UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 21 Stycznia 2020, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Jarosławy

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Strona główna »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka
3 miliony dla Rawy na kolejną "schetynówkę"
2010.11.02
Projekt miasta Rawa Mazowiecka znalazł się na 1. miejscu listy rankingowej wniosków, zakwalifikowanych do realizacji w 2011 r., w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. Na przebudowę skrzyżowania ulic Tomaszowskiej i Katowickiej wraz z rozbudową infrastruktury drogowej ulicy Katowickiej, Miasto uzyska dofinansowanie w wysokości 2 975 tys. zł, co stanowi połowę kosztów inwestycji.
Obwieszczenie Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka z dnia 29 października 2010 r.
2010.11.02
Informacja o numerach i granicach obwodów głosowania.
Samorząd przychylny oświacie
2010.10.27
Samorząd przychylny oświacie
Starania o lepsze warunki rozwoju dzieci i młodzieży oraz podwyższenie poziomu ich kształcenia to główne założenia systemu rawskiej oświaty. Miasto Rawa Mazowiecka merytorycznie i finansowo uczestniczy w działaniach na rzecz poprawy warunków kształcenia i organizacji przedsięwzięć edukacyjno-kulturalno-sportowych dla młodych mieszkańców.

Finansowanie oświaty
Środki finansowe otrzymywane z budżetu państwa w subwencji oświatowej są niewystarczające. Edukacja przedszkolna jest zadaniem własnym samorządu i nie otrzymujemy na nią żadnego dofinansowania. Wydatki na oświatę poniesione przez Miasto Rawa Mazowiecka w roku szkolnym 2009/2010 wyniosły ogółem 20,5 mln zł, a otrzymana subwencja wyniosła ok. 8,5 mln zł.
Rok 2010 w inwestycjach
2010.10.21
Rok 2010 w inwestycjach
Nakłady na inwestycje stanowią najważniejszą część budżetu miasta i rosną dynamicznie od kilku lat. Ich efektem jest zmodernizowana baza oświatowa i sportowa, nowa infrastruktura w mieście i na osiedlach oraz rozwinięcie funkcji rekreacyjnych OSiRu - podsumowuje Paweł Piątkiewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Godpodarczego, Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miasta.

Obecnie prowadzone są prace związane z budową krytej pływalni ze sztucznym lodowiskiem oraz modernizacją stadionu miejskiego.
Mieszkańcy od roku z uwagą obserwują kolejne etapy robót basenowych. Wykonawca, firma TIWWAL, zamierza do końca 2010 roku zamknąć stan surowy obiektu. Dzięki temu zimą będą trwały prace wewnątrz budynku. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, pływalnia powinna zostać oddana do użytku latem 2011 r.
Dzień Edukacji Narodowej
2010.10.21
Dzień Edukacji Narodowej
W środę 20 października 2010 r. odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie z nagrodzonymi nauczycielami rawskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów odbyło się w kameralnej atmosferze kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. W spotkaniu oprócz nagrodzonych nauczycieli udział wzięli również Pan Dariusz Klimczak Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Ks. prałat Mieczysław Iwanicki, Grażyna Dębska Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka, Jolanta Kosińska Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka oraz Grzegorz Klimczak Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.

Treść strony

Baner

Rawianie w sieci - bezpłatne szkolenia komputerowe

Banery

Logo Unii Europejskiej
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.