UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Czwartek, 19 Września 2019, Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Rawski klub karate podsumowuje miniony rok

W rawskim Klubie KK udało się połączyć uprawianie naszej dyscypliny w dwóch wymiarach –   rekreacyjnym i profesjonalnym. Obecnie funkcjonuje pięć grup, w których trenuje karate kyokushin ponad 100 (sto) dzieci, ponadto grupa młodzieżowa i seniorska w mieszanych sztukach walki, czyli obecnie siedem grup podzielonych na wiek, stopień zaawansowania i dyscyplinę. Treningi prowadzi dwóch wspaniałych trenerów Sensei Marcin Kopczyński i Adrian Bajan.

W naszym klubie trenują już pięciolatki! Poprzez zabawę, w której wprowadzane są elementy karate kyokushin, przygotowywani są do tego, by za jakiś czas reprezentować nasz klub i miasto na turniejach sportów walki. Ich starsi koledzy i koleżanki startują w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, odnosząc znaczące sukcesy. Dowodem na to są 4 (cztery) drużynowe medale w minionym roku oraz 151 (sto pięćdziesiąt jeden) zdobytych indywidualnie, 72 złote, 40 srebrnych i 39 brązowych. Startowaliśmy aż w 21 (dwudziestu jeden) turniejach różnej rangi. 

Droga do tegorocznego sukcesu rozpoczęła się od Międzynarodowego Turnieju Carpathia Cup 2018 (ponad pięciuset zawodników z kilkudziesięciu państw) w Rzeszowie. Martyna Berezowska została brązową medalistką tych jakże prestiżowych zawodów, zaś jej koleżanki: Antonina Pacho, Katarzyna Pacho i Martyna Gasińska zajęły czwarte miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Nasi zawodnicy udowodnili, że nie w niczym nie ustępują światowej czołówce. W gronie naszych senpai oraz starszych fighterów mamy kilkudziesięciu mistrzów federacji Uechi-Ryu, którzy na Turnieju w Częstochowie zdobyli certyfikowane pasy championów. W Świętokrzyskiej Lidze Karate Koronea plasujemy się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej na kilkanaście klubów z całej Polski. Do tego dochodzą wspaniałe występy w naszym mieście na Ogólnopolskim Turnieju organizowanym przez RKKK, który w 2019 roku odbędzie się po raz ósmy oraz fantastyczne starty na matach w Ujeździe, Poraju, Chęcinach, Końskich, Kaliszu. 

Rewelacyjnie również walczą nasi starsi wojownicy. Na największe wyróżnienie zasługują: Piotr Czyrka, który został brązowym medalistą Pucharu Polski MMA w Sochaczewie oraz zdobył złoto w Amatorskim Turnieju Sztuk Walki WCA Fighting League w Warszawie, Jakub Kaźmierczak - srebro na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu K-1 Rules w Warszawie oraz złoto w K1 Częstochowa. Doskonale prezentowali się: Jakub Klasztorny - srebro na WCA , Adam Kmita i Rafał Kmita - zwycięskie walki K1 i MMA zawodach w Częstochowie oraz Jakub Rychlik, który zdobywa medale w turniejach kickboxingu organizowanych przez PZKB.

No i na koniec przysłowiowa wisienka na torcie, czyli kolejne triumfy na zawodowych ringach. Naszych dwóch super wojowników: Krystian Krawczyk i Adrian Bartosiński, odnieśli kolejne zwycięstwa. Krawczyk na Gali Babilon MMA 3 – 16.03.2018 r. Radom, transmisja na antenie telewizji Polsat Sport i Polsat. Zaś Bartosiński, Gala TFL 13 „NOXY NIGHT” Lublin - 23.03.2018 r. i  na Gali Wirtuoz Challenge I – Początek, która odbyła się 22 września w Wolborzu. TFL jest to piąta co do wielkości federacja organizująca walki zawodowe. W tym roku już w marcu ponownie ta dwójka fighterów stanie w oktagonie. Naszych fighterów będzie można zobaczyć w akcji już 9 marca na Gali TFL 16 w Radomiu (transmisja na kanale FightBox na 40 państw). Będzie to ogromna promocja jak i prestiż dla klubu i miasta. 

Jak widać potrafimy połączyć rekreację ze sportem wyczynowym, wychodzimy z założenia, że by stać się zawodowcem najpierw trzeba być amatorem.

Nasz klub jest organizatorem największego turnieju w województwie łódzkim, który stał się już wizytówką Rawy. W zeszłym roku Rawę odwiedziło ponad 250 karateków z całej Polski. Nasi młodsi zawodnicy udowodnili już niejednokrotnie, iż bardzo mocno liczą się na krajowych matach. 

Zorganizowaliśmy kolejny Fight Camp (obóz sportowy) z RKKK w Spale, na którym gościł wspaniały wojownik  Marcin „Bomba” Bandel. Ponadto Marcin poprowadzi  seminaria w naszym Klubie. Zaś nasi karatecy uczestniczyli w 28. edycji Letniej Szkoły Karate Kyokushin w Solinie, gdzie treningi prowadził Shihan Krzysztof Borowiec.

Tak, niewątpliwe rok 2018 należał do zawodników Rawskiego Klubu Karate Kyokushin.

Gratulacje dla Naszych wspaniałych wojowników oraz trenerów Marcina Kopczyńskiego i Adriana Bajana. A my nie zwalniamy tempa. Trzymajcie kciuki za rawskich wojowników, OSU!

PRZYJDŹ; ZOBACZ; SPRÓBUJ; ZAPISZ SIĘ DO RKKK!

tekst: Zbigniew Pacho
 

fot. ze zbiorów RKKK

wstecz

Baner

Rawianie w sieci - bezpłatne szkolenia komputerowe

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Sejmu i Senatu 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.