Aktualności 2019

Sukcesy biegaczy rawskiej czwórki

Aleksandra Karolczuk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, została Mistrzynią Województwa na dystansie 1000m podczas Halowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 2 lutego w hali łódzkiego RKS-u. Przygotowując się do tej imprezy, Ola zaliczyła bardzo udane występy poprawiając rekordy życiowe na dystansie 600m (1:46,54) podczas Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego w Toruniu oraz na dystansie 1000m (3:20,07) podczas Halowego Mityngu RKS i ŁOZLA w Łodzi, a także dwukrotnie wystąpiła w reprezentacji województwa łódzkiego podczas Ogólnopolskich Zawodów „Lekkoatletyka dla każdego!” na hali i na otwartym stadionie na dystansie 600m za każdym razem poprawiając swoje wyniki. To pierwszy znaczący sukces tej bardzo pracowitej zawodniczki, która dzięki systematyczności i zaangażowaniu na treningach robi znaczące postępy.

Oprócz Aleksandry na łódzkich mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowały się pozostałe uczennice rawskiej „czwórki”. Brązowy medal, również na dystansie 1000m, wywalczyła Martyna Gasińska, a na 6 pozycji bieg ukończyła Aleksandra Morawska. Również dziewczęta z młodszego rocznika kategorii młodzika uzyskały znaczące rezultaty. Martyna Karolczuk zajęła 5 miejsce w skoku w dal z rekordem życiowym 4,64 oraz 6 miejsce na dystansie 300m (46,33) i będąc w lepszej dyspozycji, Martyna na pewno podjęłaby walkę o medal gdyż na tym dystansie wypadała już dużo lepiej będąc w pełni sił.

W biegach na 60m i 300m wystartowała Agnieszka Zielińska poprawiając swoje wyniki z poprzednich startów. Dziewczęta biorą udział w treningach lekkoatletycznych w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!” prowadzonych w Szkole Podstawowej 4 przez panią Elżbietę Majcher przy współpracy z klubem lekkoatletycznym LUKS „Boguszyce”.

• autor: Info: E. Majcher