Wydarzenia

Żłobek „Tuptuś” dofinansowany z Programu Maluch+

Żłobek Miejski z Oddziałami Integracyjnymi „Tuptuś” w Rawie Mazowieckiej otrzymał po raz drugi w 2021 r. dotację w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021, moduł2. Działalność żłobka została dofinansowana kwotą 115.560 zł, która zostanie przeznaczona na zapewnienie funkcjonowania w 2021 r. 107 miejsc w rawskim żłobku. Więcej informacji

  • data: 2021-12-22

Schody przy ul. Fawornej zyskały nową jakość

W ubiegłym tygodniu odbył się remont schodów przy ulicy Fawornej prowadzących na ścieżkę rowerową w kierunku zalewu Tatar. Roboty wykonali pracownicy Urzędu Miasta zatrudnieni w ramach robót publicznych. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w aktualnościach.

  • data: 2021-04-27

Nowy stół operacyjny dla rawskiego szpitala

Miasto Rawa Mazowiecka zakupiło stół operacyjny (z wyposażeniem) HyBase 6100 na blok operacyjny Szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Dzisiaj odbyło się przekazanie sprzętu.

Kolejna dotacja dla TUPTUSIA

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+ 2021” moduł 2. Wśród placówek, które otrzymały dofinansowanie na 2021 r. znalazł się rawski żłobek "Tuptuś". Nasz żłobek jest liderem w pozyskaniu środków dla dzieci niepełnosprawnych. Jest on jedną z 30 instytucji z województwa łódzkiego, które otrzymały wsparcie finansowe na swoją działalność.

Targowisko "Mój rynek" po modernizacji

Miasto Rawa Mazowiecka zakończyło realizację inwestycji pn. „Przebudowa miejskiego targowiska w Rawie Mazowieckiej”. Wykonawca inwestycji został wyłoniony w postępowaniu przetargowym w październiku 2019 r. Nastąpiło to dopiero po zmianie projektu przebudowy targowiska, zainicjowanej przez burmistrza Rawy Mazowieckiej Piotra Irlę. Nowe targowisko miejskie zyskało na funkcjonalności i estetyce.

Ogłoszenie - wolne miejsca handlowe

Zarządca Targowiska Miejskiego przy ul. A. Mickiewicza 28 w Rawie Mazowieckiej informuje, iż posiada wolne miejsca handlowe w sektorze rolniczym – z przeznaczeniem na handel dla rolników pod sprzedaż: produktów rolno-spożywczych oraz produktów rolno-spożywczych wyprodukowanych w systemie rolnictwa ekologicznego.

Rusza przebudowa targowiska miejskiego

4 listopada rozpoczęto prace naziemne na targowisku przy ul. Mickiewicza czyli na tzw. starym rynku. Niedawno roboty zakończyła tam miejska spółka wodociagowo- kanalizacyjna, która w dwóch etapach odwadniała teren (kanalizacja deszczowa) i realizowała przyłącza. W ramach inwestycji część targowiska zostanie zadaszona, pojawią się też nowe stoły handlowe. Projekt przewiduje także wykonanie nowej nawierzchni, wymianę oświetlenia i montaż toalety dostosowanej do osób niepełnosprawnych. Ponadto zaplanowano 15 nowych miejsc parkingowych.

Prace remontowe na targowisku miejskim

Na starym rynku trwają roboty związane z kanalizacją deszczową. Zakończenia tego etapu prac planowane jest na połowę października.

Termomodernizacja- wyniki złożonych formularzy

Dnia 11 lutego br. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw. Zakłada ona termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na spełniające standardy niskoemisyjne. Działania planowane w ustawie mają wesprzeć osoby, których nie stać na przeprowadzenie tych prac we własnym zakresie. Od 18 stycznia do 28 lutego br. na stronie internetowej poświęconej rewitalizacji dostępna była informacja o możliwości dostarczenia do Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka formularzy dotyczących zamiaru wymiany źródła ciepła oraz termomodernizacji przez mieszkańców, którzy spełniają kryterium dochodowe.

Szkoła Podstawowa nr 2 aktywnym członkiem programu eTwinning,

Szkoła Podstawowa nr 2 od 2014 roku jest aktywnym członkiem programu eTwinning, czyli międzynarodowej społeczności szkolnej. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Rawska 2ka bierze udział zarówno w projektach międzynarodowych, jak i krajowych. Naszymi partnerami były szkoły z takich państw jak np.: Chorwacja, Turcja, Norwegia, Francja, Słowacja, Finlandia, Czechy, Włochy, Dania, Litwa, Serbia, Wielka Brytania, Albania, Grecja, Hiszpania, Rumunia, Bośnia i Hercegowina, Portugalia czy Ukraina. Tematyka projektów jest niezwykle różnorodna, są one interdyscyplinarne, dlatego każdy może znaleźć w nich coś interesującego. My tworzyliśmy projekty czytelnicze, muzyczne, prozdrowotne i językowe.

