2022

Rowerowe emocje w Rawie Mazowieckiej

W ostatnią niedzielę w Rawie Mazowieckiej gościliśmy organizowany przez Cezarego Zamanę wyścig Cisowianka Mazovia MTB Marathon.  Mimo nienajlepszych prognoz pogoda okazała się łaskawa dla rowerowych maratończyków.

Na trasach Hobby, Fit i Pro wystartowało ponad 150 zawodniczek i zawodników w tym kilkuosobowa grupa z Rawy Mazowieckiej.

Na 7 kilometrowym dystansie Hobby najszybszym rawianinem został startujący w kategorii HM1 (do 10 lat) Adam Przerwa.

Na 27 kilometrowej trasie dystansu Fit miano najlepszego zawodnika z Rawy Mazowieckiej wywalczył  Szymon Grochowalski. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Skoczek (obaj Ditta – Seria MTB TEAM) a trzecią lokatę na tym dystansie  zajął Piotr Sołtysiak

(Pana Piotra zapraszamy po odbiór nagrody do UM pokój nr 6).

Na dystansie PRO (37 km) w klasyfikacji na najlepszego mieszkańca Rawy zwyciężył Mirosław Przerwa.

O atrakcyjności trasy w Rawie niech zaświadczy wypowiedź jednego z zawodników:

Można śmiało powiedzieć, że trasa w Rawie Mazowieckiej stanowiła kwintesencję jazdy ''

MTB. Cezaremu Zamanie i jego zespołowi udało się wyczarować w centralnej Polsce trasę, której ze świecą szukać na innych zawodach”.

Nie mniejsze emocje zapanowały również podczas zmagań najmłodszych rowerzystów (od 2 do 6 lat) startujących na rowerkach biegowych w wyścigu Mni-Mini + Mazovia.  Na specjalnie przygotowanej trasie ścigało się 27 zawodników. Widać że Cezary Zamana jako główny organizator tej imprezy sportowej dba by każdy miłośnik dwóch kółek znalazł coś dla siebie i swojej rodziny.

Po raz kolejny okazało się, że trasy rowerowe wokół Rawy Mazowieckiej mogą zmusić zawodników do maksymalnego wysiłku i dać kolarzom MTB wiele niezapomnianych wrażeń.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom rawskiej edycji Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zapraszamy na kolejne imprezy sportowe organizowane w naszym mieście.