Aktualności 2017

Złoto Igora Misztala i brązowy medal Kuby Kwapisia

Miło nam zakomunikować, że Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych, której członkiem jest wychowanek MLUKS Dwójka i trenera Bajana Igor Misztal, wywalczyła  złoty medal Mistrzostw Świata. Polacy w meczu finałowym pokonali reprezentację Rosji w stosunku 2:0. W złotej drużynie wystąpili oprócz Igora: Patryk Chojnowskl i Paweł Jabłoński.
Warto dodać, że Igor jest również złotym medalistą Mistrzostw Europy w grze podwójnej z 2015 r. Serdecznie gratulujemy polskim sportowcom, wśród których znalazł się wychowanek rawskiego klubu.

W Drzonkowie odbyła się XXIII Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym. W trakcie zawodów rozgrywane były gry indywidualne, podwójne, mieszane i drużynowe. W rozgrywkach drużynowych klub nasz reprezentowali: Kuba Kwapiś, Tomasz Winiarski i Paweł Nowacki. Rozgrywki prowadzone były systemem grupowo-pucharowym. W fazie grupowej chłopcy zmierzyli się z KS MARTEX Rybnik i KS BRONOWIANKA Kraków zwyciężając oba pojedynki 3:1. W meczu o awans do turnieju głównego ulegli drużynie LKS ODRA Głoska 2:3. W pozostałych kategoriach startował już tylko Kuba Kwapiś. W turnieju indywidualnym w grze o finał uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju Maćkowi Kubikowi 1:4. Tym samym zakończył rozgrywki na miejscu V. Również na miejscu V został sklasyfikowany w grze podwójnej w parze z Patrykiem Pyśkiem z LKTS Luboń. Chłopcy ulegli zwycięzcom turnieju Maksymilianowi Miastowskiemu i Michałowi Małachowskiemu. Turniej gier mieszanych przyniósł upragniony medal. W parze z Elżbietą Kwiatkowską z MKS ROKITA Brzeg Dolny wywalczyli brązowy medal.

• autor: MLUKS Dwójka