UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 20 Marca 2019, Imieniny: Eufemii, Klaudii, Maurycego

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

„Bajkowy zakątek” dla Niepodległej

Wraz z początkiem roku szkolnego 2018/2019 Przedszkole nr 3 „Bajkowy Zakątek” rozpoczęło działania związane z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski. Celem projektów i konkursów realizowanych w przedszkolu jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, warsztatach, wycieczkach, zajęciach edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

W przedszkolu realizowany jest ogólnopolski program „Piękna Nasza Polska Cała” oraz programy własne „Mały Patriota” i „Nutka Danutka poznaje Polskę” (nauczycielki prowadzące Agata i Katarzyna Kierner).
Odbyły się również liczne konkursy: recytatorski „Kto ty jesteś – Polak mały” (nauczycielki Magdalena Sujka, Monika Bendkowska), plastyczny „Moje Miasto w barwach jesieni”(nauczycielka Marianna Wieprzkowicz), „Stulecie Niepodległości Polski” (nauczycielka Izabela Szczepańska).

9 listopada o godzinie 11:11 blisko 180 wychowanków przedszkola weźmie udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Akcja jest częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed wspólnym występem dzieci będą śpiewać, a także recytować wiersze patriotyczne. Odbędzie się również „Pokaz mody patriotycznej”.

Fotografie przedstawiają prace plastyczne dzieci.

 

  • autor: Info: Przedszkole "Bajkowy zakątek"

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.