UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 3 Czerwca 2020, Imieniny: Karola, Leszka, Tamary

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Żłobek „Tuptuś”, przedszkola miejskie i szkoły podstawowe czynne od 25 maja

Po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, od 25 maja, wznawiają działalność rawskie placówki edukacyjne i opiekuńczo-wychowawcze. Oczywiście, z zachowaniem reżimu sanitarnego i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i GIS.  

Liczba miejsc w placówkach jest ograniczona, a pierwszeństwo mają dzieci pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu lub przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Każda z placówek przygotowała wytyczne dotyczące funkcjonowania, które udostępnione są  rodzicom dzieci. Do placówek mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, a także z infekcją typu: katar, kaszel, podwyższona temperatura ciała. Personel placówek będzie wyposażony w środki ochrony osobistej: przyłbice, rękawiczki, maseczki. Nauczyciele i personel będą pracować w nieco utrudnionych warunkach ponieważ poza ubiorem zgodnym z reżimem sanitarnym trzeba będzie zachować dystans, częściej myć dłonie, wietrzyć pracownie i dezynfekować blaty, krzesełka, podłogi.

We wszystkich placówkach wyznaczono pomieszczenia na izolatkę dla dziecka, które w ciągu dnia może mieć objawy wskazujące na możliwość zarażenia się koronawirusem. W przypadku podejrzenia zakażenia dziecko zostanie odizolowane od grupy i w wyznaczonym miejscu pod opieką będzie czekać na odbiór przez rodziców.

W Żłobku Miejskim z Oddziałami Integracyjnymi „Tuptuś” zostanie uruchomiona  jedna 12-osobowa grupa  dzieci. Placówka opracowała własne procedury bezpieczeństwa, które podobnie jak procedury szkół i przedszkoli, zostały zatwierdzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rawie Mazowieckiej.

W przedszkolach miejskich rodzice przed planowanym powrotem dziecka do przedszkola zobowiązani się zgłosić ten fakt dyrektorowi placówki: telefonicznie, mejlowo lub przez komunikator iPrzedszkole.

Na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze mogą również uczęszczać uczniowie klas I-III w szkołach podstawowych. Rodzice zostali powiadomieni o możliwości objęcia opieką dzieci w szkole i obecnie trwa nabór. W grupach będzie przebywać ograniczona liczba uczniów uwzględniająca wymóg dotyczący zapewnienia 4 m kw. na dziecko.

Szczegółowe wytyczne każdej z placówek dotyczące bezpieczeństwa znajdują się na ich stronach internetowych. Rodzice lub opiekunowie dzieci zobowiązani są do zapoznania się z nową organizacją pracy placówek i z obowiązującymi procedurami. Stosując się do wszystkich wytycznych sprawimy, że nasze dzieci będą bezpieczne i zdrowe.

 

wstecz

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

Baner - Wybory prezydenckie 2020
WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.