Aktualności 2019

Rawscy tenisiści na kolejnych mistrzostwach

11 maja odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Rawski klub w tym turnieju reprezentowali: Julia Bartoszek, Natan Błaszczyk, Patryk Gierach oraz Adam Kwapiś. Turniej przeprowadzono w konkurencjach: gra indywidualna oraz gra deblowa. Rawscy tenisiści zajęli następujące lokaty: gra indywidualna Żaczek: Julia Bartoszek - miejsca 3-4; gra deblowa Żaczek: Julia Bartoszek/Alicja Orłowska (GUKS Gorzkowice) - miejsca 3-4; gra deblowa Żaków: Patryk Gierach/Natan Błaszczyk - miejsca 3-4. Z turnieju rawski klub przywiózł 3 brązowe medale Mistrzostw Województwa Łódzkiego Żaków. Natomiast Adam Kwapiś uzyskał awans na Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków, które odbędą się w dniach 9-10 czerwca w Krakowie.

W Bilczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek/ów w tenisie stołowym. Rawski klub reprezentowało 4 tenisistów: Marcel Błaszczyk, Szymon Puchalski, Natan Błaszczyk oraz Julia Bartoszek. Turniej rozegrano w grze indywidualnej oraz deblowej. Wśród Młodzików w grze singlowej najlepiej zaprezentował się Marcel Błaszczyk, który zwyciężył w tej konkurencji. W grze deblowej Marcel wystąpił w parze z kolegą klubowym Szymonem Puchalskim i zostali zwycięzcami w grze deblowej Młodzików. W grze deblowej Młodziczek nasza zawodnika wystąpiła w parze z Kingą Mikulską z klubu MUKS Włókniarz Pabianice, dziewczęta uplasowały się na miejscu 4.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych osiągnięć sportowych.

• autor: info: J. Polański