UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 14 Lipca 2020, Imieniny: Izabeli, Kamila, Stelli

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Kalendarz imprez

Treść strony

2020-01-05 - Kolędy Świata

Kolędy Świata

koncert chóru MINSTREL, Miejski Dom Kultury, godz. 17.30

Organizatorzy

Burmistrz Miasta i Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert chóru MINSTREL Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku.

Chór mieszany Minstrel powstał w 1992 roku, obecnie liczy 118 uczniów „Małachowianki”. Zespół założył i od początku prowadzi Sławomir Gałczyński, a współprowadzi chór Eliza Łochowska. Zespołowi na fortepianie towarzyszy Dariusz Petera.

Wśród wielu osiągnięć chóru wymienić trzeba wykonanie Mszy Koronacyjnej W. A. Mozarta z czołowymi polskimi solistami i Płocką Orkiestrą Symfoniczną, przygotowanie koncertu składającego się z fragmentów oper, operetek i musicali, koncert gospel z muzykami Akademii Muzycznej w Katowicach, koncert piosenek zespołu The Beatles, współpracę z Wieniawski String Quartet, kwartetem smyczkowym Bemolla, Orkiestrą smyczkową Arte Positiva z Łodzi, i wiele innych.

Minstrel występował między innymi z takimi polskimi artystami jak Wiesław Ochman, Kazimierz Kowalski, Iwona Hossa, Małgorzata Kulińska, Andrzej Jurkiewicz, Halina Frąckowiak, Wojciech Siemion, Krzysztof Marciniak, Stanisław Drzewiecki, Aleksander Ładysz, Jacek Wójcicki, Konrad Mastyło, Katarzyna Jamróz, Olga Bończyk, Beata Rybotycka, Olga Borys i Hanna Śleszyńska.

W ciągu 27 lat działalności chór Minstrel dał około 610 koncertów w kraju i za granicą. Śpiewał we Włoszech, Czechach, Chorwacji, Grecji, Izraelu, Słowacji, na Krymie, w Niemczech, Serbii, Hiszpanii i Szwecji. Chór wydał dwie płyty.

Ogromna liczba słuchaczy koncertów chóru trudna jest do oszacowania, a przez zespół przewinęło się około 1080 śpiewających młodych osób.

 

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.