Aktualności 2018

Sukcesy tenisistów stołowych

Szkolne rozgrywki tenisa stołowego w województwie łódzkim zostały zdominowane przez zawodników z Rawy Mazowieckiej. Na sześć rozegranych finałów cztery tytuły mistrzowskie przypadły reprezentantom szkół z Rawy Mazowieckiej. W kategorii szkół podstawowych I miejsce w województwie wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2: Brajan Błaszczyk, Marcel Błaszczyk i Szymon Puchalski. W kategorii dawnych klas gimnazjalnych najlepszą drużyną województwa łódzkiego została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4, w której grali: Kuba Kwapiś, Paweł Nowacki i Tomasz Winiarski.

Równie dobrze wypadli reprezentanci szkół średnich medaliści Mistrzostw Polski SZS z 2017 roku. W kategoriach dziewcząt i chłopców mistrzostwo województwa zdobyli reprezentanci rawskiego Liceum Ogólnokształcącego: Katarzyna Gierach, Eliza Brzęczek i Paulina Stachecka (złote medalistki MP 2017) oraz Jakub Gierach, Piotr Matysiak i Jonasz Kaniowski, którzy będą bronić brązowych medali z 2017 r. Wszystkie finały ogólnopolskie odbędą się w Rawie Mazowieckiej na przełomie maja i czerwca.

Rawscy tenisiści stołowi odnoszą również spore sukcesy w zawodach klubowych.
W dniu 28 stycznia w Łodzi odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów. W tym turnieju nie zabrakło również tenisistek oraz tenisistów z rawskiego klubu, który reprezentowali: Wiktoria Wróbel, Wiktoria Wrzosek, Katarzyna Gierach, Eliza Brzęczek, Marcel Błaszczyk, Brajan Błaszczyk, Tomasz Winiarski oraz Kuba Kwapiś. Najlepiej wśród Juniorek zaprezentowała się Katarzyna Gierach, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Elizę Brzęczek. Na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Wróbel.

W turnieju Juniorów najlepiej wypadł Kuba Kwapiś, który w tym turnieju zajął 1 miejsce. Na 4 miejscu został sklasyfikowany Marcel Błaszczyk. Kasia, Eliza oraz Kuba dzięki zdobytym lokatom uzyskali bezpośredni awans do III Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów, który zostanie rozegrany w dniach 23-25 lutego w Łomży.

W ostatni weekend (2-4 lutego) odbył się turniej Grand Prix Polski żaczek i żaków. W kategorii chłopców bezapelacyjnym zwycięzcą zawodów został reprezentant rawskiej Dwójki Marcel Błaszczyk. Pisząc o sukcesach rawskich zawodników nie można zapomnieć o twórcy ich sukcesów Zbigniewie Bajanie, któremu również składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy powodzenia na turniejach ogólnopolskich.

• autor: Z. Urbański