Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Sobota, 16 Stycznia 2021, Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

Ferie zimowe- baner

Treść strony

Spacerem po Rawie... wirtualnie

Oddajemy do Państwa dyspozycji spacer wirtualny po Rawie Mazowieckiej. Piękne zakątki naszego miasta możemy podziwiać, nie wychodząc z domu. Nie taki jednak cel przyświecał nam, kiedy  przygotowywaliśmy ten wyjątkowy spacer. Chcemy, by te przepiękne widoki zachęciły wszystkich do wyjścia z domu i spojrzenia ponownie na nasze piękne miasteczko. Może to być fascynujące doświadczenie. Mamy nadzieję, że turyści, którzy w Rawie jeszcze nie byli, zainspirowani wirtualną wersją spaceru, zdecydują się na przyjazd do Rawy i jej realne zwiedzenie.

Nie wszystkie walory Rawy możemy Państwu zaprezentować. Chociażby Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, który jest w trakcie rewitalizacji, park miejski - obecnie rewaloryzowany. W Zamku Książąt Mazowieckich również trwają prace konserwatorskie. Nowe oblicza tych miejsc i obiektów uzupełnimy po zakończeniu inwestycji, czyli w nadchodzącym - 2019 roku.

A tymczasem życzymy przyjemnego oglądania. Ruszajmy w wirtualną podróż po Rawie.

  • -

 

Jak poruszać się po spacerze?

Spacer po Rawie Mazowieckiej składa się z 87 panoram. Obsługa wirtualnego spaceru i zwiedzanie miasta jest bardzo intuicyjne i nie powinno sprawić trudności  żadnemu użytkownikowi. Po Rawie Mazowieckiej można przespacerować się wirtualnie wchodząc na stronę internetową www.spacer.rawamazowiecka.pl

Po spacerze można przemieszczać się na 3 sposoby:
- z listy obiektów znajdującej się po prawej stronie okna głównego spaceru (listę można zamknąć naciskając krzyżyk znajdujący się nad tą listą), ponownie na listę wchodzimy naciskając przycisk obiekty,
- klikając na konkretną panoramę wyświetlającą się na dole strony wśród miniatur (miniatury na dolnym pasku można zamknąć naciskając ikonę miniatury na górnym pasku menu),
- za pomocą mapy, na której zaznaczone są wszystkie panoramy.

Jak poruszać się po panoramach poprowadzą Państwa panele nawigacyjne w dolnej części ekranu. W górnym panelu nawigacyjnym znajduje się automatyczna wycieczka (panorama sama powoli się przesuwa), przybliżanie i oddalanie obrazu oraz możliwość przejścia do trybu pełnoekranowego. Po panoramach można poruszać się również za pomocą myszy komputerowej.

Pod ikoną Info znajdą Państwo krótkie informacje na temat oglądanych miejsc/obiektów. Informacji tych można wysłuchać włączając dźwięk – wtedy przeczyta je dla Państwa lektor.
Przycisk WWW przekieruje Państwa na stronę internetową miasta www.rawamazowiecka.pl.
Spacer zawiera również galerię wybranych zdjęć naszego uroczego miasteczka.

Wersja mobilna, którą mogą Państwo obejrzeć na smartfonie/tablecie jest przeznaczona dla bardziej mobilnych użytkowników. Menu na dole ekranu zawiera wszystkie niezbędne ikony umożliwiające oglądanie wirtualnego spaceru, czyli: stronę startową, listę obiektów, galerię zdjęć, wejście na stronę miasta, mapę, informacje o obiektach, miniatury, dźwięk/lektora, automatyczną wycieczkę.

  • autor: WRGPiIE

wstecz

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.