zajęła wysokie IV miejsce będąc o krok od pozycji medalowych. Zawody te są uznawane za nieoficjalne Mistrzostwa Szwecji w tej kategorii wiekowej. Wiktoria w chwili obecnej zajmuje I miejsce w rankingu Polskiego Związku Tenisa Stołowego w kategorii młodziczek.
Składamy ogromne gratulacje i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Polski.

• autor: MLUKS Dwójka