UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 7 Lipca 2020, Imieniny: Benedykta, Cyryla, Estery

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

Nabór rachmistrz spis rolny

Treść strony

Trwa przebudowa ulicy Sobieskiego

Ulica wymagała pilnego remontu. Mieszkańcy mieli spore problemy z parkowaniem i wjazdem do posesji. Do poprawy nadawała się też geometria ulicy wpływająca na bezpieczeństwo komunikacyjne oraz nawierzchnia drogi i system odwodnieniowy. Do gruntownych prac remontowych przystąpiono w marcu tego roku. Roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem. Ich zakończenie planowane jest na październik.

Remont obejmuje odcinek o długości ok. 0,5 km. Wykonano już prace związane z usunięciem starej nawierzchni, dokonano rozbiórki chodników i opasek z płyt chodnikowych oraz kostki brukowej. Usunięta została istniejąca podbudowa i przeprowadzono roboty związane z przebudową instalacji podziemnych.

Docelowy zakres prac
Ulica Sobieskiego zostanie nieco poszerzona. Droga będzie miała nową nawierzchnię bitumiczną na podbudowie tłuczniowej. Zostaną ułożone chodniki, opaski, zjazdy indywidualne i publiczne z kostki betonowej. Przebudowana zostanie również linia oświetlenia ulicznego, a kanalizacja deszczowa wyposażona zostanie w dodatkowe wpusty odbierające wodę deszczową z ulicy. W ramach przebudowy powstanie też 88 miejsc parkingowych.

Finansowanie
Koszt zadania pn. Przebudowa ulicy Jana III Sobieskiego wraz z odwodnieniem i linią oświetlenia ulicznego w Rawie Mazowieckiej to 1,6 mln zł. Miasto na realizację inwestycji pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na lata 2020 i 2021 w łącznej wysokości 823.875,00 zł.

 

wstecz

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

Baner - Wybory prezydenckie 2020
WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.