Aktualności 2018

Pływackie Mistrzostwa Szkół Podstawowych

W sobotę 14 kwietnia na pływalni Aquarium odbyły się  Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w pływaniu w kategorii szkół podstawowych. Na starcie stanęły uczennice i uczniowie klas IV –  VII. W zawodach wzięły udział trzy szkoły z Rawy Mazowieckiej i szkoła podstawowa z Białej Rawskiej. Rywalizowano na dystansach  50 m w stylach: klasycznym, grzbietowym i dowolnym oraz na dystansie 25 m stylem motylkowym.

Jak zwykle na widowni pojawiła się licznie zgromadzona grupa rodziców. Zawody dostarczyły bardzo dużo wrażeń kibicom i samym zawodnikom. Zwłaszcza podczas rywalizacji sztafet dziewcząt i chłopców emocje sięgnęły zenitu. Walka o zwycięstwo trwała dosłownie do ostatniego metra. Ostatecznie w obu sztafetach zwyciężyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 czym przypieczętowali końcowy sukces w całych zawodach. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, trzecie Szkoły Podstawowej nr 2. Główne trofeum rawskich mistrzostw stanowi wspinały puchar przechodni ufundowany przez Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Zgodnie z regulaminem zawodów szkoła, która odniesie trzy zwycięstwa z rzędu otrzyma puchar na własność. Najbliżej tego osiągnięcia są uczniowie SP nr 1, którzy już dwukrotnie wygrali rawskie mistrzostwa i brakuje im tylko jednego zwycięstwa do końcowego sukcesu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom rawskich mistrzostw i życzymy wytrwałości w podnoszeniu umiejętności pływackich.

Poniżej galeria i wyniki  sobotnich zawodów.

• autor: Z. Urbański