Noc Bluesowa i Dni Rawy Mazowieckiej

Noc Bluesowa (maj)

Noc bluesowa jest festiwalem organizowanym zawsze w wiosenny weekend w Rawie Mazowieckiej. Jest to najważniejsza plenerowa impreza bluesowa w Polsce centralnej. Noc Bluesowa to jeden z nielicznych festiwali, organizowanych nieprzerwanie od tak wielu lat. W bieżącym roku festiwal odbył się po raz szesnasty.

Dzięki znakomitym artystom z wielu krajów Europy i USA festiwal z roku na rok staje się bardziej prestiżowy. Na rawskiej scenie występowały gwiazdy polskiego i światowego bluesa. Niezapomnianych emocji dostarczali m.in. Nocna Zmiana Bluesa, Mira Kubasińska, Dżem, Jan Skrzek „Kyks”, Obstawa Prezydenta, Carlos Johnson, Betty S., Tom Dziano, Ten Years After, Nina van Horn i wielu innych.

Jest już dobrą tradycją, że bluesa w Rawie Mazowieckiej słuchają nie tylko jej mieszkańcy, ale również goście z Warszawy i Łodzi, a nawet dalszych regionów kraju.

Jako jedyna w województwie łódzkim oraz w centralnej Polsce „NOC BLUESOWA” promuje region, przyciągając każdego roku liczną grupę obserwatorów, sponsorów i uczestników z kraju i zagranicy.

 

Tradycyjnie, już od kilkunastu lat organizujemy Dni Rawy Mazowieckiej – święto Miasta. Wydarzenie to cieszy się wielką popularnością wśród uczestników – publiczności.

Na atmosferę święta miasta składają się liczne koncerty i konkursy oraz zawody sportowo-rekreacyjne odbywające się na Dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich.

Program Dni Rawy uświetnia również wiele imprez towarzyszących jak chociażby koncerty muzyki poważnej w Muzeum Ziemi Rawskiej, przejazdy kolejką wąskotorową, Turniej Koszykówki Ulicznej, turniej tenisa ziemnego a dla najmłodszych… wesołe miasteczko.

Każdego kto lubi posłuchać dobrej muzyki na świeżym powietrzu, wziąć udział w rywalizacji sportowej zapraszamy każdego roku do Rawy Mazowieckiej… na Święto Miasta.

Banery

Kalendarium

Banery