Rządowy program "Czyste powietrze"

Miasto Rawa  Mazowiecka  jest jednym z 36 miast polskich, które jest uprawnione do ubiegania się o środki w ramach w do rządowego  programu „Czyste powietrze”.

Głównym celem programu jest walka ze smogiem a program skierowany jest przede wszystkim do właścicieli domów jednorodzinnych. Wspierane będą m.in. działania w zakresie wymiany urządzeń grzewczych oraz działania dotyczące termomodernizacji budynków objętych dofinansowaniem. Zanim projekt zmiany ustaw zostanie przyjęty, miasta ubiegające się o dofinansowanie powinny przeprowadzić określone prace przygotowawcze oraz  zgromadzić niezbędne dokumenty w tym m.in. przygotować inwentaryzację źródeł ogrzewania.

Jednym z  dokumentów niezbędnym do pozyskania tej wiedzy jest ankieta skierowana do mieszkańców miasta Rawa Mazowiecka. Ankiety zostaną rozesłane do mieszkańców budynków jednorodzinnych.  Będzie również możliwość ich pobrania ze strony internetowej miasta www.rawamazowiecka.pl lub w Wydziale Gospodarki Komunalnej w pok. nr 18.

Wypełnione  ankiety  należy składać  do dnia 29 czerwca 2018 r.na biuro podawcze Urzędu Miasta  lub elektronicznie na adres mailowy rewitalizacja@rawamazowiecka.pl

 

  • autor: Karolina Gawot, data: 2018-05-29

Banery

Kalendarium

Banery