UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Niedziela, 17 Lutego 2019, Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Donata

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Urząd Miasta » Oświata, kultura, zdrowie, sport, organizacje pozarządowe » Aktualności Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Rawa dobrym przykładem

W dniu wczorajszym (10.10.2018r.) w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi odbyło się spotkanie minister Elżbiety Rafalskiej i wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau z samorządowcami z terenu województwa łódzkiego oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych. Spotkanie było poświęcone podsumowaniu polityki społecznej w regionie łódzkim. Pani minister przedstawiła założenia polityki społecznej państwa oraz stopień wykorzystania środków na realizację poszczególnych programów społecznych, w tym MALUCH+, SENIOR+ oraz OPIEKA 75+.

Szczególny nacisk został położony na realizację programu rządowego MALUCH+, który jest skierowany na rozwój placówek opieki nad dziećmi do lat 3 i w jego ramach (w zależności od modułu) zarówno samorządy, organizacje pozarządowe, czy też osoby fizyczne i osoby prawne (w tym uczelnie) i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, mogą ubiegać się o środki finansowe na tworzenie nowych miejsc opieki, a także na dostosowanie istniejących miejsc w instytucjach opieki do potrzeb dzieci z grupy docelowej, czy też na zapewnienie funkcjonowania istniejących miejsc opieki.

Jako dobry przykład do naśladowania i właściwego wykorzystania środków na realizację zadań w ramach opieki nad najmłodszymi dziećmi, a także realizacji zadań na rzecz osób starszych posłużyła, co warte podkreślenia, jako jedyna w województwie łódzkim Rawa Mazowiecka. Dlatego też Burmistrz Miasta Dariusz Misztal przedstawił krótką prezentację (do pobrania poniżej) przedstawiającą programy rządowe realizowane w naszym mieście oraz działania jakie na rzecz seniorów wykonuje miasto w ramach własnych środków.

  • autor: Arkadiusz Rataj, data: 2018-10-11

Fot. K. Wasilewska

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory 2018

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.