Aktualności 2021

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka Grażyna Dębska i Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla  zapraszają na uroczystości patriotyczne obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. Godzina „W” - 1 sierpnia 1944 roku o 17.00 była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal z wszystkich rejonów Polski.
1 sierpnia mija 77 lat od wydarzeń, które powinny żyć w pamięci Polaków w całym kraju. To była walka o naszą wolność. Pamiętamy o Tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Program obchodów

Altana w Parku Miejskim
godz. 16.00 – Warszawo - Pamiętamy, pieśni i piosenki okresu międzywojennego, piosenki Powstania Warszawskiego w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich
godz. 17.05 – wystąpienie okolicznościowe - dr Marcin Broniarczyk Dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej

Cmentarz wojskowy w Rawie Mazowieckiej
godz. 17.00 – modlitwa za poległych żołnierzy w Powstaniu Warszawskim
godz. 17.10 – uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy

godz. 18.00 – Msza św. w intencji poległych żołnierzy w Powstaniu Warszawskim w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej

godz. 17.00 – syreny skonfigurowane w systemie alarmowym dla upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

  • z_plakat 1 sierpnia

Tytuł: Muzykowanie w altanie

Treść: Rawskie Lato artystyczne 2021, Warszawo - Pamiętamy, Anna i Romuald Spychalscy, pieśni i piosenki okresu międzywojennego, piosenki Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 2021, 16.00. Altana w parku miejskim, Rawa Mazowiecka.

Grafika: tytuł imprezy na tle cegieł, altanka w parku miejskim

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery