Aktualności 2017

Wiktoria Wróbel czwarta w Europie

Duży sukces odniosła 11-letnia zawodniczka MLUKS „Dwójka" Rawa Mazowiecka Wiktoria Wróbel, podczas 13. edycji EURO MINI CHAMP'S 2017 (nieoficjalne Mistrzostwa Europy Żaków i Młodzików) zajęła 4 miejsce w swojej grupie wiekowej. Nieoficjalne tylko z nazwy, bo od lat rywalizuje tam cała czołówka kontynentu. Zawody rozegrano w dniach 25-27 sierpnia 2017 r. w Strasbourgu (Francja) z udziałem około 400 zawodniczek i zawodników z 33 krajów Europy.

Reprezentująca Polskę indywidualna mistrzyni kraju żaczek w eliminacjach do turnieju głównego wygrała wszystkie swoje pojedynki, pokonując między innymi rozstawioną z nr 3 EARLEY Sophie (Irlandia) 3:2 (-9,1,-13,8,9), która w końcowej klasyfikacji zajęła 5 miejsce.

W turnieju głównym Wiktoria Wróbel ograła kolejno: COLINET Clarę (Francja) 3:2 (-11,8,7,-9,7), silną Białorusinkę MIASCHANSKAYE Ulianę 3:0 (11,8,6), a w ćwierćfinale Niemkę STORTZ Jele 3:1 (5,7,-10,2). W walce o finał Wiktoria nie miała szans z rozstawioną z nr 1 HURSEY Anną przegrywając 3:0 (5,4,8). Warto zaznaczyć, że Hursey liczy się już w Europie w kadetkach (do lat 15).

Niestety o brązowy medal podopieczna zasłużonego trenera Longina Wróbla (wychował między innymi P. Chojnowskiego i  T. Lewandowskiego) nie dała rady „dwójce” mistrzostw, a mianowicie Niemce KAUFMAN Annette przegrywając 3:0 (5,6,12). Kaufman to najlepsza młodziczka i czołowa już kadetka w swoim kraju. Zawody wygrała Hursey pokonując w finale defensorkę z Białorusi VARABYOVĄ Weronikę 3:1.

• autor: MLUKS Dwójka