Aktualności 2018

Sukces młodych siatkarek Juvenii

W dniu 11 kwietnia burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal spotkał się z grupą siatkarek Juvenii, które w sezonie 2017 – 2018 wywalczyły srebrne medale mistrzostw województwa łódzkiego w kategorii młodziczek.

Rawskie zawodniczki rozpoczęły walkę o medale już w październiku 2017 r. W rozgrywkach tej kategorii wiekowej wystartowało 28 zespołów z całego województwa. Już od pierwszego turnieju rawianki wywalczyły sobie prawo gry w gronie najlepszych drużyn, wśród których znalazły się między innymi zespoły z tak silnych ośrodków siatkarskich jak: Łódź, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki czy Tomaszów Mazowiecki. Rawski zespół rozegrał 68 meczów zdobywając 210 punktów (tyle samo co zdobywca I miejsca, drużyna Aleksandrowa Łódzkiego). O zwycięstwie drużyny z Aleksandrowa zdecydował lepszy stosunek bezpośrednich spotkań. Zdobywając srebrne medale rawskie siatkarki zapewniły sobie udział w rozgrywkach ćwierćfinałowych o Mistrzostwo Polski. Walkę o najwyższe trofea  rawianki  rozpoczną turniejem w Rzeszowie, który odbędzie się w dniach 27 – 29 kwietnia.

Zespół Juvenii wywalczył srebrne medale grając w następującym składzie: Amelia Niezgoda, Aleksandra Supeł, Wiktoria Rataj, Izabela Zendeł, Oliwia Owsianka, Anita Libera, Anita Mirowska, Weronika Stańczyk i Angelika Siudzińska. Trenerem zespołu jest Paweł Dębski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy awansu do dalszych rozgrywek o medale Mistrzostw Polski.

• autor: Z. Urbański