Termomodernizacja – Uwaga mieszkańcy domów jednorodzinnych!

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla informuje, że w związku z wejściem w życie zmiany ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw Miasto Rawa Mazowiecka ma możliwość ubiegania się o złożenie wniosku dotyczącego pozyskania dofinansowania na wymianę źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na spełniające standardy niskoemisyjne wraz z towarzyszącymi im pracami termomodernizacyjnymi.

Informacja o wznowieniu naboru wniosków w ramach Programu Czyste Powietrze

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu NFOŚiGW Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach Programu Czyste Powietrze. Wojewódzkie fundusze od poniedziałku (21 stycznia 2019 r.) wznowią nabór wniosków o dofinansowanie.

Tymczasowe wstrzymanie naborów wniosków o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje o tymczasowym wstrzymaniu od 1 stycznia 2019 r. naborów wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze, prowadzonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW). Sytuacja ma charakter przejściowy i wynika ze względów formalno-prawnych oraz technicznych. WFOŚiGW wznowią nabór wniosków o dofinansowanie niezwłocznie po przeprowadzeniu niezbędnej aktualizacji programu priorytetowego Czyste Powietrze oraz po dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawie powszechnie obowiązującym.

Bezpłatna mammografia

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i NZOZ Medica w Łodzi zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej.

Nowe nagłośnienie w MDKu

Nowe nagłośnienie na sali widowiskowej już zamontowane. Zakup został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Infrastruktura Domów Kultury 2018 oraz Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Efekty można będzie posłuchać podczas najbliższych koncertów.

Program Ograniczania Niskiej Emisji

Zgodnie z wcześniej podawanymi informacjami o możliwości pozyskania przez mieszkańców Rawy Mazowieckiej dofinansowania na modernizację lokalnych źródeł ciepła w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji prosimy osoby zainteresowane o składanie wypełnionych deklaracji do biura podawczego Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej, Pl. Piłsudskiego 5.

Drogi Seniorze, powiedz grypie STOP – zaszczep się

W naszym mieście rozpoczęły się bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy w wieku od 60 lat i osoby starsze, gdyż właśnie one są szczególnie narażone na powikłania pogrypowe, także z powodu grypy najczęściej trafiają do szpitali.

Kolejna szansa, aby wykonać mammografię

W poniedziałek 10 września nadarzy się kolejna okazja, aby wykonać mammografię. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do pań w wieku 50-69 lat, które mogą wykonać badanie bezpłatnie. Wystarczy tylko zadzwonić pod numery telefonów: 517 544 004 i 42/254 64 10 i umówić się na wizytę. Akcja "Łączy nas kobiecość" zostanie powtórzona w Rawie w październiku, chociaż czy warto tak długo czekać?
!

Rozpoczęły się prace na targowisku miejskim.

Rozpoczął się remont na targowisku miejskim .

Remont pomieszczeń socjalnych w SP 1 dobiega końca.

Kończą się prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 1. Zakres prac obejmuje remont jadalni z zapleczem, szatni i łazienek na parterze i niskim parterze. Wykonawcą jest Zakład Remontowo - Budowlany Zbigniew Bąk z Radomia. Wartość prac to 307 tysięcy złotych brutto

Kolejne konsultacje dokumentacji projektowej sali gimnastycznej dla SP nr 2

W dniu 27 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się kolejne już spotkanie Zespołu powołanego przez burmistrza do spraw konsultacji dokumentacji projektowej nowej sali gimnastycznej dla SP nr 2. W skład Zespołu weszli pracownicy UM, nauczyciele WF, radni i dyrekcja szkoły

Termin składania wniosków dla osób objętych Programem Ograniczania Niskiej Emisji - mija 20 kwietnia

Szanowni Państwo,
Uczestnicy Programu Ograniczania Niskiej Emisji - PONE. Pozwalam sobie przypomnieć Państwu, że zgodnie z warunkami WFOŚiGW w Łodzi termin wykonania i rozliczenia inwestycji dofinansowanych z Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) upływa 28 września 2018 r.

