UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Niedziela, 19 Maja 2019, Imieniny: Celestyna, Piotra, Iwa

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

Baner Dni Rawy 2019

Treść strony

Czytajmy słuchając czyli czytaki w miejskiej bibliotece

W ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rawska biblioteka wzbogaciła się o dwa przenośne urządzenia: Czytak Plus i Czytak NPN. Dzięki nim osoby słabo widzące mogą posłuchać i w ten sposób przeczytać interesujące ich książki. Rynek audiobooków czyli książek mówionych jest przebogaty, a dzięki tym urządzeniom stanie się bardziej dostępny dla osób z dysfunkcją wzroku.

Jak skorzystać z czytaków

Trzeba pojawić się w bibliotece z dowodem osobistym, ponieważ spisujemy umowę wypożyczenia na okres 30 dni z możliwością  przedłużenia tego terminu o kolejny miesiąc. Biblioteka koordynatora projektu, czyli Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca, zawiera ponad dwa tysiące tytułów. Służymy oczywiście swoją pomocą w kwestii wyjaśnienia obsługi urządzenia oraz doborze tytułów dostępnych książek mówionych.  

"Mamy doświadczenie w korzystaniu z tego urządzenia, ponieważ jeden z naszych czytelników z wadą wzroku już wcześniej korzystał z niego i pomagaliśmy mu w obsłudze, jak i w nagrywaniu książek. Zaprezentowaliśmy również Czytaka w Fundacji Obudźmy Nadzieję i już wiemy, że jedna z pań jest zainteresowana i zadeklarowała chęć wypożyczenia. W czytaniu i poznawaniu pięknego świata książek nie ma żadnych barier, wystarczy tylko zajrzeć do biblioteki."

tekst: Zbigniew Pacho z Miejskiej Biblioteki Publicznej

 

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.