UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 13 Listopada 2019, Imieniny: Benedykta, Mikołaja, Stanisława

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Pieniądze na ekoprojekty

Trzy nasze placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 i Przedszkole nr 2 otrzymały dofinansowanie na swoje inicjatywy ekologiczne. Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dzięki nim powstanie:

- Eko-Audytorium w SP nr 1 czyli świetnie i nowocześnie wyposażona pracownia dla uczniów z klas IV-VIII. Będą się w niej odbywały lekcje biologii i geografii, a wiedza i umiejętności zdobyte w atrakcyjnej formie pozwolą m.in. na poznanie czynników i skutków zanieczyszczenia powietrza oraz nauczą dzieci jak dbać na co dzień o środowisko.

- Zielone Sójcze Wzgórze w SP nr 4 czyli ekopracownia pod chmurką, podzielona na 7 stacji: kolekcje traw, ogród skalny, stołówka dla ptaków, leśny zakątek, model pagórka, ogród wertykalny z zieloną klasą oraz ogród aromatyczny. Oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych będzie to idealne miejsce do organizacji wydarzeń typu Dzień Ziemi czy Dzień Niezapominajki.

- Zielona Kraina w Przedszkolu nr 2 czyli ogródek, w którym dzieci poznają świat roślin, nauczą się je pielęgnować, zwracać uwagę nawet na najmniejsze elementy otaczającej nas natury. Przy okazji Zielona Kraina stworzy możliwość zabawy i integracji na świeżym powietrzu oraz wypracowania nawyków, związanych choćby z segregacją odpadów.

Dofinansowanie do tych ciekawych projektów wynosi odpowiednio: dla SP nr 1 -  49 384 zł, dla SP nr 4 - 50 tys. zł, dla P nr 2 - 42 120 zł.

 

wstecz

Baner

Rawianie w sieci - bezpłatne szkolenia komputerowe

Banery

Logo Unii Europejskiej
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.