Sala terapii Integracji Sensorycznej już funkcjonuje w naszym „Tuptusiu”

Miasto Rawa Mazowiecka, we współpracy ze Żłobkiem, w ramach resortowego programu wspierania instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech, pozyskało w 2017 roku środki na utworzenie miejsca opieki dla dziecka niepełnosprawnego, w wysokości 17.284 zł.

Otwarcie Centrum Medyczne.

W listopadzie 2017 roku podpisana została umowa najmu pomieszczeń zlokalizowanych nad Żłobkiem Miejskim „Tuptuś”.

Bezpłatne badania profilaktyczne

Warto się badać i nie dopuścić do rozwoju chorób, które mogą zagrażać naszemu życiu. W załączeniu znajdą Państwo wykaz placówek medycznych, które oferują nieodpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu piersi, szyjki macicy i jelita grubego.

Bezpłatne badania mammograficzne

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i NZOZ Medica w Łodzi zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej. Badania odbędą się przy ul. Krakowskiej 6c obok Miejskiego Domu Kultury.Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety od 50 do 69 lat, które w ciągu 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały badania w tym zakresie. Badania będą wykonywane (w piątek i środę) 17 i 22 listopada 2017 r.

Wykład dla rodziców i nauczycieli

W poniedziałek 13 listopada Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zaprasza rodziców i nauczycieli na wykłady z cyklu „Rodzina i szkoła”. Wykłady odbędą się o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1. Prelegenci, s. Anna Maria Pudełko AP i Paweł Kwaśniak, będą mówić o współczesnych zmianach kulturowych i ich wpływie na rozwój dzieci oraz zaprezentują program „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. Organizatorzy zapewniają rodzicom opiekę nad dziećmi podczas wykładu.
Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Rawa Mazowiecka.

Bezpłatne badania mammograficzne

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i NZOZ Medica w Łodzi zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej.
„Łączy Nas Kobiecość" to 6 edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. Weź udział w akcji i wykonaj badanie mammograficzne, a otrzymasz prezent w postaci kosmetyku z oferty drogerii Rossmann.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza seniorów - mieszkańców Rawy Mazowieckiej w wieku od 60 lat i starszych (tj. ur. do dnia 31 grudnia 1957) na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie, przy użyciu szczepionki czterowalentnej Vaxigrip Tetra odbywające się w zakładach opieki zdrowotnej. Ze szczepień mogą korzystać pacjenci zadeklarowani do zakładów opieki zdrowotnej.

Bezpłatne badania mammograficzne

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i NZOZ Medica w Łodzi zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej. Badania odbędą się 1 września 2017 r. (piątek) w Rawie Mazowieckiej przy ul. Krakowskiej 6c przy Miejskim Domu Kultury.
Mammografia skierowana jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały badania w tym zakresie.

Umowa na dzałania w ramach PONE - podpisana

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka uprzejmie informuje, iż w dniu 7 sierpnia 2017 r. została podpisana umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki

Bezpłatna kolonoskopia

Przedstawiamy informację na temat możliwości skorzystania z bezpłatnej kolonoskopii dla mieszkańców Łodzi oraz okolicznych powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego, brzezińskiego, łowickiego i rawskiego. Badanie realizowane jest dzięki środkom unijnym w przychodniach Salve oraz szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Koszt badania bez refundacji NFZ wynosi 350 zł. W ramach programu profilaktyki raka jelita grubego można z niego skorzystać bezpłatnie, możliwy jest również zwrot za dojazd na miejsce badania. Zapraszamy do zapoznania się z załączoną informacją prasową dotyczącą programu badań.

Bezpłatna mammografia

Zapraszamy na bezpłatną mammografię dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 2 lat nie korzystały z bezpłatnej profilaktyki w tym zakresie. Badania odbędą się w dn. 1 września 2017 r. (piątek) - parking przy Miejskim Domu Kultury ul. Krakowska 6c w Rawie Mazowieckiej.

Bezpłatne badania mammograficzne

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i NZOZ Medica w Łodzi zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej.
Rawa Mazowiecka ul. Krakowska 6c przy Miejskim Domu Kultury Mammografia dla kobiet od 50 do 69 lat które w ciągu 2 lat(24 miesięcy)nie wykonywały badania w tym zakresie: 27 lipca 2017 r. (czwartek)
Zapisy pod nr tel. 42 254 64 10, 517 544 004

Bezpłatne badania mammograficzne

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i NZOZ Medica w Łodzi zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej.
Badania odbędą się 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek) w Rawie Mazowieckiej przy ul. Jana Sobieskiego 1 obok Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Mammografia skierowana jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały badania w tym zakresie.

