UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Piątek, 21 Lutego 2020, Imieniny: Eleonory, Piotra, Feliksa

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Urząd Miasta » Wydział Edukacji i Spraw Społecznych » Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Spotkanie ze św. Mikołajem w Rawie Mazowieckiej

8 grudnia 2019 r. od godz. 14.00 św. Mikołaj z zaprzęgiem reniferów czekał na wszystkie dzieci przed Miejskim Domem Kultury.

Pozytywne emocje, wspaniałą zabawę dla całej rodziny zapewniły atrakcje, które można było oglądać na scenie: występ chóru Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Rawie Mazowieckiej, występy dzieci z rawskich szkół podstawowych nr 4, nr 2 i nr 1, a przede wszystkim dwa koncerty kapeli góralskiej „BESKID”, która doskonale wprowadziła wszystkich zebranych w bożonarodzeniowy nastrój.

Maluchy mogły się też udać do świata baśni w interaktywnym spektaklu „Co się stało z Mikołajem”. Dzieci w czasie przedstawienia wspólnie z aktorami z teatru "TAK" tańczyły i śpiewały bardzo angażując się w przedstawioną na scenie opowieść.  

Przed wejściem do domu kultury gości witały postacie Anioła i Renifera Rudolfa w świątecznym kubraczku, które zachęcały dzieci do wspólnej zabawy i dbały o ich dobry nastrój. W Miejskim Domu Kultury ogromnym powodzeniem cieszyły się pozostałe atrakcje: wspólne ozdabianie pierników o różnych kształtach za pomocą lukru i innych ozdób spożywczych, malowanie twarzy, robienie zwierzątek i innych wspaniałych postaci z balonów. Dzieci wraz z rodzicami mogły również napisać list do św. Mikołaja by następnie wysłać go za pomocą magicznej skrzynki pocztowej.

Zorganizowana została również „Bajkowa loteria” - była to niezwykła atrakcja dla najmłodszych mieszkańców Rawy Mazowieckiej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci odpowiadając na pytania przygotowane przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Rawie Mazowieckiej mogły wygrać nagrody książkowe.

Podczas mikołajkowego spotkania nie brakowało gorącej czekolady i uśmiechów przesyłanych w świątecznej fotobudce.

Na koniec wszyscy wzięli udział w rozświetleniu świątecznej choinki przy śpiewie świątecznych piosenek w wykonaniu uczniów z rawskich szkół podstawowych.

Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla dziękuje wszystkim maluchom i ich rodzicom za wspólne, wyjątkowe mikołajkowe spotkanie. Był to dzień pełen radości i uśmiechów. Teraz już wszyscy czekamy na Święta Bożego Narodzenia...

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.