UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 30 Września 2020, Imieniny: Hieronima, Wery, Soni

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Rewitalizacja miasta » Rok 2014 »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Zwyciężyła koncepcja architektów z Gdańska

ARKON Atelier z Gdańska okazał się zwycięzcą konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla centrum Rawy, w związku z planowaną rewitalizacją miasta. Sąd Konkursowy docenił "całościowy i komplementarny charakter opracowania", podkreślił też trafne i umiejętne nawiązanie do historii i specyfiki Rawy. Projekt gdańskich architektów zawiera również szereg ciekawych i oryginalnych rozwiązań z zakresu małej architektury, zieleni, komunikacji, proponuje godne rozważenia pomysły na znalezienie miejsc parkingowych w centrum. Ważna informacja dla rawian: zabytkowe dęby z Pl. Piłsudskiego pozostaną na swoim miejscu.

Interesujące jest także użycie formy gry, pozwalającej odkrywać Rawę na własną rękę, przy pomocy tradycyjnej i nowoczesnej technologii. Projektanci ARKON Atelier tak definiują cel wprowadzenia gry w przestrzeń publiczną: "zachęcamy do wczucia się w klimat miasta i przejścia po nim w niekonwencjonalny sposób,  z nutką przygody, tak aby poczuć się jak mieszkaniec starej Rawy, Rawy z okresu pierwszej wzmianki o mieście z XIII wieku, kiedy osada nie miała jeszcze praw miejskich, jak mieszkaniec miasta, które miało swoich sławnych obywateli, jak mieszkaniec miasta, które posiada ciekawą tradycję."

Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się najlepszej koncepcji zagospodarowania Pl. Piłsudskiego, Pl. Wolności i łączącej je ulicy Wyszyńskiego. Plansze z wizualizacjami wystawione są w holu MDKu, na I p., do dnia 10 listopada. W Święto Niepodległości będą dostępne przed kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

W najbliższych tygodniach rozpoczną się negocjacje z firmą ARKON Atelier co do opracowania dokumentacji projektowej, obejmującej obszar określony w konkursie. Jest to część nagrody, przewidzianej w regulaminie. Pracownia, jako laureat konkursu, otrzymała również nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł oraz kwotę 10 tys. zł za nabycie przez Miasto praw autorskich do zgłoszonego w konkursie projektu.

Burmistrz Miasta Eugeniusz Góraj dziękuje tym wszystkim, którzy skorzystali z możliwości zapoznania się ze wszystkimi nadesłanymi projektami, odbyli rozmowy z architektami - autorami zwyięskiej pracy oraz z Przewodniczącym Sądu Konkursowego.

 

 

  • autor: WRGPiIE
  • I nagroda w konkursie - ARKON Atelier z Gdańska
  • I nagroda w konkursie - ARKON Atelier z Gdańska
  • I nagroda w konkursie - ARKON Atelier z Gdańska
  • I nagroda w konkursie - ARKON Atelier z Gdańska

Rozstrzygnięcie konkursu - wystawa prac, fot. J. Koprowski

  • Wręczenie głównej nagrody dla firmy ARKON Atelier z Gdańska
  • mgr inż. arch. Roman Wieszczek - przewodniczący Sądu...
  • dr inż. arch. Ewa Brach - założycielka firmy ARKON Atelier...
  • mgr inż. arch. Andrzej Sotkowski opowiada o małej...

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

Baner - Wybory prezydenckie 2020
WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.