Aktualności 2017

Puchar Burmistrza w tenisie ziemnym

W najbliższy weekend 26-27 sierpnia na kortach nad zalewem Tatar zostanie rozegrany Turniej Tenisa Ziemnego w kategorii mężczyzn o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Zawody o Puchar Burmistrza w tenisie ziemnym mają już dwudziestoletnią tradycję i są najstarszym turniejem rozgrywanym w Rawie Mazowieckiej w tej dyscyplinie sportu. W turniejach biorą udział zawodnicy z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic, Białej Rawskiej i najliczniejsza grupa z Rawy Mazowieckiej. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się już 22 zawodników. Początek turnieju zaplanowany jest na sobotę 26 sierpnia na godz. 9.00.

W Rawie Mazowieckiej tenis ziemny nie jest tylko domeną mężczyzn. W dniach 5-6 sierpnia po raz pierwszy zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w tenisie ziemnym w kategorii kobiet. W turnieju wystartowało 7 zawodniczek. Panie grały systemem każdy z każdym. Zwyciężczynią i mistrzynią Rawy Mazowieckiej została Sylwia Makowska – Janiak, która ukończyła turniej z kompletem zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowała się Paulina Stolarek a na trzecim Natalia Karpińska.
Paniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich miłośników tenisa do kibicowania zawodnikom walczącym o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

• autor: Z. Urbański