UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Piątek, 19 Lipca 2019, Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Alfreda

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Aktualności » E. Dedek, M. Bielawski »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Elżbieta Dedek i Marcin Bielawski

Elżbieta Dedek – pianistka

belgijska pianistka polskiego pochodzenia. Pierwsze lekcje muzyki otrzymała od ojca Wacława i dziadka Wojciecha Dedek, organisty z Regnowa. Dalszą edukację muzyczną odbyła w Państwowej Szkole Muzycznej w Warszawie i Królewskim Konserwatorium w Brukseli, w klasie fortepianu profesora Stefana Askenazego. Konserwatorium ukończyła z dyplomami „Premier Prix de Piano” i „Premier Prix de Musique de Chambre”. Dzięki nim została zaangażowana na stanowisko profesora w „Stadt Musikschule” w Aachen i Konserwatorium w Verviers. Elżbieta Dedek koncertowała w wielu miejscach na świecie, nawet tak egzotycznych jak Nigeria czy Czad, głównie na zaproszenie placówek dyplomatycznych. W Polsce jest stałym gościem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i swojego rodzinnego miasta, Rawa Mazowiecka. Od wielu lat pełni zaszczytną funkcję honorowego członka Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Rawskiej.

 
 
Marcin Bielawski - wiolonczelista
 
Urodził się w Krakowie, gdzie ukończył Liceum Muzyczne w klasie wiolonczeli profesor Renaty Żrałki. Następnie studiował na Akademii Muzycznej w klasie profesora Zdzisława Łapińskiego. W 1998 r. otrzymał dyplom z wyróżnieniem.
W 2000 roku rozpoczął pracę w charakterze asystenta, w katedrze kameralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Jednocześnie doskonalił się na kursach mistrzowskich m.in. u profesorów: F. Helmerssona i C. Reinharda. Był członkiem orkiestry SINFONIETTA CRACOVIA, uhonorowanej Europejską Nagrodą Kultury oraz Polskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Krystiana Zimermana. W ramach europejsko-amerykańskiego tournee tejże Orkiestry, Marcin Bielawski koncertował w legendarnych salach, m.in. w Salle Pleyel w Paryżu, Royal Festival Hall w Londynie, Carnegie Hall w Nowym Jorku.
W dorobku koncertowym ma również współpracę z Krzysztofem Pendereckim, Janem Krenzem, Jerzym Maksymiukiem, Christophem Eschenbachem.
Marcin Bielawski miał zaszczyt występować przed polskimi prezydentami: Lechem Wałęsą i Aleksandrem Kwaśniewskim.
Aktualnie koncertuje w duecie z pianistką, Elżbietą Dedek, prezentując utwory Rachmaninowa, Saint-Saënsa, Piazzolli. Program, zawarty na płycie „Melodia”, artyści wykonują w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Belgii.

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.