UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 20 Marca 2019, Imieniny: Eufemii, Klaudii, Maurycego

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Rawa na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Rawa Mazowiecka przygotowuje się do obchodów upamiętnienia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka wraz z jednostkami kultury i szkołami przygotowali bogaty program obchodów tego wyjątkowego Święta w Rawie Mazowieckiej.

W programie w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbędą się: VII Festiwal Pieśni Patriotycznej „Biało-Czerwone Nuty” (8 listopada, godz. 9), Gala Rawa dla Niepodległej – wręczenie nagród w konkursach, koncert laureatów (9 listopada, godz. 9), koncert Śpiewamy Biało-Czerwonej – koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (10 listopada, godz. 18).

10 listopada w Muzeum Ziemi Rawskiej w ramach projektu „Rawa dla Niepodległej” odbędzie się: otwarcie wystawy plenerowej „Rawskie drogi do niepodległości”, promocja książki wspomnień rawianki Zofii Lisickiej z czasów dwudziestolecia międzywojennego oraz Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Impresja”. Wydarzenia w Muzeum Ziemi Rawskiej rozpoczną się w sobotę o godz. 15.

11 listopada zapraszamy na uroczystości miejskie. Rozpoczynamy od Mszy św. w intencji Ojczyzny (godz. 10) w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. zapraszamy na Plac Piłsudskiego na: odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego i innych pieśni patriotycznych. Rawskie dzieciaki przygotowują występ 100 fletów na 100-lecie i zagrają utwór „Przybyli Ułani”. Miejskie obchody uświetni również Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej, która wykona kilka pieśni patriotycznych.

Po uroczystościach na Placu Piłsudskiego Skauci Europy przeprowadzą na terenie miasta grę uliczną - rekonstrukcję wydarzeń z 11 listopada 1918 roku - „Niepodległościowy happening w śródmieściu” (obszar rewitalizacji).
Harcerki i harcerze na początku wcielą się w postaci Polaków walczących w armii Cesarstwa Niemieckiego raz armii Imperium Rosyjskiego, by za chwilę tworzyć zręby Armii Polskiej, rozbrajając Niemców i poszukując zagubionych symboli narodowych - flagi, godła oraz hymnu. Podczas „rozbrajania żołnierzy niemieckich” będzie słychać odgłosy strzałów z kapiszonowców. Bazą dowództwa oddziałów polskich, szpitalem oraz więzieniem dla Niemców stanie się tego dnia rawski magistrat.

Wszystkich mieszkańców naszego miasta zapraszamy do licznego uczestnictwa w uroczystych obchodach. Niech nasza obecność będzie wyrazem pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.