Zapraszamy na Tydzień Rodziny

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” Koło Rawa Mazowiecka Miasto wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Konfederacją Kobiet RP zapraszają do skorzystania z zabaw rodzinnych i warsztatów podczas „Tygodnia Rodziny”. W środę (7.06) na rawską pływalnię zapraszamy tylko mężczyzn na warsztat inicjatywy Tato.net pt. „Serce Ojca”. W czwartek w restauracji „Klimaty” rodziny (i nie tylko) będą mogły spędzić czas przy grach planszowych . W piątek w MDKu będzie można bezpłatnie obejrzeć film „Miłość z netu”, a w sobotę potańczyć na zabawie tanecznej z wodzirejem na terenie „Aquarium”. Organizatorzy zakończą „Tydzień Rodziny” w naszym mieście podczas „Marszu dla życia i rodziny”.

Program Ograniczania Niskiej Emisji

Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniej podawanymi informacjami o możliwości pozyskania przez mieszkańców Rawy Mazowieckiej dofinansowania na modernizację lokalnych źródeł ciepła w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji prosimy osoby zainteresowane o składanie wypełnionych deklaracji do biura podawczego Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej, Pl. Piłsudskiego 5.

Jak żyć zdrowo?

Licznie zgromadzeni mieszkańcy Rawy przybyli na wykład (21.02.2017 r . w Miejskim Domu Kultury ) z cyklu „Żyj zdrowo” poświęcony ziołom i roślinom przyprawowym oraz zastosowaniu ich w diecie i leczeniu.

Lekarze miastu – współczesny problem otyłości

6 lutego 2017 roku w Miejskim Domu Kultury odbyło się drugie z cyklu spotkań z mieszkańcami pt. „Lekarze Miastu – przede wszystkim kultura Doktorze”. Wystąpił pan dr Witold Szymański, który przedstawił zagadnienie pt. „Otyłość – rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia i urody”.

Nie truj siebie i innych – domowy piec nie jest spalarnią odpadów!!!

Spalając odpady w piecach trujemy siebie, sąsiadów, powietrze, wodę, glebę. Wydajność energetyczna spalania nieposegregowanych śmieci jest niewielka, a konsekwencje mogą być bardzo poważne. Domowe kominy, pozbawione filtrów, produkują więcej zanieczyszczeń niż zakłady czy spalarnie śmieci. Odpady niebezpieczne powinny być poddane recyklingowi lub unieszkodliwianiu w specjalistycznych instalacjach.

Bezpłatna mammografia - 16 stycznia

Burmistrz Rawy Mazowieckiej zaprasza na badania mammograficzne kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały bezpłatnego badania. Badania odbędą się w Rawie Mazowieckiej przy ul. Krakowskiej 6c, obok Domu Kultury w dniu 16 stycznia 2017 roku.

Cykl spotkań lekarzy z mieszkańcami rozpoczęty

Mariaż kultury ze zdrowiem w Rawie Mazowieckiej zawarty. Tak możemy określić rozpoczęty 21 listopada 2016 r. w Miejskim Domu Kultury cykl spotkań z mieszkańcami pt. „Lekarze Miastu – przede wszystkim kultura Doktorze”. Uświetnił go Pan dr Ryszard Kądziela, który zaprezentował wykład „Nałóg palenia tytoniu a zdrowie”. Corocznie z obszaru Polski znika 50 tys. miasto – tyle osób umiera z powodu palenia tytoniu i w konsekwencji chorób odtytoniowych. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież pytała: jak można oduczyć rodziców palenia papierosów?, co jest bardziej szkodliwe papieros elektroniczny czy zwykły?, czy od leków pozwalających zerwać z nałogiem tytoniowym można się uzależnić?

Na zdrowie najlepsza profilaktyka

Przewodniczący Delegatury Skierniewickiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi lek. Robert Filipczak oraz Burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal mają zaszczyt zaprosić na spotkanie „Lekarze Miastu – przede wszystkim kultura Doktorze”. Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2016 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej, ul. Krakowska 6c.

W Rawie rusza komunikacja miejska

Już od 29 października w Rawie Mazowieckiej rusza komunikacja miejska, która połączy osiedle Zamkowa Wola z pływalnią Aquarium. Przejazd przez całe miasto trwał będzie ok. 20 minut. Obecny rozkład jazdy jest aktualny 5 dni od dnia 29 października do 2 listopada 2016 r. włącznie.

Banery

Kalendarium

Banery