UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 25 Lutego 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Donata

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Treść strony

Obiecali, że powalczą

I dotrzymali słowa! Jedenastoosobowa reprezentacja rawskiego klubu karate wystąpiła na prestiżowym, międzynarodowym turnieju Carpathia Cup w Rzeszowie. To jedne z najważniejszych zawodów w karate kontaktowym w Europie. Nasi karatecy przywieźli z nich CZTERY medale: złoto(!) i trzy brązy. Gratulujemy serdecznie najlepszym zawodnikom, ale dziękujemy również całemu zespołowi za wspaniałą postawę i ducha walki. To kolejny ważny krok na drodze do najwyższych laurów.

O przebiegu turnieju opowiada Zbigniew Pacho:

"Po pięknych walkach, podopieczni Sensei Marcina Kopczyńskiego zdobyli w sumie cztery medale na jubileuszowej dziesiątej edycji Carpathia Cup: jeden złoty  – Zuzanna Szczepanik/ tomaszowska Sekcja Karate (U 14, - 50 KG) i trzy brązowe krążki: Martyna Gasińska (U 16, - 50 KG), Katarzyna Pacho (U 16, + 65 KG)  i Mariusz Bednarek (MASTERS 35+, + 85 KG).

Ten dzień niewątpliwie należał do Zuzi, pierwsza walka to pewna wygrana przed czasem (ippon) z zawodniczką z Białorusi. Ważny pierwszy pojedynek, który trochę uspokoił Zuzannę. W kolejnym pojedynku miała się spotkać z mocną zawodniczką z Ukrainy Viktoriią Zhdyniak. Był to bardzo zacięty pojedynek, ale w końcówce walki, Zuzia zdobywa wazari i przechyla szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jest finał !!! W tej walce czeka na Zuzannę zawodniczka z Węgier Alexa Zita Bagdi i po pięknej walce sędziowie, w stosunku trzy do jednego, wskazują na Zuzię. MAMY ZŁOTO!!!

Martyna Gasińska stoczyła dwa piękne boje z Ukrainkami, oba wygrane przed czasem (ippon). W walce o wejście do finału spotkała się ze swoja odwieczną rywalką - Natalią Grześ z Jeleniogórskiego Klub OYAMA i po wyrównanym pojedynku i niejednomyślnej decyzji sędziów, mogła cieszyć się z kolejnego medalu wywalczonego na tym prestiżowym Turnieju.

Kasia Pacho w walce o finał spotkała się z dużo cięższą zawodniczką z Litwy i po dogrywce kolejny krążek, tym razem brązowy, zawisł na jej szyi. Nasz MASTERS Mariusz Bednarek, po połączeniu kategorii wiekowych 35+ i 45+, znalazł się wśród młodszych kolegów. Pierwszy pojedynek to pewne zwycięstwo Mariusza, zaś w walce o finał spotkał się z niepokonanym tego dnia Zenonem Klytą i tak mamy trzeci brąz !!!

Ponadto znakomicie reprezentowali nasz klub - Roksana Worach/tomaszowska Sekcja Karate , Antonina Pacho i Marcel Pietraszek/ tomaszowska Sekcja Karate,  którzy znaleźli się w najlepszych ósemkach oraz troszkę dale,j ale po pięknych bojach, znaleźli się: Julita Kopczyńska, Patrycja Dziubałtowska/ tomaszowska Sekcja Karate, Tymon Pryczek/ tomaszowska Sekcja Karate, Paweł Krajewski i Mateusz Kubryn/ tomaszowska Sekcja Karate.

Gościem specjalnym zawodów był Sensei Maciej Mazur - wicemistrz świata Karate Kyokushin. Pamiątkowe zdjęcie z mistrzem i możliwość wymiany z nim kilku zdań to dla naszych zawodników było ogromnym przeżyciem i zaszczytem.

Gratulacje dla całej ekipy i Sensei Marcina Kopczyńskiego za super przygotowanie swoich podopiecznych, którzy kolejny raz udowodnili, iż należą do światowej czołówki karate kyokushin w swoich kategoriach wiekowych."


 

 

fot. ze zbiorów RKKK

wstecz

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Program ograniczania niskiej emisji
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.