Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Piątek, 15 Stycznia 2021, Imieniny: Pawła, Izydora, Dąbrówki

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Imprezy » Noc Bluesowa i Dni Rawy Mazowieckiej »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

Ferie zimowe- baner

Treść strony

Noc Bluesowa (maj)

NOC BLUESOWA jest festiwalem organizowanym zawsze w wiosenny weekend w Rawie Mazowieckiej. Jest to najważniejsza plenerowa impreza bluesowa w Polsce centralnej. Noc Bluesowa to jeden z nielicznych festiwali, organizowanych nieprzerwanie od tak wielu lat. W bieżącym roku festiwal odbył się po raz szesnasty.

Dzięki znakomitym artystom z wielu krajów Europy i USA festiwal z roku na rok staje się bardziej prestiżowy. Na rawskiej scenie występowały gwiazdy polskiego i światowego bluesa. Niezapomnianych emocji dostarczali m.in. Nocna Zmiana Bluesa, Mira Kubasińska, Dżem, Jan Skrzek „Kyks”, Obstawa Prezydenta, Carlos Johnson, Betty S., Tom Dziano, Ten Years After, Nina van Horn i wielu innych.

Jest już dobrą tradycją, że bluesa w Rawie Mazowieckiej słuchają nie tylko jej mieszkańcy, ale również goście z Warszawy i Łodzi, a nawet dalszych regionów kraju.

Jako jedyna w województwie łódzkim oraz w centralnej Polsce „NOC BLUESOWA” promuje region, przyciągając każdego roku liczną grupę obserwatorów, sponsorów i uczestników z kraju i zagranicy. Więcej na www.nocbluesowa.pl


Tradycyjnie, już od kilkunastu lat organizujemy Dni Rawy Mazowieckiej – święto Miasta. Wydarzenie to cieszy się wielką popularnością wśród uczestników – publiczności.

Na atmosferę święta miasta składają się liczne koncerty i konkursy oraz zawody sportowo-rekreacyjne odbywające się na Dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich.

Program Dni Rawy uświetnia również wiele imprez towarzyszących jak chociażby koncerty muzyki poważnej w Muzeum Ziemi Rawskiej, przejazdy kolejką wąskotorową, Turniej Koszykówki Ulicznej, turniej tenisa ziemnego a dla najmłodszych… wesołe miasteczko.

Każdego kto lubi posłuchać dobrej muzyki na świeżym powietrzu, wziąć udział w rywalizacji sportowej zapraszamy każdego roku do Rawy Mazowieckiej… na Święto Miasta.

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.