Aktualności 2019

Rawianka wicemistrzynią Polski

Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Okręgu Wschodniego wywalczyła w miniony weekend Katarzyna Pacho - zawodniczka z rawskiego klubu karate. Kasia w pięknym stylu wygrała swoje walki, w tym dwie przed czasem. Złoty medal był na wyciągnięcie ręki, a poziom finalistek wyrównany.  Kasia nieznacznie uległa reprezentantce Białej Podlaskiej i w efekcie dziś może cieszyć się tytułem wicemistrzyni polski juniorów młodszych w kategorii + 55 kg.

Więcej o sportowym weekendzie w Radzyminie i występach reprezentantów naszego klubu - Zbigniew Pacho:

"Czwórka podopiecznych Marcina Kopczyńskiego z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowała w Mistrzostwach Polski Okręgu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Organizatorem zawodów działając w porozumieniu z Komisją Kyokushin Polskiego Związku Karate był Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyokushin w Radzyminie. W zawodach wzięło udział 370 zawodników z 47 klubów zrzeszonych w PZK. Walki turniejowe odbywały się na czterech matach. Wszystkie kategorie były bardzo mocno obsadzone, często ponad dwudziestu karateków w kategorii. Oznaczało to, że trzeba wygrać co najmniej cztery lub pięć walk, aby dotrzeć do finału.

Udało się to Kasi Pacho, ale znakomicie zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy. Martyna Gasińska uplasowała się na 4 miejscu, ulegając w ćwierćfinałach przyszłej zwyciężczyni kategorii – 50 kg juniorów młodszych. Paweł Krajewski zajął miejsce 9, zaś Tosia Pacho - startująca w równolegle rozgrywanych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - zakończyła rywalizację tuż za strefą medalową przegrywając z zawodniczką o ponad 20 kilogramów cięższą."

• autor: Wydział RP.BS