Brathanki

Zespół BRAThANKI założył pod koniec 1998 roku Janusz Mus - akordeonista i puzonista, który  do swojego pomysłu muzycznego zaprosił zaprzyjaźnionych muzyków, współpracujących z czołowymi artystami polskiej estrady: Piotra Królika - perkusistę, Grzegorza Piętaka - gitarzystę basowego, Stefana Błaszczyńskiego - flecistę, Jacka Królika - gitarzystę i Adama Prucnala - skrzypka i klawiszowca oraz wokalistkę - Hanię Chowaniec „Rybkę", z którą wspólnie grali swoje pierwsze koncerty.

Piosenki zespołu takie jak: „Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi", „Siebie dam po ślubie", „W kinie w Lublinie kochaj mnie" czy piosenka „Za wielkim morzem ty” do tekstów Zbyszka Książka, stały się przebojami i były chętnie śpiewane od Bałtyku po Tatry.
Singiel „W kinie w Lublinie kochaj mnie" znalazł się w gronie 12 piosenek nominowanych w konkursie „Premiery, Opole 2001" i otrzymał nagrodę jury. Teledysk do utworu „Gdzie ten, który powie mi" otrzymał nagrodę „SuperJedynkę". Jednym z ważniejszych wydarzeń dla zespołu Brathanki, okazała się gala „Fryderyki 2001", podczas której grupa otrzymała zasłużoną statuetkę Fryderyka w kategorii - Muzyka Tradycji i Źródeł.

Zespół Brathanki w swojej karierze zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Odwiedził m.in. takie kraje jak: USA, Kanadę, Hiszpanię, Czechy, Belgię, Węgry, Niemcy, Liban czy Szwecję. Brał liczny udział w wielu ważnych festiwalach i programach TV.
Aktualnie zespół koncertuje w kraju i za granicą z wokalistką Agnieszką Dyk i cieszy się niesłabnącą popularnością. W Rawie Brathanki gościliśmy w roku 2004. W bieżącym roku zespół ponownie zagra dla rawian.

 

  • Grupa Ludzi
  • Grupa Ludzi

Banery

Kalendarium

Banery