UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Czwartek, 22 Marca 2018, Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Bogusławy

Ułatwienia dostępu

Animacja

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

Baner o rewitalizacji

Treść strony

Spotkanie z laureatką Nagrody Literackiej Nike

Joanna Bator - nazwisko, które od kilku lat pojawia się często wśród miłośników polskiej prozy i felietonów. Pisarka uwielbiana przez czytelników, doceniana przez krytyków, przyjedzie do Rawy w czwartek, 16 listopada. Na spotkanie z Joanną Bator zapraszają do Miejskiej Biblioteki Dyskusyjne Kluby Książki: z Rawy i Białej Rawskiej.  Wieczór rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

W trakcie rozmowy z autorką "Japońskiego wachlarza" będzie można zweryfikować swoje wyobrażenie o Japonii i Japończykach, dowiedzieć się jak technologia i osiągnięcia naszej cywilizacji wpływają na codzienność, kulturę, relacje społeczne mieszkańców Japonii. Pisarka chętnie też odpowie na pytania związane z powieściami, których fabuła osadzona jest na naszym polskim gruncie. Tematów do rozmowy z pewnością nie zabraknie, a wiedza i osobowość Joanny Bator oraz jej książki, obok których nie można przejść obojętnie, dają nam gwarancję udanego czwartkowego wieczoru.

Rawski i bialski klub książki dziękują Kindze Siekierskiej - koordynatorowi projektu z Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi - za nieocenioną pomoc w organizacji spotkania. Spotkanie jest finansowane przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Joanna Bator - pisarka, laureatka Nagrody Literackiej Nike, z wykształcenia kulturoznawczyni i filozofka. Była stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej, japońskiego Ministerstwa Kultury, Cannon Foundation i Japan Foundation. Za książkę „Japoński wachlarz” otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak i Nagrodę Wydawców Książek. Jej powieści są tłumaczone na wiele języków. „Piaskowa góra” znalazła się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, a „Chmurdalia” nagrodzona została szwajcarską Spycher Prize. Za „Ciemno, prawie noc” Joanna Bator dostała Nagrodę Literacką Nike.
Jest wielbicielką i znawczynią japońskiej kultury. Lubi wyspy, morza i bieganie.
 

  • autor: WRGPiIE

wstecz

Baner

Baner Budżet Obywatelski

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
kampania "Czad i Ogień. Obudź czujność"
Podatki lokalne na 2018 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.