UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Sobota, 8 Sierpnia 2020, Imieniny: Cypriana, Dominika, Emila

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Rawa - triathlonową stolicą Polski

W ostatni weekend lipca (25-26.07) Rawa Mazowiecka została triathlonową stolicą Polski. Do naszego miasta zawitali najlepsi triathloniści z całego kraju, aby walczyć o tytuły Mistrzów Polski i kwalifikacje do Mistrzostw Europy.    

Rywalizację rozpoczęli najmłodsi, czyli kategorie wiekowe młodziczka, młodzik. Zawodnicy mieli do pokonania 400 m dystansu pływackiego, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu.
W kategorii młodziczek zwyciężyła Maja Kiełczewska klub sportowy Ironman C/S Szczecin. W kategorii młodzików pierwsze miejsce wywalczył Filip Gruszczyński – Katowice.

Juniorki i Juniorzy walczyli na nieco dłuższych dystansach (pływanie 750 m, jazda na rowerze 20 km i bieg na dystansie 5 km). Mistrzami Polski w tej kategorii wiekowej zostali: Julia Sanecka – Gryfiński Klub sportowy DELF i Marcin Stanglewicz KU AZS UAM Poznań.

Kolejnym etapem „triathlonowego maratonu” były zawody rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów młodszych. W tej kategorii rywalizowano na dystansach: 600 m pływanie, 15 km jazda na rowerze i 3 km biegu. Złote medale wywalczyli Weronika Ptaszyńska – Żywiec i Filip Gala – Poznań.

Kolejną grupą,  w której rozdano medale Mistrzostw Polski była kategoria Elita U23 kobiet i mężczyzn. Złote medale wywalczyli Agnieszka Jerzyk – Real 64-100 Leszno i Michał Oliwa KS AZS – AWF Katowice.

Triathlonowa niedziela rozpoczęła się od rywalizacji sztafet w kategorii Klubowych Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Każda sztafeta składała się z dwóch zawodniczek i dwóch zawodników. W kategorii klubowej Mistrzostwo Polski wywalczyła sztafeta KS AZS – AWF Katowice w składzie Paulina Klimas, Robert Wilkowiecki, Natalia Rypel i Michał Oliwa. W kategorii juniorów młodszych Mistrzostwo Polski wywalczyła sztafeta z Żywca w składzie: Weronika Ptaszyńska, Filip Gruszczyński, Magdalena Sobolewska i Michał Daszkiewicz. Triathlonowe Mistrzostwa Polski zakończyły starty w kategorii AGE GROUP czyli zawodniczek i zawodników w wieku od 18 do 70 lat i więcej. Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych uczestników start w tej kategorii odbył się w  dwóch grupach po 150 osób. W klasyfikacji generalnej w kategorii pań zwyciężyła Natalia Krawczyk – Kalisz w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Kasper Tochowicz – TriWise Triwise.
Triathlonowe Mistrzostwa Polski w Rawie Mazowieckiej trzeba uznać za bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne zawody triathlonowe w przyszłym roku.

Organizatorami  imprezy byli: Polski Związek Triathlonu i klub sportowy „Triathlon Rawa”. Partnerem wydarzenia było Miasto Rawa Mazowiecka.

Pełna fotorelacja z imprezy pod linkiem
https://photos.app.goo.gl/iAcZHR9kJBWFAwxm9

wstecz

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

Baner - Wybory prezydenckie 2020
WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.