UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 22 Maja 2019, Imieniny: Rity, Heleny, Wiesława

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

Baner Dni Rawy 2019

Treść strony

VI Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w Tenisie Stołowym

W ostatnią niedzielę na hali sportowej Tatar odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa rozegrano w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w kategorii szkół podstawowych. Ogółem we wszystkich kategoriach wystartowało 60 uczestników z Rzeczycy, Łowicza, Skierniewic, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Moszczenicy, Gorzkowic, Warszawy i Rawy Mazowieckiej. W zawodach wzięli również udział goszczący w Rawie na krótkim zgrupowaniu treningowym zawodnicy z Kaliningradu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla.

W kategorii kobiet wystartowało 7 zawodniczek, które grały systemem każdy z każdym.  Po bardzo zaciętych stojących na wysokim poziomie pojedynkach mistrzynią Rawy Mazowieckiej została Eliza Brzęczek przed Wiktorią Wrzosek i Pauliną Stachecką.

W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci rawskiej Dwójki, którzy w komplecie awansowali do półfinałów. W meczu o I miejsce zagrali Damian Rybak i Jakub Polański. Jakub pokonał swojego klubowego kolegę w stosunku 3:1 i tym samym został Mistrzem Rawy Mazowieckiej. W meczu o III miejsce Jakub Gierach  pokonał Marcela Błaszczyka.

W mistrzostwach  rozegrano również turniej w kategorii dzieci w rocznikach 2006 – 2008 oraz 2009 i młodszych.
W kategorii dziewcząt młodszych zwyciężyła: Vera Kurdiashova przed Poliną Kopyliov i Wiktorią Kocik. W tej samej kategorii w grupie chłopców zwyciężył Natan Błaszczyk. Kolejne miejsca zajęli: II Adam Kwapiś, III Danił Grusha.

W kategorii dzieci starszych wśród chłopców zwyciężył Arsenii Gorłach przed Andriejem Kletsko i Bartoszem Adamiakiem. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Kinga Mikulska, II - Zuzanna Wieczorek, III - Marta Wolska. Zwycięzcy kategorii open otrzymali z rąk Burmistrza Rawy Mazowieckiej pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.
Zwycięzcy młodszych kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki i drobne upominki. Nagrody ufundowało miasto Rawa Mazowiecka.

Nasi tenisiści dzień wcześniej rozgrywali swoje spotkania ligowe. Pierwszoligowa drużyna kobiet odniosła bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe KS Noteć Inowrocław w stosunku 6:4. Grająca w II Lidze drużyna mężczyzn pokonała 8:2 Stomil Bełchatów umacniając się na pozycji wicelidera w swojej grupie rozgrywkowej.

 

 

  • autor: Z. Urbański

fot. Z. Urbański

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.