Aktualności 2016

XXII Maraton im. Pawła Pioruna

Rekordowa ilość 65 zawodników wystartowała w XXII Maratonie im Pawła Pioruna. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 500, 1000, 2000 i 3000 m. Niestety zmagania zawodnikom utrudniały liczne wodorosty, których mimo starań organizatorów nie udało się usunąć.

Na dystansie 500 m dziewcząt do lat 12 zwyciężyła reprezentantka rawskiego WOPR Aleksandra Kośka. W tej samej kategorii wśród chłopców pierwsze miejsce zajął warszawianin Rafał Żółtowski. Na dystansie 1000 m zwyciężyli: Zuzanna Chylak (Rawa Mazowiecka) i Łukasz Chmielowiec. Dystans 2000 m wśród kobiet najszybciej pokonała Katarzyna Sarna (Nawa Skierniewice). W kategorii mężczyzn na pierwszym miejscu zostali sklasyfikowani panowie Zbigniew Sajkiewicz i Stefan Skrzypek. Zbigniew Sajkiewicz jest pięciokrotnym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich. W kategorii Masters na najdłuższym dystansie rawskiego maratonu (3000 m) wśród kobiet najszybsza była Ewa Szała, a w kategorii mężczyzn Szymon Dębski.

Całą imprezę zakończyło ślubowanie dziewcząt i chłopców, którzy ukończyli tego dnia kurs na stopień młodszego ratownika. Organizatorami maratonu byli: Zarząd Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Rawa Mazowiecka. Puchary i nagrody dla zwycięzców ufundowało Miasto Rawa Mazowiecka.

• autor: Z. Urbański