Różne

8. edycja projektu „UTW dla społeczności”

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają  uniwersytety trzeciego wieku do współpracy w ramach projektu „UTW dla społeczności”. Dzięki cyklom szkoleń, uniwersytety trzeciego wieku będą miały szansę wzmocnić kompetencje liderskie swoich słuchaczy. Otrzymają również roczne wsparcie w budowaniu grup wolontariuszy, którzy chcą działać na rzecz rozwoju swojego UTW, jak również dla   otoczenia i społeczności lokalnych. 

 Na co można uzyskać dofinansowanie?
Wsparcie dla UTW będzie obejmowało m.in.: warsztaty z doświadczonymi animatorami i trenerami, wymianę doświadczeń z uczestnikami poprzednich edycji, zindywidualizowane wsparcie tutorów oraz mikrogrant na działanie wolontariackie. Przy czym, organizatorzy są przygotowani do prowadzenia warsztatów i konsultacji w systemie online. UTW będą mogły zrealizować swój autorski pomysł lub skorzystać z jednego z 3 wypróbowanych i opisanych pomysłów na działania: stworzyć telefon życzliwości dla osób samotnych, założyć przenośne ogrody, zrealizować projekt oparty na historii lokalnej.

 
Termin składania wniosków
Termin nadsyłania zgłoszeń do projektu mija 8 listopada 2020 roku. Realizacja tegorocznej edycji „UTW dla społeczności” jest zaplanowana w okresie od listopada 2020 roku do października 2021 roku. 

Więcej informacji znajduje się na stronie programu pod adresem:
https://utwdlaspolecznosci.pl/rekrutacja-2020/

  • data: 2020-11-04
  • -

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery