Aktualności 2017

Rawski Festiwal Biegowy już za nami

To już 11 odsłona największej imprezy biegowej  w naszym mieście, którą ze względu na dużą ilość biegów nazwaliśmy Rawskim Festiwalem Biegowym. Rywalizacja odbyła się na 5 dystansach. Uczniowie klas 0 i młodsze dzieci biegały na dystansie 400 m, Klasy I –III szkól podstawowych biegały na dystansie 600 m. Klasy IV – VI miały do pokonania 1000 m. Gimnaziści rywalizowali na dystansie 1500 m. Punktem kulminacyjnym imprezy był bieg na 10 km czyli tzw. Rawska Dycha o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

Na wszystkich dystansach wystartowało w sumie 250 uczestników. Do udziału w  biegu głównym zarejestrowało się 67 osób. Ostatecznie na starcie stanęło 54 uczestników. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów pierwszych 10  zawodników sklasyfikowanych na każdym dystansie otrzymało pamiątkowe medale. Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali dystans 10 km również zostali udekorowani medalami.

W biegu głównym w kategorii pań zwyciężyła Beata Klimek (Boguszyce) przed Natalią Koperską (Rawa Mazowiecka) i Mariolą Maszewską - Wach (Rawa Mazowiecka). W kategorii mężczyzn  zwyciężył Daniel Skoneczny (Cielądz), przed Maciejem Budzińskim (Rawa Mazowiecka) i Kamilem Czarneckim (Skarżysko Kamienna). Zwycięzcy biegu głównego zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami. Ponadto wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych: K16 Beata Klimek, M16 Maciej Budziński, K20 Anna Przyborek, M20 Daniel Skoneczny, K30 Mariola Maszewska-Wach, M30 Kamil Czarnecki, K50 Bogusława Romaldowska, M40 Ireneusz Mazurek, M50 Ireneusz Kaźmierczak, M60 Stefan Goryczka i M70 Witold Błądek. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka.