UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 22 Maja 2019, Imieniny: Rity, Heleny, Wiesława

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Kalendarz imprez

Treść strony

2018-11-22 - Spotkanie z Małgorzatą Szejnert

Miejska Biblioteka Publiczna
Spotkanie z Małgorzatą Szejnert

dziennikarka, reportażystka, mentorka wybitnych młodych reporterów, godz. 17.00, wstęp wolny

Organizatorzy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Szejnert, które odbędzie się 22 listopada (czwartek) o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie, ul. Wyszyńskiego 7 (pod filarami). Pani Małgorzata przyjęła zaproszenie rawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki  i będzie to kolejna pisarka po Joannie Bator, która zawita w naszej książnicy. Dla rawskiego DKK będzie to już dwunaste spotkanie w ramach DKK, zaś rawski Klub Książki istnieje już 11 lat !!!. Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 
Dziękujemy Kindze Siekierskiej - koordynatorowi projektu z Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi za, jak zawsze bezgraniczną pomoc w organizacji spotkania.  
Spotkanie jest finansowane przez Instytut Książki, w ramach programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Małgorzata Szejnert - dziennikarka, współzałożycielka „Gazety Wyborczej" i przez prawie piętnaście lat szefowa działu reportażu w tym dzienniku, opiekunka i mentorka najwybitniejszych polskich reporterów młodego pokolenia - Mariusza Szczygła, Wojciecha Tochmana, Jacka Hugo-Badera. Autorka wielu książek, m.in. Szczecin: Grudzień, Sierpień, Grudzień (z Tomaszem Zalewskim), Sława i infamia (rozmowa z prof. Bohdanem Korzeniewskim). W Znaku ukazały się: Czarny ogród (2007), Wyspa klucz (2009) oraz Dom żółwia. Zanzibar (2011). Za Czarny ogród została uhonorowana Nagrodą Mediów Publicznych COGITO oraz była nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. 
Źródło https://www.znak.com.pl 
 

tekst: Zbigniew Pacho MBP w Rawie
 

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.