Aktualności

Głosujemy na rawski obiekt

Zrewitalizowany „duży kościół” z zespołem pojezuickim znalazły się w finale ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Dzisiaj zabytek jest na 8. miejscu wśród 70 inwestycji z całej Polski. To, czy rawski obiekt zwycięży, zależy od nas i od naszych głosów. Do podium brakuje nam kilka tysięcy głosów, ale przy mobilizacji jesteśmy w stanie awansować na 1. miejsce. Głosowanie trwa do 3 sierpnia.

Historia i rewitalizacja kościoła pw. NPNMP w Rawie Mazowieckiej

Rawski kościół pw. NP NMP z zespołem pojezuickim przeszedł w ostatnich trzech latach gruntowną rewitalizację. O historii całego obiektu, wykonanych pracach i ich efektach opowiada film, udostępniony przez parafię. Z myślą o tych, którzy wolą słowo pisane, parafia wydała też przewodnik.

Uroczyste otwarcie obiektów sakralnych pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej po rewitalizacji

W najbliższa sobotę i w niedzielę Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, serdecznie zaprasza do wspólnego dziękowania za zrealizowany projekt pt. „Rewitalizacja zespołu obiektów sakralnych pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, w celu rozszerzenia oferty kulturalnej Parafii”.

Remont piwnic w Parafii pw Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej - na finiszu

Nasze prace remontowe obejmują nie tylko kościół ale również i budynek zabytkowego Kolegium wraz z otaczającym terenem. Objęły one też i stare pomieszczenia piwnic, które służyły wcześniej jako kotłownia i skład rupieci oraz popiołu z pieca. Dzięki przeprowadzonemu remontowi ciemne i zmurszałe piwnice przeobraziły się w pełne klimatu pomieszczenia, które będą służyły naszym parafianom oraz mieszkańcom regionu jako sale Centrum Spotkań i Dialogu.

Instalacja zabytkowych organów po konserwacji.

Po rocznym pobycie w pracowni konserwatorskiej Kamerton pod Opolem powracają do kościoła kolejne elementy naszych zabytkowych organów. Od poniedziałku ekipa rozpoczęła prace montażowe oraz przygotowawcze do instalacji piszczałek i elementów mechanicznych. Także sam prospekt organowy został już na miejscu poddany konserwacji.
Ciekawostkową dla przyszłych zwiedzających nasz kościół będzie możliwość zobaczenia i wypróbowania urządzenia do kalikowania - czyli nożnego uruchamiania miechu w organach, który będzie także odrestaurowany i uruchomiony.

Informacja Rewitalizacja zabytkowego XVII-wiecznego kompleksu sakralnego należącego do Parafii pw Niepokalanego Poczęcia NMP

Rewitalizacja zabytkowego XVII-wiecznego kompleksu sakralnego należącego do Parafii pw Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej jest opisywana również w mediach i portalach lokalnych.

Rewitalizacja z niespodzianką.

Trwa rewitalizacja kompleksu pojezuickiego w Rawie Mazowieckiej. To obecnie największa inwestycja kościelna prowadzona w Polsce. Koszt prac wyniesie prawie 22 mln zł.
Budynki będą przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Rewitalizacja przebiega z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych m.in. ogrzewania podłogowego czy fotowoltaiki. Stworzone zostanie również muzeum. W części ogólnodostępnej będzie dostęp do internetu. Przy kryptach powstanie kaplica dusz czyśćcowych.

Banery

Kalendarium

Banery