Gwiazdy wieczoru – Marika i Zakopower

Gwiazdy wieczoru – Marika i Zakopower

  • Marika_fot.Kaska Sawicka
  • Zakopower_ fot. Zakopower
  • Zakopower_fot.AdamPanczuk

MARIKA

Marika to wokalistka, autorka tekstów, a w wolnych chwilach dziennikarka i prezenterka. Swoją karierę rozpoczęła 13 lat temu z zespołem „Bass Medium Trinity”, z którym w 2004 r. Wydała debiutancką płytę: „Mówisz i Masz”. Marika to doświadczona artystka. Zagrała ponad 300 koncertów i ma na swoim koncie 6 albumów.
Jest autorką wszystkich swoich tekstów. W jej muzyce są elementy elektroniki, funku, reggae i jazzu. Wystąpiła gościnnie na płytach uznanych artystów m.in.: Abradaba i DE MONO.
Reprezentowała Polskę na festiwalu „Nowa Polska” we Francji, Expo 2010 w Szanghaju oraz na zaproszenie Polskiego Instytutu w New Delhi koncertowała w Indiach. Grała również w Londynie, Nowym Jorku, Miami, Berlinie i Toronto.
Występowała na jednej scenie z artystami takimi jak Erykah Badu, Wyclel Jean, Missy Eliott, Sean Paul, Gentelman, Macy Gray, Manu Chao. Grywa na największych polskich festiwalach muzycznych tj. Przystanek Woodstock, Open’er Festiwal, Coke Live Music festiwal. Oprócz koncertów ma w swoim dorobku autorskie audycje w Polskim Radiu Euro (dziś Czwórka) i Roxy FM. Prowadziła programy rozrywkowe w Telewizji Polskiej m.in. trzy edycje The Voice of Poland.

GWIAZDA WIECZORU - ZAKOPOWER

ZAKOPOWER to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel- Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

 

Banery

Kalendarium

Banery