Aktualności 2018

„Tropem Wilczym” - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca o godz. 12.00 nad zalewem Tatar odbył się Bieg „Tropem Wilczym” Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To już czwarta edycja tej imprezy organizowana  w naszym mieście dla uczczenia pamięci bohaterów poległych w walce z  sowieckim reżimem. Tegoroczny bieg był rekordowy pod względem frekwencji. Pomimo nie najlepszych warunków atmosferycznych na dwóch dystansach wystartowało 220 biegaczy. Na  symbolicznym dystansie „Tropem Wilczym” wynoszącym 1963 m pobiegło 185 uczestników, natomiast w biegu głównym na dystansie 5 km udział wzięły 64 osoby. Wielu uczestników niedzielnej imprezy oddało hołd  bohaterom, biegnąc na obu dystansach.

Na dystansie symbolicznym nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji. Natomiast na dystansie 5 km wyłoniono zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła  Magdalena Ciołak (MLUKS Rawa ) drugie i trzecie miejsca zajęły panie Beata Klimek i Magdalena Bielińska. W kategorii mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęli zawodnicy klubu sportowego MLUKS Rawa. Najszybszy był Wojciech Sowik, który powtórzył swój sukces z 2017 r., drugie miejsce wywalczył Maciej Budziński, a trzecie Kacper Gos. Ponadto przyznano  nagrody specjalne, które otrzymali: Mariusz Włodarski, który pokonał oba dystanse na wózku inwalidzkim oraz rodzina Państwa Niewolów z Czerniewic. Nagrody otrzymali również najstarsi i najmłodsi uczestnicy niedzielnych biegów: Bogusława Romaldowska i Tadeusz Szymczakowski oraz Lena Abakumiec, Franciszek Niewola (oboje przebiegli 1963 m) i Julia Żebrowska, która pokonała samodzielnie dystans 5 km.
Na mecie czekały na uczestników gorące napoje i smaczna grochówka.

Władze Miasta składają serdeczne podziękowania dowództwu i żołnierzom 7. Dywizjonu Lotniczego w Nowym Glinniku za pomoc przy organizacji imprez związanych z obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

• autor: Z. Urbański