Aktualności 2018

Sportowe Dni Rawy

Święto naszego miasta to nie tylko imprezy kulturalne i rozrywkowe. Do tradycji weszły już międzynarodowe zawody, w których uczestniczą sportowcy naszych miast partnerskich. Podczas tegorocznych Dni Rawy zostały rozegrane turnieje piłki nożnej, piłki siatkowej, zawody pływackie, turniej tenisa ziemnego, zawody wędkarskie i Drużynowe Mistrzostwa Polski SZS w tenisie stołowym. Walka na sportowych arenach dostarczyła wiele emocji zawodnikom jak i licznie zgromadzonym kibicom. Zwłaszcza siatkarki z Black Tam-u wygrywając turniej piłki siatkowej sprawiły sobie bardzo miły prezent na Dzień Matki (wszystkie są mamami). Poniżej przedstawiamy najlepsze zespoły i zwycięzców w poszczególnych dyscyplinach sportowych.

Turniej piłki nożnej chłopców kategoria U 13: 1. Widok Skierniewice, 2. FC Boskovice, 3. Mazovia Rawa Mazowiecka, 4. Juvenia Wysokienice, 5. Akademia Champions Rawa Mazowiecka, 6. Dragon Nyirbator (Węgry). Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik czeskich Boskovic Frantisek Cejka, najlepszy bramkarz Tymoteusz Ochocki Mazovia i najlepszy strzelec Mikołaj Gendek Widok Skierniewice.

Turniej piłki siatkowej kobiet: 1. Black Team Rawa Mazowiecka, 2. Minerwa Boskovice, 3. Juvenia Rawa Mazowiecka, 4. AZS AWF Warszawa, 5. UKS Olimpijczyk Mszczonów.
Wyróżnione zawodniczki: Zuzanna Sobol Olimpijczyk, Anita Libera Juvenia, Magda Trawniczkowa Boskovice, Natalia Szałagan AZS AWF i cała drużyna zwyciężczyń turnieju Black Team Rawa Mazowiecka.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski SZS w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa Trzebieszowice w kategorii chłopców SP nr 24 Zielona Góra. W kategorii chłopców duży sukces odnieśli uczniowie rawskiej Dwójki, którzy zajęli IV miejsce w turnieju.

W zawodach pływackich zwyciężyła drużyna rawskiego WOPR przed SVĆ Boskovice i drużyną KS Triathlon Rawa. W tej dyscyplinie należy wyróżnić zdobywczynię dwóch złotych medali Oliwię Kłos.

Zwycięzcą zawodów wędkarskich w kategorii pań została Jadwiga Bińkowska, w kategorii mężczyzn Kazimierz Dobrowolski, a w kategorii juniorów Robert Grzyb.

Ze względu na złe warunki atmosferyczne panujące w sobotę finał turnieju tenisa ziemnego zostanie rozegrany 31 maja o godz. 10.00.

• autor: Z. Urbański