Aktualności 2017

Sportowa wizyta w Boskovicach

Od 29 kwietnia do 2 maja w partnerskim mieście Rawy Mazowieckiej czeskich Boskovicach już po raz dziewiąty gościła grupa rawskich sportowców. W tym roku byli to: pływacy reprezentujący kluby „Triathlon Rawa” i WOPR, piłkarze Mazovi oraz siatkarki i siatkarze Juveni. Zmagania sportowe rozpoczęły się w niedzielę turniejem piłki siatkowej dziewcząt. Nieco później swoje zawody rozpoczęli pływacy, siatkarze i piłkarze.

Bardzo dobrze zaprezentowali się rawscy pływacy, którzy zdobyli w sumie 24 medale (9 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych). W regulaminowym meczu siatkarze pokonali swoich z rówieśników z Boskovic w stosunku 3:0. Następnie rozegrano jeszcze dwa sety, w których ze względu na duże rotacje w składzie rawskiej drużyny zwyciężyli miejscowi siatkarze. Dziewczęta miały o wiele trudniejsze zadanie, gdyż w ich turnieju startowało 5 zespołów. Dwa z Boskovic i po jednej drużynie z Levic (Słowacja), Prnjavoru (Bośnia i Hercegowina). Ostatecznie rawskie siatkarki zajęły 4 miejsce, co trzeba  uznać za dobry wynik, gdyż były zdecydowanie najmłodszym zespołem turnieju.

W turnieju piłkarskim wystartowały cztery zespoły. Tu również całkiem nieźle wypadli rawscy zawodnicy zajmując w  trzecie miejsce. W poniedziałek odbyła się impreza biegowa pod nazwą Boskovickie Biegi. Na poszczególnych dystansach wystartowali wszyscy sportowcy z Rawy Mazowieckiej. Na odnotowanie zasługują wyniki siatkarek. Amelia Niezgoda i Wiktoria Rataj zajęły odpowiednio 6 i 7 miejsce na dystansie 1200 m, a Sergiusz Stefaniak, w swoim biegu zajął miejsce 5. Dobry występ zanotował również opiekun rawskich pływaków Grzegorz Stefaniak, który na dystansie 12 km zajął 99 miejsce na 639 startujących. Pobyt reprezentantów rawskich klubów  zarówno w opinii trenerów jak i samych sportowców był bardzo udany zwłaszcza, że aura okazała się łaskawa i wszyscy mogli cieszyć się słońcem.

• autor: Z. Urbański